archive-pl.com » PL » S » SWIMART.PL

Total: 263

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".

  • É Í i ð 8 µ Ū ëaugà 2 f K ã lïj âÕ Ï Ezh I ò L µ ½Ñ 7 û OíÝúo¼Ð Iº Zg zÓvIK øÞý A Çd Xæt Jò ÆÉ òî ÙM ä Iu Q Ð ç zÈ ñg²É Û øvà ¾Á æAK úÔ øÆwe JÊf p ð V ïàF nØÿÙ ÁAÙ¾ Ä ã CÓîñMPw î FØ ¹ è û Î ôÔ ñ  t 4 I

    Original URL path: http://www.swimart.pl/txt/_2014/kl/12_07_krakow/zaproszenie.lxf (2016-04-27)
    Open archived version from archive



  • 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 4 Dziewcząt 25m grzbietowy 8 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 5 2 3 4 NOWAK Aleksandra CĘCEK Joanna NAREWICZ Magda 06 06 06 SP 75 Kraków Swim Test Krakow Swim Test Krakow NT NT NT Seria 2 z 5 1 2 3 4 5 GRZYBCZYK Małgorzata PIETRZYŃSKA Kinga NOCUŃ Joanna BRZOZA Lena BAŚ Magdalena 06 06 06 06 06 Swim Test Krakow CKiS Miechów SP 75 Kraków Frajda Zakopane Swim Test Krakow NT NT NT NT NT Seria 3 z 5 1 2 3 4 5 6 BANACH Oliwia NAPIERSKA Karolina GOETEL Luiza MACIEJOWSKA Katarzyna MAŁECKA Wiktoria KOSTIUCZUK Lidia 06 06 06 06 06 06 CKiS Miechów Swim Test Krakow SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków NT NT NT NT NT NT Seria 4 z 5 1 2 3 4 5 6 KLATKA Alicja MICYK Wiktoria JANKOWIAK Oliwia SIWIOR Maja MALARSKA Julia WOJDA Natalia 06 06 06 06 06 06 SP 75 Kraków CKiS Miechów SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków NT NT NT NT NT NT Seria 5 z 5 1 2 3 4 5 6 IWANIUK Julia MIKRUTA Lena DĘBIEC Paulina BIELECKA Otylia JAŃCZYK Nikola JAKUBAS Oliwia 06 06 06 06 06 06 SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków Swim Test Krakow CKiS Miechów CKiS Miechów NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 5 Chłopców 25m grzbietowy 8 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 5 2 3 4 OLSZOWSKI Mikołaj SKOWRONEK DUARTE Samuel BIELECKI Maciej 06 06 06 Swim Test Krakow SP 75 Kraków SP 75 Kraków NT NT NT Seria 2 z 5 1 2 3 4 5 KAFARA Konrad WOJTAL Paweł PARA Szymon STÓS Maksymilian SZCZECHOWICZ Stanisław 06 06 06 06 06 Swim Test Krakow SP 75 Kraków Frajda Zakopane SP 75 Kraków Swim Test Krakow NT NT NT NT NT Seria 3 z 5 1 2 3 4 5 6 BLACHA Igor KĘPA Jan CABA Stanisław NOGIEĆ Leon STELMACH Arkadiusz ŁUCZKIEWICZ Julian 06 06 06 06 06 06 SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków Swim Test Krakow SP 75 Kraków NT NT NT NT NT NT Seria 4 z 5 1 2 3 4 5 6 CZUBEK Stanisław LUBICZ LISOWSKI Adam KŁYŚ Oliwier CZAPNIK Michał KRZYSTEK Igor KWIATEK Jan 06 06 06 06 06 06 SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków Swim Test Krakow SP 75 Kraków Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT Seria 5 z 5 1 2 3 4 5 6 KORBIEL Franciszek WOJDA Jakub KOŚCIŃSKI Kajetan MLECZKO Jakub KOŁACIAK Tymek KAWAŁKO Dominik 06 06 06 06 06 06 Swim Test Krakow SP 75 Kraków Swim Test Krakow Płetwal Zakopane Płetwal Zakopane Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 6 Dziewcząt 25m grzbietowy 9 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 3 2 3 4 5 ŚLAGA Aleksandra WIZIMIRSKA Matylda VALASCO NIZIŃSKA Salma JANIK Anna 05 05 05 05 Swim Test Krakow Swim Test Krakow SP 75 Kraków Płetwal Zakopane NT NT NT NT Seria 2 z 3 1 2 3 4 5 6 CYGAN Nikoletta TERC Emilia RYBA Monika WROTYŃSKA Aleksandra KNAPIK Weronika JELONEK Maja 05 05 05 05 05 05 Płetwal Zakopane CKiS Miechów Płetwal Zakopane Swim Test Krakow SP 75 Kraków SP 75 Kraków NT NT NT NT NT NT Seria 3 z 3 1 2 3 4 5 6 ZAWODNY Oliwia GUZIK Karolina RĘBIASZ Martyna OLIWKIEWICZ Natalia WRÓBEL Aleksander CICHA Aleksandra 05 05 05 05 05 05 SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków CKiS Miechów Swim Test Krakow SP 75 Kraków NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 7 Chłopców 25m grzbietowy 9 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 5 2 3 4 IHEANACHO Alexander CIELICZKO Daniel LASKOWSKI Bogdan 05 05 05 SP 75 Kraków Swim Test Krakow SP 75 Kraków NT NT NT Seria 2 z 5 1 2 3 4 5 6 CICHOŃ Jan FLAK Mikołaj SASIAK Mateusz STYCZEŃ Jakub SOWA Bartłomiej KNAPCZYK Maciej 05 05 05 05 05 05 SP 75 Kraków Swim Test Krakow Swim Test Krakow Swim Test Krakow SP 75 Kraków Płetwal Zakopane NT NT NT NT NT NT Seria 3 z 5 1 2 3 4 5 6 PAULI Emil RÓŻYCKI Ignacy KAWAŁKO Artur ADAMCZYK Józef TETLAK Maciej CZYŻ Kamil 05 05 05 05 05 05 SP 75 Kraków SP 75 Kraków Swim Test Krakow Swim Test Krakow SP 75 Kraków Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT Seria 4 z 5 1 2 3 4 5 6 BIELECKI Dymitr BADURA Karol ZIĘBA Dominik MALECKI Iwo WIELGUS Michał KLIMEK Sularz 05 05 05 05 05 05 Swim Test Krakow Swim Test Krakow SP 75 Kraków SP 75 Kraków Swim Test Krakow Płetwal Zakopane NT NT NT NT NT NT Seria 5 z 5 1 2 3 4 5 6 KOZŁOWSKI Karol DYBOWSKI Antoni FABISIEWICZ Łukasz CHYC Marcel OSUCH Tomasz AMILKIEWICZ Tymoteusz 05 05 05 05 05 05 CKiS Miechów SP 75 Kraków SP 75 Kraków Płetwal Zakopane Swim Test Krakow XTatra Dive Zakopane NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 8 25m dowolny 5 lat i młodsi Lista startowa Rok ur Seria 1 z 3 2 3 4 RUSIŁKO Maja SCHNEIDER Magdalena JARZMIK Ernest 09 09 09 Swim Test Krakow Swim Test Krakow SP 75 Kraków NT NT NT Seria 2 z 3 2 3 4 5 BUGAJSKI Michał SKRZYPEK Adrianna SZYDŁO Wiktor WALAS Oliwier 11 09 09 09 Swim Test Krakow Swim Test Krakow SP 75 Kraków Swim Test Krakow NT NT NT NT Seria 3 z 3 1 2 3 4 5 6 CHRZĄSZCZ Matylda LEWICKA Zuzanna DYLĄG Maciej PIESTRZYŃSKI Adam KUKULSKA Maja BADURA Jan 09 09 09 09 09 10 Swim Test Krakow Swim Test Krakow Płetwal Zakopane SP 75 Kraków Swim Test Krakow Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 9 Dziewcząt 25m dowolny 6 7 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 5 2 3 4 BUDZEŃ Julia KOZERA Zofia SKRZYPEK Jagoda 07 07 07 CKiS Miechów SP 75 Kraków SP 75 Kraków NT NT NT Seria 2 z 5 1 2 3 4 5 BUGAJSKA Marcelina KLATKA Natalia BARANOWSKA Hanna CZAPNIK Gabriela CZAPNIK Zuzanna 07 08 07 07 08 SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków CKiS Miechów Swim Test Krakow NT NT NT NT NT Seria 3 z 5 1 2 3 4 5 6 BLACHA Maja SĄDEL Oliwia NOGIEĆ Amelia NAWALANIEC Hanna BASISTA Karolina PĘKALA Milena 08 08 07 07 07 08 SP 75 Kraków SP 75 Kraków Swim Test Krakow Frajda Zakopane SP 75 Kraków Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT Seria 4 z 5 1 2 3 4 5 6 KRAWCZYK Aleksandra GRZYBOWSKA Natalia MALECKA Inka WCISŁO Gabriela PIWOWARCZYK Nadia CYGAN Wiktoria 07 07 08 07 07 07 CKiS Miechów SP 75 Kraków SP 75 Kraków Swim Test Krakow Frajda Zakopane Płetwal Zakopane NT NT NT NT NT NT Seria 5 z 5 1 2 3 4 5 6 WÓJCIAK Aniela KRÓL Karolina NAWALANIEC Zofia WOLSKA Amelia MACHNIK Martyna KRYSA Kamila 07 07 08 07 07 07 Płetwal Zakopane SP 75 Kraków Frajda Zakopane Swim Test Krakow CKiS Miechów CKiS Miechów NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 10 Chłopców 25m dowolny 6 7 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 5 2 3 4 NOGIEĆ Marcel LODA Maksymilian LODA Maksymilian 07 07 07 Swim Test Krakow Swim Test Krakow SP 75 Kraków NT NT NT Seria 2 z 5 1 2 3 4 5 CHEĆKO Oskar JAŚKIEWICZ Bartek OZOROWSKI Robert JARZMIK Bernard GALICA Grzegorz 07 08 08 07 07 Swim Test Krakow Swim Test Krakow Swim Test Krakow SP 75 Kraków Frajda Zakopane NT NT NT NT NT Seria 3 z 5 1 2 3 4 5 6 WILKOSZ Bolesław KOCZUR Maciej GAŁCZYŃSKI Kamil KIEROŃSKI Marcel SULEWSKI Dawid DUDEK Jakub 07 07 07 07 07 07 Swim Test Krakow SP 75 Kraków Swim Test Krakow SP 75 Kraków SP 75 Kraków Płetwal Zakopane NT NT NT NT NT NT Seria 4 z 5 1 2 3 4 5 6 STAWOWSKI Marcin CURZYDŁO Kacper SAKŁAK Szymon KUKULSKI Michał ROLNICKI Maksymilian KUSIEWICZ Szymon 08 08 07 07 08 07 SP 75 Kraków Swim Test Krakow SP 75 Kraków Swim Test Krakow SP 75 Kraków SP 75 Kraków NT NT NT NT NT NT Seria 5 z 5 1 2 3 4 5 6 GLIJER Maksym WIELGUS Wojciech CZYSZCZOŃ Cyprian EL MAHDI Mikołaj ŁACEK Patryk MIKOŁAJCZYK Sebastian 07 08 07 07 07 08 SP 75 Kraków Swim Test Krakow SP 75 Kraków Swim Test Krakow Płetwal Zakopane SP 75 Kraków NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 11 Dziewcząt 25m dowolny 8 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 5 2 3 4 KOSTIUCZUK Lidia IWANIUK Julia KLATKA Alicja 06 06 06 SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków NT NT NT Seria 2 z 5 1 2 3 4 5 6 BIELECKA Otylia RUPNIEWSKA Joanna DĘBIEC Paulina MALARSKA Julia SIWIOR Maja NOWAK Aleksandra 06 06 06 06 06 06 Swim Test Krakow Swim Test Krakow SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków NT NT NT NT NT NT Seria 3 z 5 1 2 3 4 5 6 MIKRUTA Lena NAPIERSKA Karolina BANACH Oliwia PIETRZYŃSKA Kinga MAŁECKA Wiktoria BRZOZA Lena 06 06 06 06 06 06 SP 75 Kraków Swim Test Krakow CKiS Miechów CKiS Miechów SP 75 Kraków Frajda Zakopane NT NT NT NT NT NT Seria 4 z 5 1 2 3 4 5 6 CĘCEK Joanna NOCUŃ Joanna MICYK Wiktoria WOJDA Natalia GRZYBCZYK Małgorzata NAREWICZ Magda 06 06 06 06 06 06 Swim Test Krakow SP 75 Kraków CKiS Miechów SP 75 Kraków Swim Test Krakow Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT Seria 5 z 5 1 2 3 4 5 6 MACIEJOWSKA Katarzyna JAKUBAS Oliwia GOETEL Luiza JAŃCZYK Nikola JANKOWIAK Oliwia PETRÓW Katarzyna 06 06 06 06 06 06 SP 75 Kraków CKiS Miechów SP 75 Kraków CKiS Miechów SP 75 Kraków Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 12 Chłopców 25m dowolny 8 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 5 2 3 4 KŁYŚ Oliwier SKOWRONEK DUARTE Samuel KORBIEL Franciszek 06 06 06 SP 75 Kraków SP 75 Kraków Swim Test Krakow NT NT NT Seria 2 z 5 2 3 4 5 KĘPA Jan BLACHA Igor KWIATEK Jan PARA Szymon 06 06 06 06 SP 75 Kraków SP 75 Kraków Swim Test Krakow Frajda Zakopane NT NT NT NT Seria 3 z 5 1 2 3 4 5 6 KOŁACIAK Tymek MLECZKO Jakub KAWAŁKO Dominik CZAPNIK Michał CZUBEK Stanisław KOŚCIŃSKI Kajetan 06 06 06 06 06 06 Płetwal Zakopane Płetwal Zakopane Swim Test Krakow Swim Test Krakow SP 75 Kraków Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT Seria 4 z 5 1 2 3 4 5 6 KRZYSTEK Igor LUBICZ LISOWSKI Adam KAFARA Konrad BARTUŚ Szczepan STÓS Maksymilian OLSZOWSKI Mikołaj 06 06 06 06 06 06 SP 75 Kraków SP 75 Kraków Swim Test Krakow Swim Test Krakow SP 75 Kraków Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT Seria 5 z 5 1 2 3 4 5 6 CABA Stanisław NOGIEĆ Leon WOJTAL Paweł WOJDA Jakub ŁUCZKIEWICZ Julian BIELECKI Maciej 06 06 06 06 06 06 SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków SP 75 Kraków NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 13 Dziewcząt 25m dowolny 9 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 3 2 3 4 5 JANIK Anna JELONEK Maja ŚLAGA Aleksandra RYBA Monika 05 05 05 05 Płetwal Zakopane SP 75 Kraków Swim Test Krakow Płetwal Zakopane NT NT NT NT Seria 2 z 3 1 2 3 4 5 6 VALASCO NIZIŃSKA Salma WIZIMIRSKA Matylda WROTYŃSKA Aleksandra WRÓBEL Aleksander KNAPIK Weronika RĘBIASZ Martyna 05 05 05 05 05 05 SP 75 Kraków Swim Test Krakow Swim Test Krakow Swim Test Krakow SP 75 Kraków SP 75 Kraków NT NT NT NT NT NT Seria 3 z 3 1 2 3 4 5 6 BUKOWSKA Aleksandra ZAWODNY Oliwia CICHA Aleksandra OLIWKIEWICZ Natalia CYGAN Nikoletta GUZIK Karolina 05 05 05 05 05 05 Płetwal Zakopane SP 75 Kraków SP 75 Kraków CKiS Miechów Płetwal Zakopane SP 75 Kraków NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 14 Chłopców 25m dowolny 9 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 5 1 2 3 4 5 STYCZEŃ Jakub DYBOWSKI Antoni CZADERSKI Bartosz SOWA Bartłomiej CIELICZKO Daniel 05 05 05 05 05 Swim Test Krakow SP 75 Kraków Swim Test Krakow SP 75 Kraków Swim Test Krakow NT NT NT NT NT Seria 2 z 5 1 2 3 4 5 6 IHEANACHO Alexander CHYC Marcel KOZŁOWSKI Karol ADAMCZYK Józef BIELECKI Dymitr FLAK Mikołaj 05 05 05 05 05 05 SP 75 Kraków Płetwal Zakopane CKiS Miechów Swim Test Krakow Swim Test Krakow Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT Seria 3 z 5 1 2 3 4 5 6 CICHOŃ Jan BADURA Karol WIELGUS Michał ZIĘBA Dominik CZYŻ Kamil RÓŻYCKI Ignacy 05 05 05 05 05 05 SP 75 Kraków Swim Test Krakow Swim Test Krakow SP 75 Kraków Swim Test Krakow SP 75 Kraków NT NT NT NT NT NT Seria 4 z 5 1 2 3 4 5 6 TETLAK Maciej SASIAK Mateusz SASS GUSTKIEWICZ Julian KLIMEK Sularz LASKOWSKI Bogdan KNAPCZYK Maciej 05 05 05 05 05 05 SP 75 Kraków Swim Test Krakow Swim Test Krakow Płetwal Zakopane SP 75 Kraków Płetwal Zakopane NT NT NT NT NT NT Seria 5 z 5 1 2 3 4 5 6 PAULI Emil OSUCH Tomasz FABISIEWICZ Łukasz MALECKI Iwo KAWAŁKO Artur AMILKIEWICZ Tymoteusz 05 05 05 05 05 05 SP 75 Kraków Swim Test Krakow SP 75 Kraków SP 75 Kraków Swim Test Krakow XTatra Dive Zakopane NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 15 3 x 25m dowolny 70 lat i młodsi Lista startowa Seria 1 z 2 2 Kolegowicz Swim Test Krakow NT 3 Cęcek Swim Test Krakow NT 4 Filipek Swim Test Krakow NT 5 Roczniak Swim Test Krakow NT Seria 2 z 2 1 Narewicz Swim Test Krakow NT 2 Badura Swim Test Krakow NT 3 Skrzypek Swim Test Krakow NT 4 Sass Gustkiewicz Swim Test Krakow NT 5 Chrząszcz Swim Test Krakow NT 6 Wielgus Swim Test Krakow NT TOP Konkurencja 16 3 x 25m dowolny AG 70 200 Lista startowa Seria 1 z 1 3 Salwińscy Swim Test Krakow NT 4 Kobiałka Swim Test Krakow NT TOP Konkurencja 17 Dziewcząt 50m grzbietowy 10 11 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 3 1 2 3 4 5 6 WILKOSZ Agnieszka BANACH Katarzyna WILCZUK Anna CIELICZKO Agata KRAJ Małgorzata CZAPNIK Aleksandra 03 04 04 03 03 03 Swim Test Krakow CKiS Miechów CKiS Miechów Swim Test Krakow Swim Test Krakow CKiS Miechów NT NT NT NT NT NT Seria 2 z 3 1 2 3 4 5 6 ZIMNICKA Iga JANKOWSKA Karolina OLIWKIEWICZ Zofia SZCZECHOWICZ Anna SZKURAT Martyna ŚLAGA Anna 04 04 04 03 03 04 Swim Test Krakow Płetwal Zakopane Swim Test Krakow Swim Test Krakow Płetwal Zakopane Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT Seria 3 z 3 1 2 3 4 5 6 JACYNO Natalia PIWOWARCZYK Natasza MORAWSKA Laura GRADZIK Małgorzata WILCZEK Renata SKRZYPEK Lena 04 04 03 03 04 04 Swim Test Krakow Frajda Zakopane Swim Test Krakow Frajda Zakopane Frajda Zakopane Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 18 Chłopców 50m grzbietowy 10 11 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 3 2 3 4 MALICKI Kacper PARA Mikołaj FIREK Szymon 03 03 03 Frajda Zakopane Frajda Zakopane Swim Test Krakow NT NT NT Seria 2 z 3 1 2 3 4 5 GRUDZIŃSKI Kacper KAFARA Łukasz ŁYŚ Marcin WIELGUS Krzysztof KNAPCZYK Michał 04 03 04 03 03 Swim Test Krakow Swim Test Krakow CKiS Miechów Swim Test Krakow Płetwal Zakopane NT NT NT NT NT Seria 3 z 3 1 2 3 4 5 6 JASIK Michał JĘDRYCHOWSKI Maciej MAMCARZ Mateusz MUSIAŁ Maciej BADURA Mateusz GOSZTYŁA Mikołaj 04 04 04 03 03 03 Swim Test Krakow CKiS Miechów Płetwal Zakopane Swim Test Krakow Swim Test Krakow Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 19 Dziewcząt 50m dowolny 10 11 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 4 2 3 4 BANACH Katarzyna GRADZIK Małgorzata WILCZUK Anna 04 03 04 CKiS Miechów Frajda Zakopane CKiS Miechów NT NT NT Seria 2 z 4 1 2 3 4 5 6 MORAWSKA Laura ŚLAGA Anna PIWOWARCZYK Natasza SZKURAT Martyna ZIMNICKA Iga JANKOWSKA Karolina 03 04 04 03 04 04 Swim Test Krakow Swim Test Krakow Frajda Zakopane Płetwal Zakopane Swim Test Krakow Płetwal Zakopane NT NT NT NT NT NT Seria 3 z 4 1 2 3 4 5 6 ROCZNIAK Maria JACYNO Natalia CZAPNIK Aleksandra SZYMAŃSKA Amelia CIELICZKO Agata KRAJ Małgorzata 04 04 03 03 03 03 Swim Test Krakow Swim Test Krakow CKiS Miechów Swim Test Krakow Swim Test Krakow Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT Seria 4 z 4 1 2 3 4 5 6 SKRZYPEK Lena SZCZECHOWICZ Anna WILKOSZ Agnieszka WILCZEK Renata ŚWIERK Martyna OLIWKIEWICZ Zofia 04 03 03 04 04 04 Swim Test Krakow Swim Test Krakow Swim Test Krakow Frajda Zakopane Płetwal Zakopane Swim Test Krakow NT NT NT NT NT NT TOP Konkurencja 20 Chłopców 50m dowolny 10 11 lat Lista startowa Rok ur Seria 1 z 3 2 3 4 MAMCARZ Mateusz JASIK Michał KOT Krzysztof 04 04 03 Płetwal Zakopane Swim Test Krakow Swim Test Krakow NT NT NT Seria 2

    Original URL path: http://www.swimart.pl/txt/_2014/kl/12_07_krakow/startowa.htm (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • XIII Festyn Pływacki Swim Test Arena - SPLASH Meet Manager 11
    czas Open Lista startowa Wyniki 100m Serie na czas Open Lista startowa Wyniki Inne konkurencje 1 Wszystkie 25m Kumkające żabki Serie na czas 5 lat i młodsi Lista startowa Wyniki 8 Wszystkie 25m dowolny Serie na czas 5 lat i młodsi Lista startowa Wyniki 15 Wszystkie 3 x 25m dowolny Serie na czas 70 lat i młodsi Lista startowa Wyniki 16 Wszystkie 3 x 25m dowolny Serie na czas AG 70 200 Lista startowa Wyniki 39 Wszystkie 50m dowolny Serie na czas Dziadek i Babcia Lista startowa Wyniki Statystyka medalowa 1 XIII Festyn Pływacki Swim Test 1 Wszystkie 25m Kumkające żabki Serie na czas 5 lat i młodsi Lista startowa Wyniki 8 Wszystkie 25m dowolny Serie na czas 5 lat i młodsi Lista startowa Wyniki 2 Dziewcząt 25m grzbietowy Serie na czas 6 7 lat Lista startowa Wyniki 3 Chłopców 25m grzbietowy Serie na czas 6 7 lat Lista startowa Wyniki 9 Dziewcząt 25m dowolny Serie na czas 6 7 lat Lista startowa Wyniki 10 Chłopców 25m dowolny Serie na czas 6 7 lat Lista startowa Wyniki 4 Dziewcząt 25m grzbietowy Serie na czas 8 lat Lista startowa Wyniki 5 Chłopców 25m grzbietowy Serie na czas 8 lat Lista startowa Wyniki 6 Dziewcząt 25m grzbietowy Serie na czas 9 lat Lista startowa Wyniki 7 Chłopców 25m grzbietowy Serie na czas 9 lat Lista startowa Wyniki 11 Dziewcząt 25m dowolny Serie na czas 8 lat Lista startowa Wyniki 12 Chłopców 25m dowolny Serie na czas 8 lat Lista startowa Wyniki 13 Dziewcząt 25m dowolny Serie na czas 9 lat Lista startowa Wyniki 14 Chłopców 25m dowolny Serie na czas 9 lat Lista startowa Wyniki 15 Wszystkie 3 x 25m dowolny Serie na czas 70 lat i młodsi Lista startowa Wyniki 16 Wszystkie 3 x 25m dowolny Serie na czas AG 70

    Original URL path: http://www.swimart.pl/txt/_2014/kl/12_07_krakow/live/index.html (2016-04-27)
    Open archived version from archive


  • 31 62 35 45 36 11 34 48 3 Cempla Jakub 01 NKP Bielsko Biała 2 23 71 330 32 71 36 81 38 63 35 56 4 Słaby Jan 01 STP Nowy Sącz 2 24 39 325 31 53 36 18 37 98 38 70 5 Łyczak Jakub 01 Wisła Kraków 2 27 41 306 33 35 37 40 38 97 37 69 6 Ziółkowski Norbert 01 NKP Bielsko Biała 2 28 36 300 33 42 37 86 39 66 37 42 7 Sikorski Olgierd 01 Omega Olkusz 2 36 65 255 33 90 39 37 42 10 41 28 8 Dyląg Wojciech 01 Limanowa swim 2 50 42 198 37 17 43 94 45 23 44 08 9 Barycki Daniel 01 H2O Jastrzębie Zdr 3 33 07 101 44 51 51 16 51 83 1 05 57 TOP Konkurencja 8 30 11 2014 11 29 Chłopców 200m dowolny 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Synowiec Mikołaj 02 Omega Olkusz 2 15 51 394 30 59 34 49 35 91 34 52 2 Urbański Kacper 02 STP Nowy Sącz 2 24 93 322 32 47 37 39 38 27 36 80 3 Maciąg Wojciech 02 Wisła Kraków 2 27 33 306 33 75 37 78 38 92 36 88 4 Tobiasz Maciej 02 Jordan Kraków 2 35 43 261 1 14 86 5 Mrzygłód Michał 02 Gilus Gilowice 2 39 90 240 36 64 41 40 43 06 38 80 6 Kruczkowski Adam 02 Jedność Przyszowice 2 40 04 239 36 57 41 40 42 41 39 66 7 Soborski Jakub 02 Omega Olkusz 2 43 49 224 37 47 42 49 43 15 40 38 8 Ryś Tymon 02 Wisła Kraków 2 45 31 217 38 27 42 26 44 08 40 70 TOP Konkurencja 8 30 11 2014 11 29 Chłopców 200m dowolny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Wyrobek Robert 03 Jedność Przyszowice 2 35 88 259 36 62 40 14 40 48 38 64 2 Hudzikowski Mateusz 03 Jedność Przyszowice 2 37 54 250 35 87 40 41 42 09 39 17 3 Skrzyszowski Bruno 03 Wisła Kraków 2 41 17 234 36 93 40 80 42 55 40 89 4 Barczyk Jan 03 Omega Olkusz 2 41 90 231 35 81 42 59 44 43 39 07 5 Lamla Filip 03 Jedność Przyszowice 2 43 98 222 36 93 6 Ziętek Błażej 03 Wisła Kraków 2 44 91 218 37 46 42 46 44 26 40 73 7 Więzik Jan 03 Ondraszek Bielsko Biała 2 49 48 201 37 42 43 82 44 93 43 31 8 Kubsik Stanisław 03 Wisła Kraków 2 50 85 196 39 80 45 11 44 31 41 63 9 Lichacz Mateusz 03 H2O Jastrzębie Zdr 3 33 53 100 46 22 56 76 TOP Konkurencja 9 30 11 2014 12 01 Dziewcząt 50m dowolny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Biernat Oliwia 03 Aquatica Pawłowice 32 70 358 2 Bobińska Jagna 03 Ondraszek Bielsko Biała 34 22 313 3 Kuziów Martyna 03 Victoria Kozy 34 48 306 4 Michalak Nikola 03 Aquatica Pawłowice 34 85 296 5 Puzoń Paulina 03 Aquatica Pawłowice 35 10 290 6 Mryka Martyna 03 Jedność Przyszowice 35 25 286 7 Zastępińska Natalia 03 Ondraszek Bielsko Biała 39 29 206 8 Vallejo Szypuła Delia 03 Victoria Kozy 40 41 190 9 Kolarzyk Julia 03 Ondraszek Bielsko Biała 40 66 186 10 Gawron Wiktoria 03 Limanowa swim 40 75 185 11 Wojtyłko Milena 03 Victoria Kozy 43 98 147 12 Bednarz Anita 03 H2O Jastrzębie Zdr 48 54 109 13 Jopek Karolina 03 Ondraszek Bielsko Biała 52 75 85 TOP Konkurencja 9 30 11 2014 12 01 Dziewcząt 50m dowolny 10 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Rajca Luiza 04 UKS SP 8 Chrzanów 34 86 296 2 Mruk Julia 04 Limanowa swim 34 89 295 3 Jeleń Katarzyna 04 Omega Olkusz 34 93 294 4 Malarz Maja 04 Victoria Kozy 35 13 289 5 Czech Edyta 04 Pałac Katowice 35 52 280 6 Browarska Emilia 04 Jedność Przyszowice 36 67 254 7 Piotrowicz Martyna 04 SMS Galicja Kraków 36 86 250 8 Wolny Natalia 04 Jedność Przyszowice 37 17 244 9 Lech Zofia 04 Ondraszek Bielsko Biała 38 42 221 10 Dzik Wiktoria 04 Limanowa swim 38 82 214 11 Sopata Sandra 04 STP Nowy Sącz 39 29 206 12 Koczur Kornelia 04 Victoria Kozy 39 53 203 13 Kapol Gabriela 04 H2O Jastrzębie Zdr 39 64 201 14 Kierczak Anna 04 Victoria Kozy 40 08 194 15 Gabryluk Zuzanna 04 Victoria Kozy 40 36 190 16 Kapela Nina 04 Victoria Kozy 41 02 181 17 Jędryka Joanna 04 Aquatica Pawłowice 41 26 178 18 Adamczyk Oliwia 04 Jedność Przyszowice 41 33 177 19 Chrobak Martyna 04 Victoria Kozy 41 65 173 20 Sękała Zuzanna 04 Rekiny Katowice 42 01 169 21 Karwacka Weronika 04 Aquatica Pawłowice 42 40 164 22 Bystra Róża 04 Ondraszek Bielsko Biała 42 84 159 23 Gawlik Maja 04 Jordan Kraków 43 24 155 24 Komędera Anna 04 Victoria Kozy 44 08 146 25 Stachura Weronika 04 Jedynka Zabrze 44 40 143 26 Baran Natalia 04 Rekiny Katowice 44 66 140 27 Kaim Amelia 04 Victoria Kozy 45 39 134 28 Jano Maja 04 Ondraszek Bielsko Biała 49 63 102 29 Borsukowska Klaudia 04 H2O Jastrzębie Zdr 50 47 97 30 Grygierzec Emilia 04 Ondraszek Bielsko Biała 51 89 89 TOP Konkurencja 9 30 11 2014 12 01 Dziewcząt 50m dowolny 9 lat i młodsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Ziober Wiktoria 05 UKS SP 8 Chrzanów 38 17 225 2 Poznańska Justyna 05 UKS SP 8 Chrzanów 38 57 218 3 Gorszanów Jagoda 05 Jedność Przyszowice 40 63 187 4 Biedroń Wiktoria 05 Limanowa swim 41 18 179 5 Kozub Julia 05 UKS SP 8 Chrzanów 41 88 170 6 Gach Magdalena 05 Ondraszek Bielsko Biała 42 79 160 7 Więcek Weronika 05 Victoria Kozy 43 54 152 8 Lechus Wiktoria 05 Jedność Przyszowice 44 11 146 9 Wątroba Anna 06 H2O Jastrzębie Zdr 44 39 143 10 Doległo Dominika 05 UKS SP 8 Chrzanów 44 74 140 11 Stafin Aleksandra 05 H2O Jastrzębie Zdr 44 91 138 12 Mosoń Miriam 06 H2O Jastrzębie Zdr 45 67 131 13 Janus Patrycja 05 H2O Jastrzębie Zdr 45 76 130 14 Smolik Martyna 05 UKS SP 8 Chrzanów 45 88 129 15 Żurowska Adrianna 05 Ondraszek Bielsko Biała 46 63 123 16 Grzybek Zofia 05 Victoria Kozy 46 93 121 17 Gąska Sandra 05 Ondraszek Bielsko Biała 47 15 119 18 Stelmach Weronika 05 H2O Jastrzębie Zdr 47 92 114 19 Jankowiak Oliwia 06 SMS Galicja Kraków 49 14 105 20 Król Małgorzata 05 Jordan Kraków 50 70 96 21 Szolc Zuzanna 07 Jedność Przyszowice 52 26 87 22 Nitecka Natalia 05 Victoria Kozy 52 68 85 23 Humaniku Alicja 05 H2O Jastrzębie Zdr 53 62 81 24 Hudzikowska Magdalena 07 Jedność Przyszowice 1 01 80 53 NIE UK Harężlak Zuzanna 06 Ondraszek Bielsko Biała TOP Konkurencja 10 30 11 2014 12 26 Chłopców 50m dowolny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Malarz Marcin 03 Victoria Kozy 31 90 257 2 Barczyk Jan 03 Omega Olkusz 31 99 255 3 Bartnik Dariusz 03 Jedność Przyszowice 32 10 252 4 Wójcik Szymon 03 STP Nowy Sącz 33 32 226 5 Walczak Dawid 03 H2O Jastrzębie Zdr 33 44 223 6 Belski Krzysztof 03 STP Nowy Sącz 34 24 208 7 Danikiewicz Dawid 03 Victoria Kozy 35 17 192 8 Junczys Kamil 03 Jordan Kraków 35 80 182 9 Ogórek Dawid 03 STP Nowy Sącz 36 35 174 10 Zawada Jakub 03 Victoria Kozy 38 93 141 TOP Konkurencja 10 30 11 2014 12 26 Chłopców 50m dowolny 10 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Browarski Maciej 04 Jedność Przyszowice 35 68 184 2 Goik Bartłomiej 04 Pałac Katowice 35 70 183 3 Szymanek Adam 04 Omega Olkusz 36 15 177 4 Dyrek Mateusz 04 STP Nowy Sącz 36 22 176 5 Sadowy Piotr 04 STP Nowy Sącz 36 72 168 6 Krawczyk Dominik 04 Omega Olkusz 36 91 166 7 Krzempek Mateusz 04 NKP Bielsko Biała 38 85 142 8 Jankowiak Cyprian 04 SMS Galicja Kraków 39 27 138 9 Boratyński Michał 04 Victoria Kozy 39 97 131 10 Wykręt Marcin 04 NKP Bielsko Biała 41 59 116 11 Mrzygłód Wojciech 04 Gilus Gilowice 43 97 98 12 Balcerzak Szymon 04 Rekiny Katowice 45 60 88 13 Białka Oliwier 04 Victoria Kozy 50 91 63 14 Daszkiewicz Maciej 04 Ósemka Oświęcim 57 48 44 TOP Konkurencja 10 30 11 2014 12 26 Chłopców 50m dowolny 9 lat i młodsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Kluczewski Jakub 05 Omega Olkusz 37 05 164 2 Uryga Marcin 05 Aquatica Pawłowice 38 20 150 3 Męcner Jakub 05 Victoria Kozy 38 26 149 4 Soborski Igor 05 Omega Olkusz 39 00 141 5 Król Paweł 05 Aquatica Pawłowice 39 17 139 6 Ziemba Jakub 05 Ondraszek Bielsko Biała 39 23 138 7 Grzybowski Patryk 05 Victoria Kozy 41 17 119 8 Madejski Igor 05 UKS SP 8 Chrzanów 43 46 101 9 Lipus Bartosz 06 Aquatica Pawłowice 43 91 98 10 Olak Szymon 05 Rekiny Katowice 46 06 85 11 Jurczyński Igor 05 Rekiny Katowice 47 42 78 12 Kozieł Miłosz 06 Victoria Kozy 47 44 78 13 Jacak Antoni 05 H2O Jastrzębie Zdr 49 59 68 14 Krańczuk Arkadiusz 06 Ondraszek Bielsko Biała 52 33 58 15 Stanclik Jakub 05 Victoria Kozy 52 57 57 16 Zawada Mateusz 06 Victoria Kozy 53 56 54 17 Malcher Jakub 05 Aquatica Pawłowice 53 73 53 18 Chrapkowicz Tymoteusz 06 Victoria Kozy 55 77 48 19 Kopaliński Alan 05 Ondraszek Bielsko Biała 59 27 40 20 Kantor Andrzej 06 Victoria Kozy 59 40 39 21 Kożuch Jan 05 Victoria Kozy 1 01 92 35 22 Papuga Michał 08 Victoria Kozy 1 07 79 26 DYSKW Sewielski Kacper 05 Limanowa swim O4 Start wykonany przed sygnałem przedwczesny start Czas 12 27 NIE UK Ziach Wiktor 05 UKS SP 8 Chrzanów TOP Konkurencja 11 30 11 2014 12 45 Kobiet 100m klasyczny 14 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Fuks Gabriela 99 Gilus Gilowice 1 21 51 447 38 71 42 80 2 Szot Oliwia 00 Limanowa swim 1 29 74 335 41 46 48 28 3 Olma Sabina 96 Victoria Kozy 1 29 79 334 41 52 48 27 4 Pyrc Jagoda 00 Limanowa swim 1 31 90 312 43 66 48 24 TOP Konkurencja 11 30 11 2014 12 45 Dziewcząt 100m klasyczny 13 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Kożuch Paulina 01 Victoria Kozy 1 30 44 327 1 30 39 0 05 2 Broda Nikola 01 Jordan Kraków 1 34 26 289 44 60 49 66 TOP Konkurencja 11 30 11 2014 12 45 Dziewcząt 100m klasyczny 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Ściślak Julia 02 H2O Jastrzębie Zdr 1 25 51 387 40 99 44 52 2 Nowak Zuzanna 02 STP Nowy Sącz 1 28 43 350 41 86 46 57 3 Kapela Anna 02 Victoria Kozy 1 33 80 293 45 07 48 73 4 Justyniak Anna 02 NKP Bielsko Biała 1 34 51 287 45 82 48 69 5 Blachura Julia 02 Victoria Kozy 1 40 25 240 47 85 52 40 6 Olchawa Renata 02 Limanowa swim 1 42 39 225 47 07 55 32 7 Szpila Magdalena 02 Victoria Kozy 1 43 52 218 49 18 54 34 TOP Konkurencja 11 30 11 2014 12 45 Dziewcząt 100m klasyczny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Niechaj Aleksandra 03 Aquatica Pawłowice 1 34 65 285 44 34 50 31 2 Schab Zuzanna 03 Wisła Kraków 1 34 70 285 44 98 49 72 3 Sołczykiewicz Justyna 03 Victoria Kozy 1 37 41 262 47 34 50 07 4 Mryka Martyna 03 Jedność Przyszowice 1 39 07 249 47 89 51 18 5 Michalak Nikola 03 Aquatica Pawłowice 1 39 93 243 47 24 52 69 6 Mikszan Zuzanna 03 Aquatica Pawłowice 1 40 62 238 46 08 54 54 7 Stawicka Aleksandra 03 Aquatica Pawłowice 1 41 12 234 28 18 1 12 94 8 Widuch Magdalena 03 NKP Bielsko Biała 1 46 54 200 50 23 56 31 9 Wojtyłko Milena 03 Victoria Kozy 1 57 04 151 55 25 1 01 79 10 Kolarzyk Julia 03 Ondraszek Bielsko Biała 1 59 17 143 55 26 1 03 91 TOP Konkurencja 11 30 11 2014 12 45 Dziewcząt 100m klasyczny 10 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Janecka Weronika 04 Aquatica Pawłowice 1 37 35 262 46 84 50 51 2 Błyskuń Amelia 04 Omega Olkusz 1 39 37 247 48 53 50 84 3 Malarz Maja 04 Victoria Kozy 1 41 59 231 48 14 53 45 4 Wolny Natalia 04 Jedność Przyszowice 1 43 27 220 49 62 53 65 5 Gałka Katarzyna 04 Omega Olkusz 1 43 41 219 50 33 53 08 6 Adamczyk Oliwia 04 Jedność Przyszowice 1 47 92 192 52 05 55 87 7 Chrobak Martyna 04 Victoria Kozy 1 47 93 192 49 64 58 29 8 Gabryluk Zuzanna 04 Victoria Kozy 1 48 00 192 50 21 57 79 9 Kalecińska Zofia 04 Omega Olkusz 1 48 32 190 52 45 55 87 10 Stachura Weronika 04 Jedynka Zabrze 1 49 43 185 51 07 58 36 11 Kapol Gabriela 04 H2O Jastrzębie Zdr 1 49 89 182 53 87 56 02 12 Staśkiewicz Nikola 04 Jordan Kraków 1 54 56 161 54 67 59 89 13 Gawlik Maja 04 Jordan Kraków 1 58 58 145 54 32 1 04 26 14 Chorążak Agnieszka 04 Jordan Kraków 2 08 50 114 59 53 1 08 97 15 Jano Maja 04 Ondraszek Bielsko Biała 2 10 19 109 1 01 40 1 08 79 16 Borsukowska Klaudia 04 H2O Jastrzębie Zdr 2 16 95 94 1 04 84 1 12 11 TOP Konkurencja 12 30 11 2014 13 06 Mężczyzn 100m klasyczny 14 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Bachlaj Dorian 99 Ondraszek Bielsko Biała 1 11 68 466 34 12 37 56 2 Włodarczyk Bruno 00 Wisła Kraków 1 13 27 437 34 92 38 35 3 Otrząsek Damian 98 Victoria Kozy 1 14 59 414 34 91 39 68 4 Beberok Filip 00 NKP Bielsko Biała 1 15 69 396 34 27 41 42 5 Klimczak Marcin 99 Wisła Kraków 1 21 72 315 38 73 42 99 6 Bator Kacper 00 Wisła Kraków 1 22 86 302 39 44 43 42 7 Dudka Filip 00 Limanowa swim 1 38 91 177 45 79 53 12 8 Sitko Damian Rekiny Katowice 1 51 13 125 49 32 1 01 81 9 Stajniak Piotr 00 Rekiny Katowice 1 53 11 118 48 69 1 04 42 TOP Konkurencja 12 30 11 2014 13 06 Chłopców 100m klasyczny 13 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Belski Jakub 01 STP Nowy Sącz 1 18 33 357 36 76 41 57 2 Wójcik Antoni 01 STP Nowy Sącz 1 20 85 325 37 02 43 83 3 Mosoń Samuel 01 H2O Jastrzębie Zdr 1 23 90 291 38 56 45 34 4 Gwóźdź Kacper 01 Jordan Kraków 1 27 30 258 40 85 46 45 5 Kantor Aleksandr 01 Victoria Kozy 1 41 33 165 49 51 51 82 6 Barycki Daniel 01 H2O Jastrzębie Zdr 1 54 98 113 54 29 1 00 69 TOP Konkurencja 12 30 11 2014 13 06 Chłopców 100m klasyczny 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Kozieł Mikołaj 02 Victoria Kozy 1 20 10 334 37 63 42 47 2 Michałowski Tomasz 02 STP Nowy Sącz 1 23 14 299 38 51 44 63 3 Norek Mateusz 02 Gilus Gilowice 1 25 97 270 40 51 45 46 4 Gałuszka Bruno 02 Victoria Kozy 1 26 34 267 40 89 45 45 5 Kurzeja Jakub 02 STP Nowy Sącz 1 31 87 221 43 34 48 53 6 Kisiała Mikołaj 02 NKP Bielsko Biała 1 34 04 206 44 83 49 21 7 Przewoźny Jakub 02 Pałac Katowice 1 40 32 170 47 25 53 07 8 Knop Wojciech 02 Pałac Katowice 1 47 51 138 50 48 57 03 9 Pietras Patryk 02 Rekiny Katowice 1 53 17 118 52 52 1 00 65 10 Żok Kacper 02 Rekiny Katowice 1 57 79 105 58 31 59 48 DYSKW Pokus Adrian 02 Rekiny Katowice K10 Dłonie przeniesione poza linią bioder z wyjątkiem pierwszego ruchu ramion po starcie i nawrotach Czas 13 11 TOP Konkurencja 12 30 11 2014 13 06 Chłopców 100m klasyczny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Daszkiewicz Michał 03 Ósemka Oświęcim 1 33 55 210 44 15 49 40 2 Pyrc Bartosz 03 Limanowa swim 1 43 80 153 48 99 54 81 3 Zawada Jakub 03 Victoria Kozy 1 51 00 125 52 64 58 36 4 Kostrzewa Jakub 03 NKP Bielsko Biała 1 55 79 110 56 62 59 17 5 Lichacz Mateusz 03 H2O Jastrzębie Zdr 2 02 82 92 57 77 1 05 05 DYSKW Ziętek Błażej 03 Wisła Kraków O4 Start wykonany przed sygnałem przedwczesny start Czas 13 13 TOP Konkurencja 12 30 11 2014 13 06 Chłopców 100m klasyczny 10 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Kalkan Jakub 04 Jedność Przyszowice 1 35 81 195 45 77 50 04 2 Pierchała Maksymilian 04 Jedność Przyszowice 1 37 48 185 46 31 51 17 3 Białecki Wojciech 04 Ondraszek Bielsko Biała 1 38 99 177 46 79 52 20 4 Daszkiewicz Mikołaj 04 Ósemka Oświęcim 1 46 07 144 49 17 56 90 5 Blobel Hubert 04 Aquatica Pawłowice 1 46 15 143 49 63 56 52 6 Mazur Kamil 04 Ósemka Oświęcim 1 48 46 134 51 24 57 22 7 Goik Bartłomiej 04 Pałac Katowice 1 50 09 128 52 59 57 50 8 Daszkiewicz Maciej 04 Ósemka Oświęcim 2 23 85 57 1 10 28 1 13 57 DYSKW Balcerzak Szymon 04 Rekiny Katowice K9 Łokcie ponad lustrem wody w czasie przenoszenia ramion do przodu z wyjątkiem ostatniego ruchu w czasie wykonania nawrotów lub zakończenia wyścigu Czas 13 06 PK Kubsik Stanisław 03 Wisła Kraków 1 44 44 150 50 21 54 23 PK Jankowiak Cyprian 04 SMS Galicja Kraków 1 54 10 115 55 65 58 45 TOP Konkurencja 13 30 11 2014 13 31 Kobiet 200m zmienny 14 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Kolber Roksana 98 Unia Oświęcim 2 38 04 473 34 52 42 04 45 07 36 41 2 Polak Justyna 97 Victoria Kozy 3 03 15 304 38 44 46 63 54 70 43 38 3 Bułka Dominika 00 Victoria Kozy 3 11 70 265 37 85 47 96 57 97 47 92 TOP Konkurencja 13 30 11 2014 13 31 Dziewcząt 200m zmienny 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Kowal Emilia 02 Omega Olkusz 2 42 51 435 35 95 41 10 47 01 38 45 2 Palowska Gabriela 02 NKP Bielsko Biała 2 47 44 398 37 06 43 02 49 83 37 53 3 Koczur Julia 02 Victoria Kozy 2 52 88 361 36 56 43 10 53 03 40 19 4 Widurska Kinga 02 Jordan Kraków 2 54 99 348 36 77 45 51 51 35 41 36 5 Kusion Weronika 02 STP Nowy Sącz 3 00 83 316 38 20 46 51 55 66 40 46 6 Ściślak Julia 02 H2O Jastrzębie Zdr 3 03 18 304 41 99 49 52 47 46 44 21 7 Król Zuzanna 02 Jordan Kraków 3 08 17 280 40 10 49 53 55 88 42 66 8 Szpila Magdalena 02 Victoria Kozy 3 22 71 224 44 78 52 43 56 95 48 55 DYSKW Kapela Anna 02 Victoria Kozy K15 Brak dotknięcia ściany obydwoma rozłączonymi dłońmi przy nawrocie lub na zakończenie wyścigu Czas 13 32 PK Ochab Julia 01 NKP Bielsko Biała 2 54 06 354 35 57 45 98 50 58 41 93 TOP Konkurencja 14 30 11 2014 13 43 Mężczyzn 200m zmienny 14 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Blachura Patryk SO 99 Victoria Kozy 2 18 45 496 29 31 34 72 41 64 32 78 2 Maciąg Piotr 99 Wisła Kraków 2 21 53 464 30 14 34 86 44 62 31 91 3 Sordyl Mateusz SO 99 Victoria Kozy 2 22 35 456 30 82 36 92 41 26 33 35 4 Włodarczyk Bruno 00 Wisła Kraków 2 23 93 441 32 21 36 21 42 27 33 24 5 Mayerberg Kacper SO 00 Unia Oświęcim 2 29 85 391 32 35 38 55 44 23 34 72 6 Bachlaj Dorian 99 Ondraszek Bielsko Biała 2 34 15 359 36 29 41 04 41 01 35 81 7 Bator Kacper 00 Wisła Kraków 2 34 27 358 35 68 40 38 44 73 33 48 8 Latusek Szymon 00 Gilus Gilowice 2 37 01 340 33 37 40 60 45 43 37 61 TOP Konkurencja 14 30 11 2014 13 43 Chłopców 200m zmienny 13 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Kowalczyk Michał 01 Gilus Gilowice 2 29 56 393 32 94 38 80 43 76 34 06 2 Paszko Mikołaj 01 NKP Bielsko Biała 2 33 94 361 31 48 39 85 45 27 37 34 3 Jąkalski Wojciech 01 Victoria Kozy 2 36 29 345 32 85 38 79 49 25 35 40 4 Michalski Wojciech 01 Gilus Gilowice 2 38 61 330 36 41 42 37 44 20 35 63 5 Słaby Jan 01 STP Nowy Sącz 2 42 79 305 34 82 41 81 47 89 38 27 6 Pawlicki Mateusz 01 Victoria Kozy 2 48 66 274 38 76 42 87 49 53 37 50 7 Badura Michał 01 Victoria Kozy 2 49 56 270 36 21 43 77 51 37 38 21 TOP Konkurencja 14 30 11 2014 13 43 Chłopców 200m zmienny 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Synowiec Mikołaj 02 Omega Olkusz 2 32 81 369 32 80 38 95 46 27 34 79 2 Blachura Oskar 02 Victoria Kozy 2 42 27 308 37 16 41 47 46 33 37 31 3 Teca Bartosz 02 Jordan Kraków 2 50 81 264 36 88 44 31 51 09 38 53 4 Łubkowski Jakub 02 NKP Bielsko Biała 3 17 98 169 41 35 53 24 53 98 49 41 PK Gwóźdź Kacper 01 Jordan Kraków 2 49 23 271 36 95 42 91 48 99 40 38 PK Knop Wojciech 02 Pałac Katowice 3 40 55 122 46 36 1 00 38 59 92 53 89 TOP 2 Andrzejki w Kozach BLOK II 30 11 2014 15 30 Konkurencja 15 30 11 2014 15 30 Kobiet 4 x 50m zmienny 13 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Czas Pkt 1 NKP Bielsko Biała 7 NKP Bielsko Biała 2 21 87 416 Działkowska Natalia Ochab Julia 01 01 33 77 41 21 Rzadek Natalia Dobrowolska Marta 01 00 36 22 30 67 2 VICTORIA D 2001 Victoria Kozy 2 27 57 369 Polak Justyna Kożuch Paulina 97 01 36 70 41 29 Olma Sabina Bułka Dominika 96 00 34 48 35 10 3 MKS Jordan Kraków 2002 Jordan Kraków 2 37 63 303 Broda Nikola Widurska Kinga 01 02 35 80 44 64 Król Zuzanna Koczur Klaudia 02 02 39 87 37 32 TOP Konkurencja 15 30 11 2014 15 30 Dziewcząt 4 x 50m zmienny 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Czas Pkt 1 NKP Bielsko Biała 3 NKP Bielsko Biała 2 32 25 336 Palowska Gabriela Justyniak Anna 02 02 35 87 42 02 Widuch Magdalena Siemak Wiktoria 03 02 37 91 36 45 2 VICTORIA D 2002 Victoria Kozy 2 36 45 310 Blachura Julia Kapela Anna 02 02 40 21 43 35 Koczur Julia Szpila Magdalena 02 02 34 71 38 18 TOP Konkurencja 15 30 11 2014 15 30 Dziewcząt 4 x 50m zmienny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Czas Pkt 1 Aquatica Pawłowice 1 Aquatica Pawłowice 2 34 72 320 Michalak Nikola Niechaj Aleksandra 03 03 39 99 42 37 Biernat Oliwia Mikszan Zuzanna 03 03 2 VICTORIA D 2003 Victoria Kozy 2 45 37 262 Vallejo Szypuła Delia Sołczykiewicz Justyna 03 03 44 98 44 87 Drzazga Emilia Kuziów Martyna 03 03 40 94 34 58 TOP Konkurencja 15 30 11 2014 15 30 Dziewcząt 4 x 50m zmienny 10 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Czas Pkt 1 Omega Olkusz 1 Omega Olkusz 2 51 78 234 Gałka Katarzyna Błyskuń Amelia 04 04 44 72 46 20 Kalecińska Zofia Jeleń Katarzyna 04 04 45 09 35 77 2 VICTORIA D1 2004 Victoria Kozy 2 54 02 225 Koczur Kornelia Kierczak Anna 04 04 Koczur Nikola Malarz Maja 04 04 46 41 34 58 3 VICTORIA D2 2004 Victoria Kozy 3 13 18 164 Komędera Anna Gabryluk Zuzanna 04 04 51 73 48 93 Kapela Nina Chrobak Martyna 04 04 46 32 46 20 4 MKS Jordan Kraków 2004 Jordan Kraków 3 27 63 132 Król Małgorzata Gawlik Maja 05 04 55 85 52 33 Staśkiewicz Nikola Chorążak Agnieszka 04 04 53 88 45 57 TOP Konkurencja 15 30 11 2014 15 30 Dziewcząt 4 x 50m zmienny 9 lat i młodsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Czas Pkt 1 UKS SP 8 Chrzanów 1 UKS SP 8 Chrzanów 3 04 82 188 Ziober Wiktoria Poznańska Justyna 05 05 45 10 50 31 Kozub Julia Smolik Martyna 05 05 42 78 46 63 TOP Konkurencja 16 30 11 2014 15 41 Mężczyzn 4 x 50m zmienny 13 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Czas Pkt 1 VICTORIA CH 2001 Victoria Kozy 2 01 49 458 Blachura Patryk SO Otrząsek Damian 99 98 29 19 34 94 Sordyl Mateusz SO Jąkalski Wojciech 99 01 28 81 28 55 2 NKP Bielsko Biała 8 NKP Bielsko Biała 2 03 41 436 Cempla Jakub Beberok Filip 01 00 33 08 32 42 Paszko Mikołaj Bednarz Radosław 01 98 30 57 27 34 3 Gilus Gilowice 1 Gilus Gilowice 2 06 99 401 Kowalczyk Michał Latusek Szymon 01 00 32 63 37 16 Murański Kacper Michalski Wojciech 99 01 27 17 30 03 4 Wisła Kraków 1 Wisła Kraków 2 08 16 390 Maciąg Piotr Włodarczyk Bruno 99 00 30 05 34 95 Chyba Łukasz Łyczak Jakub 00 01 32 23 30 93 5 Wisła Kraków 2 Wisła Kraków 2 13 82 342 Sumara Konrad Bator Kacper 00 00 34 46 39 96 Ryś Szymon Klimczak Marcin 00 99 31 60 27 80 6 MKS Jordan Kraków 2002 Jordan Kraków 2 29 06 247 Junczys Kamil Gwóźdź Kacper 03 01 41 06 40 25 Teca Bartosz Tobiasz Maciej 02 02 35 17 32 58 7 NKP Bielsko Biała 4 NKP Bielsko Biała 2 32 68 230 Kędelski Tymon Ziółkowski Norbert 02 01 39 59 40 78 Łubkowski Jakub Kisiała Mikołaj 02 02 38 54 33 77 TOP Konkurencja 16 30 11 2014 15 41 Chłopców 4 x 50m zmienny 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Czas Pkt 1 STP STP Nowy Sącz 2 19 47 302 Kurzeja Jakub Michałowski Tomasz 02 02 34 86 38 63 Urbański Kacper Wójcik Szymon 02 03 32 20 33 78 2 VICTORIA CH 2002 Victoria Kozy 2 21 67 288 Blachura Oskar Gałuszka Bruno 02 02 37 06 39 01 Kozieł Mikołaj Chrapkowicz Wiktor 02 02 30 87 34 73 3 Wisła Kraków 3 Wisła Kraków 2 40 85 197 Ryś Tymon Skrzyszowski Bruno 02 03 42 65 46 09 Kubsik Stanisław Maciąg Wojciech 03 02 40 12 31 99 TOP Konkurencja 16 30 11 2014 15 41 Chłopców 4 x 50m zmienny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Czas Pkt 1 Jedność Przyszowice 1 Jedność Przyszowice 2 37 87 208 Lamla Filip Wyrobek Robert 03 03 42 03 44 37 Bartnik Dariusz Hudzikowski Mateusz 03 03 37 69 33 78 2 VICTORIA CH 2004 Victoria Kozy 2 47 91 173 Boratyński Michał Malarz Marcin 04 03 47 81 46 85 Ring Jakub Danikiewicz Dawid 04 03 38 49 34 76 3 STP 02 STP Nowy Sącz 2 49 18 169 Belski Krzysztof Dyrek Mateusz 03 04 39 40 49 23 Sadowy Piotr Ogórek Dawid 04 03 TOP Konkurencja 16 30 11 2014 15 41 Chłopców 4 x 50m zmienny 9 lat i młodsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Czas Pkt 1 VICTORIA CH 2005 Victoria Kozy 3 37 56 79 Stanclik Jakub Kozieł Miłosz 05 06 1 02 53 1 01 91 Męcner Jakub Grzybowski Patryk 05 05 50 23 42 89 TOP Konkurencja 17 30 11 2014 15 56 Dziewcząt 50m klasyczny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Biernat Oliwia 03 Aquatica Pawłowice 41 77 327 2 Niechaj Aleksandra 03 Aquatica Pawłowice 42 62 308 3 Schab Zuzanna 03 Wisła Kraków 43 71 286 4 Stawicka Aleksandra 03 Aquatica Pawłowice 44 27 275 5 Sołczykiewicz Justyna 03 Victoria Kozy 44 48 271 6 Puzoń Paulina 03 Aquatica Pawłowice 45 11 260 7 Michalak Nikola 03 Aquatica Pawłowice 45 54 252 8 Mryka Martyna 03 Jedność Przyszowice 45 79 248 9 Zastępińska Natalia 03 Ondraszek Bielsko Biała 53 28 157 10 Wojtyłko Milena 03 Victoria Kozy 54 32 149 11 Bednarz Anita 03 H2O Jastrzębie Zdr 1 12 04 63 DYSKW Jopek Karolina 03 Ondraszek Bielsko Biała K15 Brak dotknięcia ściany obydwoma rozłączonymi dłońmi przy nawrocie lub na zakończenie wyścigu Czas 15 58 TOP Konkurencja 17 30 11 2014 15 56 Dziewcząt 50m klasyczny 10 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Błyskuń Amelia 04 Omega Olkusz 45 11 260 2 Janecka Weronika 04 Aquatica Pawłowice 45 47 254 3 Malarz Maja 04 Victoria Kozy 46 49 237 4 Kierczak Anna 04 Victoria Kozy 46 86 232 5 Sopata Sandra 04 STP Nowy Sącz 47 85 218 6 Wolny Natalia 04 Jedność Przyszowice 48 32 211 7 Dzik Wiktoria 04 Limanowa swim 48 54 208 8 Gałka Katarzyna 04 Omega Olkusz 48 83 205 9 Gabryluk Zuzanna 04 Victoria Kozy 49 12 201 10 Kapol Gabriela 04 H2O Jastrzębie Zdr 49 78 193 11 Lech Zofia 04 Ondraszek Bielsko Biała 49 81 193 12 Stachura Weronika 04 Jedynka Zabrze 50 33 187 13 Adamczyk Oliwia 04 Jedność Przyszowice 50 78 182 14 Chrobak Martyna 04 Victoria Kozy 51 19 178 15 Kaim Amelia 04 Victoria Kozy 51 57 174 16 Staśkiewicz Nikola 04 Jordan Kraków 52 50 165 17 Kapela Nina 04 Victoria Kozy 53 07 159 18 Gawlik Maja 04 Jordan Kraków 53 11 159 19 Komędera Anna 04 Victoria Kozy 55 98 136 20 Bystra Róża 04 Ondraszek Bielsko Biała 56 13 135 21 Borsukowska Klaudia 04 H2O Jastrzębie Zdr 1 03 51 93 DYSKW Baran Natalia 04 Rekiny Katowice K15 Brak dotknięcia ściany obydwoma rozłączonymi dłońmi przy nawrocie lub na zakończenie wyścigu Czas 16 02 DYSKW Sękała Zuzanna 04 Rekiny Katowice K10 Dłonie przeniesione poza linią bioder z wyjątkiem pierwszego ruchu ramion po starcie i nawrotach Czas 15 59 TOP Konkurencja 17 30 11 2014 15 56 Dziewcząt 50m klasyczny 9 lat i młodsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Ziober Wiktoria 05 UKS SP 8 Chrzanów 50 44 186 2 Poznańska Justyna 05 UKS SP 8 Chrzanów 50 48 185 3 Kozub Julia 05 UKS SP 8 Chrzanów 51 85 171 4 Gorszanów Jagoda 05 Jedność Przyszowice 54 99 143 5 Wątroba Anna 06 H2O Jastrzębie Zdr 55 38 140 6 Janus Patrycja 05 H2O Jastrzębie Zdr 57 28 127 7 Więcek Weronika 05 Victoria Kozy 57 39 126 8 Lechus Wiktoria 05 Jedność Przyszowice 57 48 125 9 Mosoń Miriam 06 H2O Jastrzębie Zdr 1 00 59 107 10 Żurowska Adrianna 05 Ondraszek Bielsko Biała 1 01 41 103 11 Grzybek Zofia 05 Victoria Kozy 1 01 95 100 12 Stafin Aleksandra 05 H2O Jastrzębie Zdr 1 03 69 92 13 Humaniku Alicja 05 H2O Jastrzębie Zdr 1 07 58 77 14 Leśkiewicz Julia 06 H2O Jastrzębie Zdr 1 08 68 73 15 Harężlak Zuzanna 06 Ondraszek Bielsko Biała 1 09 88 70 16 Górecka Maja 08 Ondraszek Bielsko Biała 1 14 70 57 DYSKW Nitecka Natalia 05 Victoria Kozy K10 Dłonie przeniesione poza linią bioder z wyjątkiem pierwszego ruchu ramion po starcie i nawrotach Czas 16 02 TOP Konkurencja 18 30 11 2014 16 19 Chłopców 50m klasyczny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Wójcik Szymon 03 STP Nowy Sącz 41 38 227 2 Daszkiewicz Michał 03 Ósemka Oświęcim 43 69 193 3 Walczak Dawid 03 H2O Jastrzębie Zdr 44 83 178 4 Zawada Jakub 03 Victoria Kozy 50 99 121 TOP Konkurencja 18 30 11 2014 16 19 Chłopców 50m klasyczny 10 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Pierchała Maksymilian 04 Jedność Przyszowice 45 11 175 2 Białecki Wojciech 04 Ondraszek Bielsko Biała 45 29 173 3 Daszkiewicz Mikołaj 04 Ósemka Oświęcim 47 73 148 4 Blobel Hubert 04 Aquatica Pawłowice 48 46 141 5 Boratyński Michał 04 Victoria Kozy 53 32 106 6 Daszkiewicz Maciej 04 Ósemka Oświęcim 1 07 10 53 DYSKW Wykręt Marcin 04 NKP Bielsko Biała K2 Brak wynurzenia głowy po rozpoczęciu ruchu ramion do wewnątrz z jego najszerszego położenia w drugim cyklu ruchu ramion po starcie lub nawrocie Czas 16 24 DYSKW Mrzygłód Wojciech 04 Gilus Gilowice K6 Nierównoczesne ruchy ramion Czas 16 18 TOP Konkurencja 18 30 11 2014 16 19 Chłopców 50m klasyczny 9 lat i młodsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Uryga Marcin 05 Aquatica Pawłowice 50 03 128 2 Sewielski Kacper 05 Limanowa swim 50 33 126 3 Kluczewski Jakub 05 Omega Olkusz 51 19 120 4 Ziemba Jakub 05 Ondraszek Bielsko Biała 51 93 114 5 Grzybowski Patryk 05 Victoria Kozy 53 38 105 6 Męcner Jakub 05 Victoria Kozy 56 64 88 7 Zawada Mateusz 06 Victoria Kozy 58 66 79 8 Ziach Wiktor 05 UKS SP 8 Chrzanów 59 03 78 9 Malcher Jakub 05 Aquatica Pawłowice 1 02 46 66 10 Kozieł Miłosz 06 Victoria Kozy 1 02 71 65 11 Soborski Igor 05 Omega Olkusz 1 02 76 65 12 Stanclik Jakub 05 Victoria Kozy 1 03 17 63 13 Krańczuk Arkadiusz 06 Ondraszek Bielsko Biała 1 07 74 51 DYSKW Olak Szymon 05 Rekiny Katowice K16 Niejednoczesne dotknięcie ściany dłońmi przy nawrocie lub na zakończenie wyścigu Czas 16 18 DYSKW Jurczyński Igor 05 Rekiny Katowice K10 Dłonie przeniesione poza linią bioder z wyjątkiem pierwszego ruchu ramion po starcie i nawrotach Czas 16 18 DYSKW Kopaliński Alan 05 Ondraszek Bielsko Biała K16 Niejednoczesne dotknięcie ściany dłońmi przy nawrocie lub na zakończenie wyścigu Czas 16 20 TOP Konkurencja 19 30 11 2014 16 31 Kobiet 100m dowolny 14 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1

    Original URL path: http://www.swimart.pl/txt/_2014/kl/11_30_kozy/wyniki.htm (2016-04-27)
    Open archived version from archive


  • i młodsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Soborski Igor 05 Omega Olkusz 39 93 162 2 Kluczewski Jakub 05 Omega Olkusz 44 05 121 3 Uryga Marcin 05 Aquatica Pawłowice 45 03 113 4 Madejski Igor 05 UKS SP 8 Chrzanów 46 99 99 5 Męcner Jakub 05 Victoria Kozy 47 95 93 6 Jurczyński Igor 05 Rekiny Katowice 53 78 66 7 Grzybowski Patryk 05 Victoria Kozy 56 10 58 8 Lipus Bartosz 06 Aquatica Pawłowice 1 00 29 47 9 Kozieł Miłosz 06 Victoria Kozy 1 03 57 40 10 Stanclik Jakub 05 Victoria Kozy 1 09 82 30 DYSKW Król Paweł 05 Aquatica Pawłowice O4 Start wykonany przed sygnałem przedwczesny start Czas 10 24 TOP Konkurencja 5 30 11 2014 10 27 Kobiet 100m grzbietowy 14 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Polak Justyna 97 Victoria Kozy 1 22 62 298 40 02 42 60 TOP Konkurencja 5 30 11 2014 10 27 Dziewcząt 100m grzbietowy 13 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Działkowska Natalia 01 NKP Bielsko Biała 1 11 97 451 34 80 37 17 2 Broda Nikola 01 Jordan Kraków 1 15 66 388 3 Kożuch Paulina 01 Victoria Kozy 1 20 88 318 38 57 42 31 TOP Konkurencja 5 30 11 2014 10 27 Dziewcząt 100m grzbietowy 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Nowak Zuzanna 02 STP Nowy Sącz 1 16 50 376 37 42 39 08 2 Koczur Julia 02 Victoria Kozy 1 17 14 367 3 Woźniak Karolina 02 UKS SP 8 Chrzanów 1 17 64 359 37 69 39 95 4 Pierchała Paulina 02 Jedność Przyszowice 1 26 97 256 41 21 45 76 5 Mirowska Zuzanna 02 Wisła Kraków 1 27 16 254 42 32 44 84 6 Blachura Julia 02 Victoria Kozy 1 27 35 252 42 37 44 98 7 Justyniak Anna 02 NKP Bielsko Biała 1 28 33 244 42 67 45 66 8 Koczur Klaudia 02 Jordan Kraków 1 35 71 192 46 17 49 54 TOP Konkurencja 5 30 11 2014 10 27 Dziewcząt 100m grzbietowy 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Kocur Sandra 03 Jedność Przyszowice 1 16 32 378 36 92 39 40 2 Drzazga Emilia 03 Victoria Kozy 1 23 99 284 39 78 44 21 3 Sołczykiewicz Justyna 03 Victoria Kozy 1 27 83 248 44 59 43 24 4 Widuch Magdalena 03 NKP Bielsko Biała 1 31 34 221 43 85 47 49 5 Fuks Aleksandra 03 Gilus Gilowice 1 31 91 216 6 Puzoń Paulina 03 Aquatica Pawłowice 1 35 65 192 46 59 49 06 7 Vallejo Szypuła Delia 03 Victoria Kozy 1 35 67 192 47 27 48 40 8 Zastępińska Natalia 03 Ondraszek Bielsko Biała 1 39 29 172 47 88 51 41 DYSKW Bednarz Anita 03 H2O Jastrzębie Zdr G6 Nieciągła akcja nawrotu np niewykonanie nawrotu natychmiast po zakończeniu pociągięcia ramieniem lub obydwoma ramionami jednocześnie Czas 10 37 DYSKW Jopek Karolina 03 Ondraszek Bielsko Biała G7 Brak pozycji na plecach przy opuszczaniu ściany nawrotowej Czas 10 37 TOP Konkurencja 5 30 11 2014 10 27 Dziewcząt 100m grzbietowy 10 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Rajca Luiza 04 UKS SP 8 Chrzanów 1 27 52 251 2 Jeleń Katarzyna 04 Omega Olkusz 1 28 48 243 42 49 45 99 3 Browarska Emilia 04 Jedność Przyszowice 1 29 25 236 42 61 46 64 4 Janecka Weronika 04 Aquatica Pawłowice 1 32 82 210 45 76 47 06 5 Jędryka Joanna 04 Aquatica Pawłowice 1 34 80 197 44 42 50 38 6 Koczur Kornelia 04 Victoria Kozy 1 35 67 192 47 77 47 90 7 Gałka Katarzyna 04 Omega Olkusz 1 36 30 188 47 60 48 70 8 Koczur Nikola 04 Victoria Kozy 1 37 44 182 47 27 50 17 9 Kapela Nina 04 Victoria Kozy 1 39 20 172 48 47 50 73 10 Karwacka Weronika 04 Aquatica Pawłowice 1 41 57 160 48 40 53 17 11 Staśkiewicz Nikola 04 Jordan Kraków 1 44 09 149 50 44 53 65 12 Chorążak Agnieszka 04 Jordan Kraków 1 46 73 138 TOP Konkurencja 6 30 11 2014 10 47 Mężczyzn 100m grzbietowy 14 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Wyrobek Rafał 00 Jedność Przyszowice 1 08 43 365 33 45 34 98 2 Otrząsek Damian 98 Victoria Kozy 1 08 89 358 33 22 35 67 3 Cajza Szymon 00 Jedność Przyszowice 1 11 68 318 35 05 36 63 4 Klimczak Marcin 99 Wisła Kraków 1 11 84 316 34 11 37 73 5 Sumara Konrad 00 Wisła Kraków 1 12 20 311 34 30 37 90 6 Szałaśny Bartosz SO 00 Unia Oświęcim 1 12 73 304 35 35 37 38 7 Jagła Adrian 00 Rekiny Katowice 1 37 49 126 46 06 51 43 TOP Konkurencja 6 30 11 2014 10 47 Chłopców 100m grzbietowy 13 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Wójcik Antoni 01 STP Nowy Sącz 1 11 09 326 33 51 37 58 2 Cempla Jakub 01 NKP Bielsko Biała 1 13 31 297 34 91 38 40 3 Łyczak Jakub 01 Wisła Kraków 1 14 58 282 36 37 38 21 4 Badura Michał 01 Victoria Kozy 1 14 65 281 35 83 38 82 5 Pawlicki Mateusz 01 Victoria Kozy 1 18 10 246 38 13 39 97 6 Mosoń Samuel 01 H2O Jastrzębie Zdr 1 19 07 237 38 29 40 78 7 Kantor Aleksandr 01 Victoria Kozy 1 29 99 160 TOP Konkurencja 6 30 11 2014 10 47 Chłopców 100m grzbietowy 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Michałowski Tomasz 02 STP Nowy Sącz 1 11 14 325 34 30 36 84 2 Kurzeja Jakub 02 STP Nowy Sącz 1 14 87 279 37 07 37 80 3 Maciąg Wojciech 02 Wisła Kraków 1 19 27 235 38 85 40 42 4 Blachura Oskar 02 Victoria Kozy 1 19 67 231 39 87 39 80 5 Gałuszka Bruno 02 Victoria Kozy 1 20 07 228 6 Kruczkowski Adam 02 Jedność Przyszowice 1 24 28 195 41 10 43 18 7 Ryś Tymon 02 Wisła Kraków 1 26 09 183 42 97 43 12 8 Norek Mateusz 02 Gilus Gilowice 1 26 63 180 41 98 44 65 9 Kędelski Tymon 02 NKP Bielsko Biała 1 27 34 175 42 75 44 59 10 Chrapkowicz Wiktor 02 Victoria Kozy 1 29 12 165 43 41 45 71 11 Kisiała Mikołaj 02 NKP Bielsko Biała 1 29 80 161 43 39 46 41 12 Łubkowski Jakub 02 NKP Bielsko Biała 1 36 01 132 45 52 50 49 13 Pietras Patryk 02 Rekiny Katowice 1 46 36 97 49 29 57 07 NIE UK Żok Kacper 02 Rekiny Katowice TOP Konkurencja 6 30 11 2014 10 47 Chłopców 100m grzbietowy 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Wyrobek Robert 03 Jedność Przyszowice 1 18 05 246 38 36 39 69 2 Bartnik Dariusz 03 Jedność Przyszowice 1 19 70 231 38 82 40 88 3 Hudzikowski Mateusz 03 Jedność Przyszowice 1 23 51 201 40 11 43 40 4 Walczak Dawid 03 H2O Jastrzębie Zdr 1 24 49 194 5 Junczys Kamil 03 Jordan Kraków 1 27 05 177 42 10 44 95 6 Lamla Filip 03 Jedność Przyszowice 1 28 70 167 43 65 45 05 7 Skrzyszowski Bruno 03 Wisła Kraków 1 28 89 166 43 43 45 46 8 Belski Krzysztof 03 STP Nowy Sącz 1 28 96 166 42 38 46 58 9 Ogórek Dawid 03 STP Nowy Sącz 1 36 20 131 10 Borowiecki Konrad 03 NKP Bielsko Biała 1 38 19 123 48 25 49 94 TOP Konkurencja 6 30 11 2014 10 47 Chłopców 100m grzbietowy 10 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Kalkan Jakub 04 Jedność Przyszowice 1 28 00 172 44 01 43 99 2 Pierchała Maksymilian 04 Jedność Przyszowice 1 29 91 161 44 25 45 66 3 Krawczyk Dominik 04 Omega Olkusz 1 33 02 145 45 57 47 45 4 Browarski Maciej 04 Jedność Przyszowice 1 34 97 136 46 74 48 23 5 Mazur Kamil 04 Ósemka Oświęcim 1 37 03 128 46 89 50 14 6 Wykręt Marcin 04 NKP Bielsko Biała 1 41 24 112 49 69 51 55 7 Boratyński Michał 04 Victoria Kozy 1 41 93 110 48 96 52 97 8 Krzempek Mateusz 04 NKP Bielsko Biała 1 47 70 93 51 75 55 95 DYSKW Białka Oliwier 04 Victoria Kozy G3 Nieutrzymanie pozycji na plecach z wyjątkiem wykonania cyklu nawrotu Czas 10 56 TOP Konkurencja 7 30 11 2014 11 10 Kobiet 200m dowolny 14 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Kołodziej Katarzyna 00 Unia Oświęcim 2 17 34 530 32 08 34 52 35 70 35 04 2 Kolber Roksana 98 Unia Oświęcim 2 23 46 465 33 76 36 58 36 79 36 33 3 Dobrowolska Marta 00 NKP Bielsko Biała 2 34 25 374 33 95 38 90 40 68 40 72 4 Tokarczyk Natalia 00 Limanowa swim 2 41 65 325 35 65 41 74 43 09 41 17 TOP Konkurencja 7 30 11 2014 11 10 Dziewcząt 200m dowolny 13 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Rzadek Natalia 01 NKP Bielsko Biała 2 38 59 344 35 27 39 87 42 08 41 37 2 Ochab Julia 01 NKP Bielsko Biała 2 38 60 344 35 88 41 11 42 39 39 22 3 Koczur Wiktoria 01 Victoria Kozy 2 49 14 283 38 70 43 22 44 88 42 34 TOP Konkurencja 7 30 11 2014 11 10 Dziewcząt 200m dowolny 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Kowal Emilia 02 Omega Olkusz 2 29 61 410 32 94 37 76 40 00 38 91 2 Mirowska Zuzanna 02 Wisła Kraków 2 37 54 351 36 63 41 18 40 97 38 76 3 Woźniak Karolina 02 UKS SP 8 Chrzanów 2 38 75 343 36 04 40 35 42 37 39 99 4 Król Zuzanna 02 Jordan Kraków 2 38 77 343 36 32 40 51 42 33 39 61 5 Szymanek Wiktoria 02 Omega Olkusz 2 40 85 330 35 01 40 76 42 98 42 10 6 Pierchała Paulina 02 Jedność Przyszowice 2 48 47 287 38 30 42 49 44 45 43 23 7 Koczur Klaudia 02 Jordan Kraków 2 59 17 238 38 87 46 80 48 69 44 81 8 Siemak Wiktoria 02 NKP Bielsko Biała 3 03 79 221 40 50 47 01 49 55 46 73 TOP Konkurencja 7 30 11 2014 11 10 Dziewcząt 200m dowolny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Kocur Sandra 03 Jedność Przyszowice 2 32 58 386 34 61 38 96 40 21 38 80 2 Famulok Zuzanna 03 Gilus Gilowice 2 40 71 331 37 19 3 Schab Zuzanna 03 Wisła Kraków 2 44 00 311 38 80 41 96 42 67 40 57 4 Bobińska Jagna 03 Ondraszek Bielsko Biała 2 46 55 297 37 29 42 86 43 90 42 50 5 Drzazga Emilia 03 Victoria Kozy 2 47 54 292 37 30 42 53 44 78 42 93 6 Kosiec Małgorzata 03 Ondraszek Bielsko Biała 2 50 99 274 39 85 45 03 45 07 41 04 TOP Konkurencja 8 30 11 2014 11 29 Mężczyzn 200m dowolny 14 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Murański Kacper 99 Gilus Gilowice 2 02 73 530 28 80 31 47 32 08 30 38 2 Blachura Patryk SO 99 Victoria Kozy 2 03 05 526 28 94 31 83 31 75 30 53 3 Maciąg Piotr 99 Wisła Kraków 2 06 99 479 29 21 32 10 32 98 32 70 4 Przechowski Rafał 99 Omega Olkusz 2 11 90 427 29 28 34 88 34 17 33 57 5 Wyrobek Rafał 00 Jedność Przyszowice 2 14 82 400 31 51 34 01 35 02 34 28 6 Chyba Łukasz 00 Wisła Kraków 2 17 24 379 30 41 34 29 36 61 35 93 7 Stano Jakub 00 Omega Olkusz 2 17 44 377 30 35 34 32 35 88 36 89 8 Sumara Konrad 00 Wisła Kraków 2 17 55 377 30 52 34 44 36 27 36 32 9 Cajza Szymon 00 Jedność Przyszowice 2 18 67 367 31 80 35 60 36 64 34 63 10 Latusek Szymon 00 Gilus Gilowice 2 19 74 359 31 27 35 57 36 59 36 31 11 Bednarz Radosław 98 NKP Bielsko Biała 2 20 31 355 31 70 35 43 37 07 36 11 12 Górny Mikołaj 99 NKP Bielsko Biała 2 21 97 342 32 17 36 19 37 32 36 29 13 Mól Kamil 99 NKP Bielsko Biała 2 30 88 285 33 92 37 97 40 24 38 75 14 Ryś Szymon 00 Wisła Kraków 2 31 87 280 33 32 38 39 42 04 38 12 TOP Konkurencja 8 30 11 2014 11 29 Chłopców 200m dowolny 13 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Kowalczyk Michał 01 Gilus Gilowice 2 12 56 421 29 48 33 06 34 99 35 03 2 Michalski Wojciech 01 Gilus Gilowice 2 17 66 376 31 62 35 45 36 11 34 48 3 Cempla Jakub 01 NKP Bielsko Biała 2 23 71 330 32 71 36 81 38 63 35 56 4 Słaby Jan 01 STP Nowy Sącz 2 24 39 325 31 53 36 18 37 98 38 70 5 Łyczak Jakub 01 Wisła Kraków 2 27 41 306 33 35 37 40 38 97 37 69 6 Ziółkowski Norbert 01 NKP Bielsko Biała 2 28 36 300 33 42 37 86 39 66 37 42 7 Sikorski Olgierd 01 Omega Olkusz 2 36 65 255 33 90 39 37 42 10 41 28 8 Dyląg Wojciech 01 Limanowa swim 2 50 42 198 37 17 43 94 45 23 44 08 9 Barycki Daniel 01 H2O Jastrzębie Zdr 3 33 07 101 44 51 51 16 51 83 1 05 57 TOP Konkurencja 8 30 11 2014 11 29 Chłopców 200m dowolny 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Synowiec Mikołaj 02 Omega Olkusz 2 15 51 394 30 59 34 49 35 91 34 52 2 Urbański Kacper 02 STP Nowy Sącz 2 24 93 322 32 47 37 39 38 27 36 80 3 Maciąg Wojciech 02 Wisła Kraków 2 27 33 306 33 75 37 78 38 92 36 88 4 Tobiasz Maciej 02 Jordan Kraków 2 35 43 261 1 14 86 5 Mrzygłód Michał 02 Gilus Gilowice 2 39 90 240 36 64 41 40 43 06 38 80 6 Kruczkowski Adam 02 Jedność Przyszowice 2 40 04 239 36 57 41 40 42 41 39 66 7 Soborski Jakub 02 Omega Olkusz 2 43 49 224 37 47 42 49 43 15 40 38 8 Ryś Tymon 02 Wisła Kraków 2 45 31 217 38 27 42 26 44 08 40 70 TOP Konkurencja 8 30 11 2014 11 29 Chłopców 200m dowolny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 150m 200m 1 Wyrobek Robert 03 Jedność Przyszowice 2 35 88 259 36 62 40 14 40 48 38 64 2 Hudzikowski Mateusz 03 Jedność Przyszowice 2 37 54 250 35 87 40 41 42 09 39 17 3 Skrzyszowski Bruno 03 Wisła Kraków 2 41 17 234 36 93 40 80 42 55 40 89 4 Barczyk Jan 03 Omega Olkusz 2 41 90 231 35 81 42 59 44 43 39 07 5 Lamla Filip 03 Jedność Przyszowice 2 43 98 222 36 93 6 Ziętek Błażej 03 Wisła Kraków 2 44 91 218 37 46 42 46 44 26 40 73 7 Więzik Jan 03 Ondraszek Bielsko Biała 2 49 48 201 37 42 43 82 44 93 43 31 8 Kubsik Stanisław 03 Wisła Kraków 2 50 85 196 39 80 45 11 44 31 41 63 9 Lichacz Mateusz 03 H2O Jastrzębie Zdr 3 33 53 100 46 22 56 76 TOP Konkurencja 9 30 11 2014 12 01 Dziewcząt 50m dowolny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Biernat Oliwia 03 Aquatica Pawłowice 32 70 358 2 Bobińska Jagna 03 Ondraszek Bielsko Biała 34 22 313 3 Kuziów Martyna 03 Victoria Kozy 34 48 306 4 Michalak Nikola 03 Aquatica Pawłowice 34 85 296 5 Puzoń Paulina 03 Aquatica Pawłowice 35 10 290 6 Mryka Martyna 03 Jedność Przyszowice 35 25 286 7 Zastępińska Natalia 03 Ondraszek Bielsko Biała 39 29 206 8 Vallejo Szypuła Delia 03 Victoria Kozy 40 41 190 9 Kolarzyk Julia 03 Ondraszek Bielsko Biała 40 66 186 10 Gawron Wiktoria 03 Limanowa swim 40 75 185 11 Wojtyłko Milena 03 Victoria Kozy 43 98 147 12 Bednarz Anita 03 H2O Jastrzębie Zdr 48 54 109 13 Jopek Karolina 03 Ondraszek Bielsko Biała 52 75 85 TOP Konkurencja 9 30 11 2014 12 01 Dziewcząt 50m dowolny 10 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Rajca Luiza 04 UKS SP 8 Chrzanów 34 86 296 2 Mruk Julia 04 Limanowa swim 34 89 295

    Original URL path: http://www.swimart.pl/txt/_2014/kl/11_30_kozy/wyniki1.htm (2016-04-27)
    Open archived version from archive


  • Szymanek Wiktoria 02 Omega Olkusz 1 12 87 343 34 25 38 62 7 Mirowska Zuzanna 02 Wisła Kraków 1 13 14 339 35 13 38 01 8 Ściślak Julia 02 H2O Jastrzębie Zdr 1 13 94 328 36 68 37 26 9 Kapela Anna 02 Victoria Kozy 1 15 34 310 35 63 39 71 10 Król Zuzanna 02 Jordan Kraków 1 15 90 303 36 33 39 57 11 Justyniak Anna 02 NKP Bielsko Biała 1 16 51 296 36 93 39 58 12 Pierchała Paulina 02 Jedność Przyszowice 1 18 11 278 37 24 40 87 13 Blachura Julia 02 Victoria Kozy 1 18 46 274 37 50 40 96 14 Siemak Wiktoria 02 NKP Bielsko Biała 1 20 50 254 38 22 42 28 15 Olchawa Renata 02 Limanowa swim 1 24 05 223 37 99 46 06 16 Koczur Klaudia 02 Jordan Kraków 1 27 70 196 40 22 47 48 17 Szpila Magdalena 02 Victoria Kozy 1 29 57 184 41 49 48 08 TOP Konkurencja 19 30 11 2014 16 31 Dziewcząt 100m dowolny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Bobińska Jagna 03 Ondraszek Bielsko Biała 1 14 85 316 35 94 38 91 2 Famulok Zuzanna 03 Gilus Gilowice 1 15 57 307 36 12 39 45 3 Kuziów Martyna 03 Victoria Kozy 1 16 97 291 36 97 40 00 4 Drzazga Emilia 03 Victoria Kozy 1 17 65 283 36 46 41 19 5 Mikszan Zuzanna 03 Aquatica Pawłowice 1 18 68 272 36 82 41 86 6 Widuch Magdalena 03 NKP Bielsko Biała 1 18 90 270 37 30 41 60 7 Mryka Martyna 03 Jedność Przyszowice 1 20 91 250 38 89 42 02 8 Puzoń Paulina 03 Aquatica Pawłowice 1 20 95 250 38 84 42 11 9 Fuks Aleksandra 03 Gilus Gilowice 1 23 47 228 39 84 43 63 10 Niechaj Aleksandra 03 Aquatica Pawłowice 1 29 15 187 41 39 47 76 11 Gawron Wiktoria 03 Limanowa swim 1 37 36 143 44 71 52 65 12 Wojtyłko Milena 03 Victoria Kozy 1 41 50 126 48 36 53 14 13 Bednarz Anita 03 H2O Jastrzębie Zdr 1 46 89 108 49 96 56 93 TOP Konkurencja 19 30 11 2014 16 31 Dziewcząt 100m dowolny 10 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Mruk Julia 04 Limanowa swim 1 18 12 278 36 17 41 95 2 Malarz Maja 04 Victoria Kozy 1 18 55 273 36 79 41 76 3 Jeleń Katarzyna 04 Omega Olkusz 1 19 40 265 37 46 41 94 4 Janecka Weronika 04 Aquatica Pawłowice 1 19 79 261 38 99 40 80 5 Piotrowicz Martyna 04 SMS Galicja Kraków 1 20 63 253 40 15 40 48 6 Czech Edyta 04 Pałac Katowice 1 20 64 253 38 81 41 83 7 Browarska Emilia 04 Jedność Przyszowice 1 21 37 246 39 12 42 25 8 Wolny Natalia 04 Jedność Przyszowice 1 22 19 239 39 27 42 92 9 Kalecińska Zofia 04 Omega Olkusz 1 27 30 199 41 57 45 73 10 Lech Zofia 04 Ondraszek Bielsko Biała 1 27 74 196 11 Kapol Gabriela 04 H2O Jastrzębie Zdr 1 30 63 178 12 Koczur Nikola 04 Victoria Kozy 1 32 37 168 43 63 48 74 13 Adamczyk Oliwia 04 Jedność Przyszowice 1 32 83 165 43 52 49 31 14 Jędryka Joanna 04 Aquatica Pawłowice 1 33 68 161 43 79 49 89 15 Chorążak Agnieszka 04 Jordan Kraków 1 37 59 142 16 Gabryluk Zuzanna 04 Victoria Kozy 1 37 86 141 44 99 52 87 17 Bystra Róża 04 Ondraszek Bielsko Biała 1 39 39 135 46 61 52 78 18 Stachura Weronika 04 Jedynka Zabrze 1 42 02 125 48 22 53 80 19 Chrobak Martyna 04 Victoria Kozy 1 45 84 111 20 Grygierzec Emilia 04 Ondraszek Bielsko Biała 1 57 22 82 21 Borsukowska Klaudia 04 H2O Jastrzębie Zdr 2 02 00 73 58 59 1 03 41 PK Kocur Sandra 03 Jedność Przyszowice 1 12 02 355 34 06 37 96 TOP Konkurencja 20 30 11 2014 17 01 Mężczyzn 100m dowolny 14 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Murański Kacper 99 Gilus Gilowice 56 76 496 27 53 29 23 2 Blachura Patryk SO 99 Victoria Kozy 57 32 481 27 71 29 61 3 Maciąg Piotr 99 Wisła Kraków 58 46 454 28 07 30 39 4 Przechowski Rafał 99 Omega Olkusz 59 52 430 28 27 31 25 5 Włodarczyk Bruno 00 Wisła Kraków 59 83 423 29 10 30 73 6 Beberok Filip 00 NKP Bielsko Biała 59 93 421 28 65 31 28 7 Stano Jakub 00 Omega Olkusz 1 01 54 389 29 51 32 03 8 Wyrobek Rafał 00 Jedność Przyszowice 1 01 98 381 30 01 31 97 9 Cajza Szymon 00 Jedność Przyszowice 1 02 21 376 30 02 32 19 10 Bednarz Radosław 98 NKP Bielsko Biała 1 02 60 369 29 76 32 84 11 Chyba Łukasz 00 Wisła Kraków 1 02 67 368 30 04 32 63 12 Klimczak Marcin 99 Wisła Kraków 1 03 50 354 30 27 33 23 13 Sumara Konrad 00 Wisła Kraków 1 03 54 353 30 21 33 33 14 Bator Kacper 00 Wisła Kraków 1 03 96 346 31 44 32 52 15 Latusek Szymon 00 Gilus Gilowice 1 05 22 327 31 14 34 08 16 Szałaśny Bartosz SO 00 Unia Oświęcim 1 06 32 311 31 92 34 40 17 Górny Mikołaj 99 NKP Bielsko Biała 1 06 63 306 31 54 35 09 18 Mól Kamil 99 NKP Bielsko Biała 1 06 91 302 32 08 34 83 19 Ryś Szymon 00 Wisła Kraków 1 09 34 272 33 13 36 21 20 Małyszek Patryk 00 Jedność Przyszowice 1 20 74 172 37 90 42 84 21 Stajniak Piotr 00 Rekiny Katowice 1 22 65 160 1 22 65 22 Jagła Adrian 00 Rekiny Katowice 1 22 78 160 35 86 46 92 23 Dudka Filip 00 Limanowa swim 1 24 20 152 39 25 44 95 24 Sitko Damian Rekiny Katowice 1 30 25 123 41 09 49 16 TOP Konkurencja 20 30 11 2014 17 01 Chłopców 100m dowolny 13 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Kowalczyk Michał 01 Gilus Gilowice 59 80 424 28 83 30 97 2 Wójcik Antoni 01 STP Nowy Sącz 1 02 97 363 29 96 33 01 3 Cempla Jakub 01 NKP Bielsko Biała 1 04 43 339 30 58 33 85 4 Belski Jakub 01 STP Nowy Sącz 1 05 96 316 31 30 34 66 5 Ziółkowski Norbert 01 NKP Bielsko Biała 1 06 66 306 32 36 34 30 6 Słaby Jan 01 STP Nowy Sącz 1 06 84 303 31 73 35 11 7 Sikorski Olgierd 01 Omega Olkusz 1 08 39 283 32 53 35 86 8 Łyczak Jakub 01 Wisła Kraków 1 08 59 281 33 05 35 54 9 Badura Michał 01 Victoria Kozy 1 09 48 270 33 53 35 95 10 Mosoń Samuel 01 H2O Jastrzębie Zdr 1 09 53 270 33 60 35 93 11 Pawlicki Mateusz 01 Victoria Kozy 1 10 75 256 33 15 37 60 12 Dyląg Wojciech 01 Limanowa swim 1 14 30 221 34 31 39 99 13 Kantor Aleksandr 01 Victoria Kozy 1 15 62 209 35 89 39 73 14 Barycki Daniel 01 H2O Jastrzębie Zdr 1 29 73 125 42 38 47 35 TOP Konkurencja 20 30 11 2014 17 01 Chłopców 100m dowolny 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Synowiec Mikołaj 02 Omega Olkusz 1 01 99 381 29 74 32 25 2 Kozieł Mikołaj 02 Victoria Kozy 1 02 68 368 30 29 32 39 3 Michałowski Tomasz 02 STP Nowy Sącz 1 03 06 361 30 09 32 97 4 Urbański Kacper 02 STP Nowy Sącz 1 07 00 301 31 65 35 35 5 Maciąg Wojciech 02 Wisła Kraków 1 07 74 291 33 61 34 13 6 Blachura Oskar 02 Victoria Kozy 1 08 21 285 32 91 35 30 7 Gałuszka Bruno 02 Victoria Kozy 1 09 71 267 33 49 36 22 8 Kurzeja Jakub 02 STP Nowy Sącz 1 11 37 249 34 21 37 16 9 Tobiasz Maciej 02 Jordan Kraków 1 12 05 242 34 55 37 50 10 Mrzygłód Michał 02 Gilus Gilowice 1 13 05 232 35 05 38 00 11 Kruczkowski Adam 02 Jedność Przyszowice 1 13 17 231 35 46 37 71 12 Soborski Jakub 02 Omega Olkusz 1 14 96 215 35 54 39 42 13 Ryś Tymon 02 Wisła Kraków 1 16 19 205 37 31 38 88 14 Kisiała Mikołaj 02 NKP Bielsko Biała 1 16 31 204 36 38 39 93 15 Chrapkowicz Wiktor 02 Victoria Kozy 1 17 02 198 1 16 94 0 08 16 Kędelski Tymon 02 NKP Bielsko Biała 1 17 85 192 36 65 41 20 17 Łubkowski Jakub 02 NKP Bielsko Biała 1 21 06 170 39 00 42 06 18 Pietras Patryk 02 Rekiny Katowice 1 33 26 111 43 52 49 74 19 Żok Kacper 02 Rekiny Katowice 1 34 38 107 46 00 48 38 20 Pokus Adrian 02 Rekiny Katowice 1 40 49 89 TOP Konkurencja 20 30 11 2014 17 01 Chłopców 100m dowolny 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Bartnik Dariusz 03 Jedność Przyszowice 1 12 20 241 34 45 37 75 2 Malarz Marcin 03 Victoria Kozy 1 13 74 226 34 87 38 87 3 Barczyk Jan 03 Omega Olkusz 1 13 77 226 34 62 39 15 4 Walczak Dawid 03 H2O Jastrzębie Zdr 1 14 88 216 36 21 38 67 5 Skrzyszowski Bruno 03 Wisła Kraków 1 15 62 209 35 96 39 66 6 Ziętek Błażej 03 Wisła Kraków 1 17 83 192 37 02 40 81 7 Belski Krzysztof 03 STP Nowy Sącz 1 17 95 191 35 60 42 35 8 Lamla Filip 03 Jedność Przyszowice 1 19 55 180 38 02 41 53 9 Junczys Kamil 03 Jordan Kraków 1 20 00 177 38 21 41 79 10 Kubsik Stanisław 03 Wisła Kraków 1 21 09 170 39 22 41 87 11 Danikiewicz Dawid 03 Victoria Kozy 1 23 23 157 38 35 44 88 12 Borowiecki Konrad 03 NKP Bielsko Biała 1 24 79 148 41 08 43 71 13 Ogórek Dawid 03 STP Nowy Sącz 1 25 82 143 40 56 45 26 14 Kostrzewa Jakub 03 NKP Bielsko Biała 1 26 67 139 41 83 44 84 15 Zawada Jakub 03 Victoria Kozy 1 26 70 139 40 76 45 94 16 Osóbka Filip 03 H2O Jastrzębie Zdr 1 34 30 108 42 81 51 49 17 Pyrc Bartosz 03 Limanowa swim 1 35 56 104 42 87 52 69 18 Lichacz Mateusz 03 H2O Jastrzębie Zdr 1 36 67 100 47 10 49 57 NIE UK Hudzikowski Mateusz 03 Jedność Przyszowice TOP Konkurencja 20 30 11 2014 17 01 Chłopców 100m dowolny 10 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Kalkan Jakub 04 Jedność Przyszowice 1 13 53 228 35 53 38 00 2 Szymanek Adam 04 Omega Olkusz 1 17 78 192 36 67 41 11 3 Pierchała Maksymilian 04 Jedność Przyszowice 1 19 44 181 38 41 41 03 4 Goik Bartłomiej 04 Pałac Katowice 1 21 64 166 38 63 43 01 5 Ring Jakub 04 Victoria Kozy 1 23 48 156 37 39 46 09 6 Krawczyk Dominik 04 Omega Olkusz 1 24 46 150 39 24 45 22 7 Browarski Maciej 04 Jedność Przyszowice 1 25 61 144 38 94 46 67 8 Mazur Kamil 04 Ósemka Oświęcim 1 33 34 111 43 50 49 84 9 Krzempek Mateusz 04 NKP Bielsko Biała 1 34 77 106 43 63 51 14 10 Wykręt Marcin 04 NKP Bielsko Biała 1 35 97 102 44 70 51 27 11 Mrzygłód Wojciech 04 Gilus Gilowice 1 51 62 65 49 56 1 02 06 12 Białka Oliwier 04 Victoria Kozy 1 56 39 57 50 86 1 05 53 TOP Konkurencja 21 30 11 2014 17 44 Kobiet 100m motylkowy 14 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Kolber Roksana 98 Unia Oświęcim 1 11 67 453 35 34 36 33 2 Fuks Gabriela 99 Gilus Gilowice 1 17 75 354 36 18 41 57 3 Pyrc Jagoda 00 Limanowa swim 1 32 31 212 39 45 52 86 TOP Konkurencja 21 30 11 2014 17 44 Dziewcząt 100m motylkowy 13 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Ochab Julia 01 NKP Bielsko Biała 1 19 68 329 35 69 43 99 TOP Konkurencja 21 30 11 2014 17 44 Dziewcząt 100m motylkowy 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Nowak Zuzanna 02 STP Nowy Sącz 1 18 50 344 36 68 41 82 2 Kusion Weronika 02 STP Nowy Sącz 1 20 21 323 36 61 43 60 3 Szymanek Wiktoria 02 Omega Olkusz 1 21 41 309 36 64 44 77 4 Mirowska Zuzanna 02 Wisła Kraków 1 29 17 235 41 41 47 76 TOP Konkurencja 22 30 11 2014 17 49 Mężczyzn 100m motylkowy 14 lat i starsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Murański Kacper 99 Gilus Gilowice 1 01 99 478 29 21 32 78 2 Sordyl Mateusz SO 99 Victoria Kozy 1 05 57 404 30 68 34 89 3 Otrząsek Damian 98 Victoria Kozy 1 06 34 390 31 05 35 29 4 Maciąg Piotr 99 Wisła Kraków 1 06 44 388 31 09 35 35 5 Mayerberg Kacper SO 00 Unia Oświęcim 1 06 49 387 32 30 34 19 6 Przechowski Rafał 99 Omega Olkusz 1 12 97 293 32 34 40 63 7 Chyba Łukasz 00 Wisła Kraków 1 14 33 277 33 48 40 85 8 Ryś Szymon 00 Wisła Kraków 1 16 10 258 35 18 40 92 TOP Konkurencja 22 30 11 2014 17 49 Chłopców 100m motylkowy 13 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Paszko Mikołaj 01 NKP Bielsko Biała 1 08 49 354 31 82 36 67 2 Jąkalski Wojciech 01 Victoria Kozy 1 10 92 319 33 04 37 88 3 Michalski Wojciech 01 Gilus Gilowice 1 17 72 242 36 42 41 30 4 Gwóźdź Kacper 01 Jordan Kraków 1 18 42 236 35 96 42 46 5 Łyczak Jakub 01 Wisła Kraków 1 21 32 211 37 08 44 24 TOP Konkurencja 22 30 11 2014 17 49 Chłopców 100m motylkowy 12 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 50m 100m 1 Kozieł Mikołaj 02 Victoria Kozy 1 11 05 317 32 90 38 15 2 Urbański Kacper 02 STP Nowy Sącz 1 14 27 278 33 89 40 38 3 Teca Bartosz 02 Jordan Kraków 1 18 72 233 37 04 41 68 4 Norek Mateusz 02 Gilus Gilowice 1 23 46 195 38 41 45 05 5 Soborski Jakub 02 Omega Olkusz 1 29 13 160 41 08 48 05 6 Mrzygłód Michał 02 Gilus Gilowice 1 31 33 149 42 02 49 31 7 Łubkowski Jakub 02 NKP Bielsko Biała 1 39 75 114 45 76 53 99 TOP Konkurencja 23 30 11 2014 18 00 Dziewcząt 50m grzbietowy 11 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Kocur Sandra 03 Jedność Przyszowice 36 22 357 2 Kosiec Małgorzata 03 Ondraszek Bielsko Biała 39 36 278 3 Sołczykiewicz Justyna 03 Victoria Kozy 40 37 258 4 Drzazga Emilia 03 Victoria Kozy 40 65 252 5 Vallejo Szypuła Delia 03 Victoria Kozy 45 28 182 6 Gawron Wiktoria 03 Limanowa swim 49 17 142 DYSKW Jopek Karolina 03 Ondraszek Bielsko Biała G7 Brak pozycji na plecach przy opuszczaniu ściany nawrotowej Czas 17 56 TOP Konkurencja 23 30 11 2014 18 00 Dziewcząt 50m grzbietowy 10 lat Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Rajca Luiza 04 UKS SP 8 Chrzanów 39 72 270 2 Jeleń Katarzyna 04 Omega Olkusz 40 96 247 3 Browarska Emilia 04 Jedność Przyszowice 40 97 246 4 Jędryka Joanna 04 Aquatica Pawłowice 42 05 228 5 Mruk Julia 04 Limanowa swim 42 84 215 6 Dzik Wiktoria 04 Limanowa swim 44 72 189 7 Sopata Sandra 04 STP Nowy Sącz 45 10 185 8 Koczur Kornelia 04 Victoria Kozy 45 65 178 9 Kapela Nina 04 Victoria Kozy 46 90 164 10 Staśkiewicz Nikola 04 Jordan Kraków 47 12 162 11 Chorążak Agnieszka 04 Jordan Kraków 50 87 128 12 Kaim Amelia 04 Victoria Kozy 51 51 124 13 Grygierzec Emilia 04 Ondraszek Bielsko Biała 55 61 98 DYSKW Komędera Anna 04 Victoria Kozy G4 Wykonanie więcej niż jednego pociągnięcia ramieniem lub obydwoma ramionami jednocześnie po obróceniu się na piersi w trakcie wykonywania nawrotu TOP Konkurencja 23 30 11 2014 18 00 Dziewcząt 50m grzbietowy 9 lat i młodsi Wyniki Punkty FINA 2014 Pozycja Rok ur Czas Pkt 1 Poznańska Justyna 05 UKS SP 8 Chrzanów 43 24 209 2 Ziober Wiktoria 05 UKS SP 8 Chrzanów 43 88 200 3 Kozub Julia 05 UKS SP 8 Chrzanów 44 98 186 4 Doległo Dominika 05 UKS SP 8 Chrzanów 46 68 166 5 Smolik Martyna 05 UKS SP 8 Chrzanów 48 03 153 6 Gorszanów Jagoda 05 Jedność Przyszowice 48 54 148 7 Żurowska Adrianna 05 Ondraszek Bielsko Biała 49 59 139 8 Lechus Wiktoria 05 Jedność Przyszowice 50 84 129 9 Stelmach

    Original URL path: http://www.swimart.pl/txt/_2014/kl/11_30_kozy/wyniki2.htm (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • VII Zawody Andrzejkowe w Kozach - SPLASH Meet Manager 11
    czas 12 Lista startowa Wyniki 200m Serie na czas 12 Lista startowa Wyniki dowolny sztafeta dowolny sztafeta 4 x 50m Serie na czas Open Lista startowa Wyniki 4 x 50m Serie na czas Open Lista startowa Wyniki zmienny sztafeta zmienny sztafeta 4 x 50m Serie na czas Open Lista startowa Wyniki 4 x 50m Serie na czas Open Lista startowa Wyniki Statystyki zgłoszeń wg klubu Multimedaliści Najlepsza zawodniczka Statystyka medalowa Progresja zawodników szczegóły Najlepszy zawodnik Medaliści wg konkurencji Progresja zawodników podsumowanie Plik wyników Lenex Medaliści wg klubu Klasyfikacja Klubowa 1 Andrzejki w Kozach BLOK I 30 11 2014 9 30 1 Kobiet 4 x 50m dowolny Serie na czas 9 30 Open Lista startowa Wyniki 2 Mężczyzn 4 x 50m dowolny Serie na czas 9 40 Open Lista startowa Wyniki 3 Kobiet 50m motylkowy Serie na czas 9 49 Open Lista startowa Wyniki 4 Mężczyzn 50m motylkowy Serie na czas 10 07 Open Lista startowa Wyniki 5 Kobiet 100m grzbietowy Serie na czas 10 27 10 lat i starsi Lista startowa Wyniki 6 Mężczyzn 100m grzbietowy Serie na czas 10 47 10 lat i starsi Lista startowa Wyniki 7 Kobiet 200m dowolny Serie na czas 11 10 11 lat i starsi Lista startowa Wyniki 8 Mężczyzn 200m dowolny Serie na czas 11 29 11 lat i starsi Lista startowa Wyniki 9 Dziewcząt 50m dowolny Serie na czas 12 01 11 lat i młodsi Lista startowa Wyniki 10 Chłopców 50m dowolny Serie na czas 12 26 11 lat i młodsi Lista startowa Wyniki 11 Kobiet 100m klasyczny Serie na czas 12 45 10 lat i starsi Lista startowa Wyniki 12 Mężczyzn 100m klasyczny Serie na czas 13 06 10 lat i starsi Lista startowa Wyniki 13 Kobiet 200m zmienny Serie na czas 13 31 12 lat i starsi Lista startowa Wyniki

    Original URL path: http://www.swimart.pl/txt/_2014/kl/11_30_kozy/live/index.html (2016-04-27)
    Open archived version from archive


  • 6713 4 Jordan Kraków 00106 5532 5 Salwator Kraków 03406 3482 6 Siemacha ASP Kraków 03706 3092 7 Solne Miasto Wieliczka 03506 2955 8 Omega Olkusz 03306 2809 9 Victoria Kozy 03411 1505 10 Karol Wadowice 01206 580 11 AquaPlanet

    Original URL path: http://www.swimart.pl/txt/_2014/kl/11_09_niepolomice/druzynowa.htm (2016-04-27)
    Open archived version from archive