archive-pl.com » PL » L » LIFESAVING.PL

Total: 400

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: I Mistrzostwa Polski Masters w Ratownictwie Wodnym
    20 uzyskał reprezentant WOPR Lublin Sadowski Wojciech z kategorii 29 wyprzedzając o około 2 5 sekundy Tomasza Kozioła z WOPR Tychy Dobrym czasem w swojej kategorii wiekowej może pochwalić się również Kasperek Jacek z Lublina kategoria 45 49 który uzyskał czas 2 29 73 Wśród Pań zdecydowanie wygrała aktualna Wicemistrzyni Polski Sandra Pietrzak z WOPR Katowice Sandra uzyskała czas 2 24 23 wyprzedzając o ponad 15 sekund Natalię Kot trenującą pod okiem Krzysztofa Wabicza z WOPR Lublin W konkurencji 50m ratowanie manekina zdecydowanie triumfował rekordzista Polski w tej konkurencji na krótkim basenie Krzysztof Wabicz z WOPR Lublin Czas 0 34 82 jest czasem który stawia Wabicza wśród aktualnie najszybszych ratowników w Polsce na tym dystansie Wielokrotny Mistrz Polski dał tym samym do zrozumienia że nowe pokolenie zawodników musi jeszcze sporo popracować aby myśleć o dorównaniu klasą dawnym mistrzom Drugi i trzeci czas zawodów uzyskiwali kolejno Krzysztof Piotrowski z WOPR Ciechanów 0 37 33 oraz Sadowski Wojciech z WOPR Lublin 0 37 95 Dobrymi czasami w swoich kategoriach mogą pochwalić się również Raczyński Marian Różalski Józef Figielki Grzegorz Kasperek Jacek Sandra Pietrzak Grzegorz Monczak Wśród kobiet najlepsze czasy uzyskały te same zawodniczki co we wcześniejszej konkurencji tyle że zamieniły się miejscami Natalia Kot ukończyła wyścig z czasem 0 44 29 natomiast Sandra Pietrzak z czasem 0 44 92 Czasy pozostałych zawodniczek nie były złe ale aby myśleć o startach w zawodach międzynarodowych muszą jeszcze sporo popracować zawłaszcza nad techniką holowania manekina Tomasz Skoczylas Krzysztof Piotrowski Krzysztof Wabicz Konkurencję 100m ratowanie manekina w płetwach mimo wątpliwości co do poprawności techniki holowania wygrał zawodnik reprezentujący WOPR Ciechanów Krzysztof Piotrowski Niezbyt udana pierwsza część dystansu na szczęście nie zaważyła o całości wyścigu po pierwszych 50m udało mu się wyjść na prowadzenie aby w efekcie końcowym uzyskać czas 0 58 70 Drugi czas zawodów w tej konkurencji uzyskał Krzysztof Wabicz 1 00 42 Dobry czas uzyskał również Kasperek Jacek 1 15 95 to był trzeci dobry wynik tego zawodnika co wskazywałoby na możliwość rozważenia przez niego startu w różnego rodzaju zawodach międzynarodowych Wśród kobiet najlepszy czas zawodów uzyskała Sandra Pietrzak Czas 1 11 36 dał Sandrze niespełna 5 sekundową przewagę nad Trójniak Elżbietą z WOPR Lublin Dosyć dobrze płynęła również z WOPR Lublin Bigos Małgorzata Pomiędzy konkurencjami przeprowadzane były dekoracje Zawodnicy w każdej kategorii wiekowej za zajęcie pierwszych trzech miejsc stawali na pięknie wystrojonym podium i otrzymywali pamiątkowe medale Jeśli chodzi o sam wystrój podium to był naprawdę podniosły Takie przygotowanie podium zasługuje na uwagę oraz daje przykład jak niewielkim kosztem można znacznie podnieść rangę i widowiskowość imprezy Pomysł naprawdę godny naśladowania Dobrym i chętnie wykorzystywanym przez ratowników rozwiązaniem było udostępnienie jednego z torów na rozgrzewkę oraz rozpływanie Biorąc pod uwagę że był to basen 50 cio metrowy jeden tor wystarczał w zupełności Pomimo małego zamieszania na samym początku zawody przebiegły sprawnie Organizatorzy dbali o zawodników i na każdym kroku byli otwarci na wszelkie sugestie czy nawet prośby Zawody przebiegły w bardzo przyjemnej atmosferze Również sam basen inflancka na czas zawodów zmienił się nie do

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=80 (2016-04-27)
    Open archived version from archive


  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: Wojewódzkie Zawody w Ratownictwie Wodnym, Tychy 2006
    teraz już pływam Pozostałe konkurencje pozostawiają jeszcze wiele do życzenia ale mam nadzieję że do MP osiągnę właściwą formę powiedziała Sandra 100m ratowanie kombinowane kobiet 1 Agnieszka Marianek Mazowieckie WOPR 1 25 50 2 Pietrzak Sandra Katowice 1 26 75 3 Wyrostek Elżbieta Tychy 1 32 30 4 Gąsiorowska Katarzyna Mazowieckie WOPR 1 33 24 5 Bieniak Agnieszka Rybnik 1 33 67 6 Cygan Wioleta Rybnik 1 34 14 7 Kielak Anna Mazowieckie WOPR 1 36 38 8 Lach Anna Katowice 1 36 65 9 Cendrowska Agnieszka Katowice 1 37 86 10 Skibska Magdalena Rybnik 1 38 26 Od lewej Kurza Marianek Werner Piątkowski Szkudlarek u dołu Hanisz W trzeciej konkurencji raz jeszcze triumfował Robert Androsz ale nie da się nie zauważyć rosłego zawodnika z Wrocławia który z zawodów na zawody bije rekordy życiowe i coraz bardziej zbliża się do czołówki mowa oczywiście o Jakubie Piątkowskim który od kolegów otrzymał pseudonim Paker Godny uwagi jest także fakt zajęcia miejsc między drugim a piątym tylko przez zawodników z Wrocławia Wygląda na to że Dolny Śląsk ma zamiar w tym roku włączyć się do bardzo ostrej walki o drużynowe Mistrzostwo Polski 100m ratowanie kombinowane mężczyzn 1 Androsz Robert Rybnik 1 10 12 2 Piątkowski Jakub Wrocław 1 12 71 3 Hanisz Piotr Wrocław 1 15 59 4 Szkudlarek Paweł Wrocław 1 15 89 5 Kurza Michał Wrocław 1 16 01 6 Kozioł Tomasz Tychy 1 16 56 7 Godula Wojciech Katowice 1 19 73 8 Więcek Tomasz Rybnik 1 20 18 9 Wypych Maciej Tychy 1 20 48 10 Karbowski Radosław Tychy 1 20 79 W konkurencji 100m ratownik kobiet nie było już niespodzianek Z dużą rezerwą czasową bo o ponad 4 sekundy wygrała Agnieszka Marianek Kolejne miejsca zajmowały Agnieszka Bieniak oraz Wioleta Cygan z Rybnika Tuz po starcie zwyciężczyni powiedziała Oczywiście zajęte miejsca cieszą czasy też nie są złe na 50m ratowanie manekina pobiłam życiówkę ale to jeszcze nie to Razem z kolegami z drużyny zaplanowaliśmy szczyt formy na nadchodzące Mistrzostwa Polski mam jeszcze sporo pracy ale oczywiście każdy dobry wynik cieszy Mam nadzieję że zarówno ja jak i inne wspaniałe zawodniczki już za 60 dni pokażemy na co naprawdę nas stać 100m ratownik kobiet 1 Agnieszka Marianek Mazowieckie WOPR 1 10 23 2 Bieniak Agnieszka Rybnik 1 14 44 3 Cygan Wioleta Rybnik 1 15 09 4 Wysocka Agnieszka Knurów 1 15 21 5 Pietrzak Sandra Katowice 1 16 58 6 Nowak Monika Rybnik 1 17 40 7 Gąsiorowska Katarzyna Mazowieckie WOPR 1 19 46 8 Papierzyńska Agata Tychy 1 20 14 9 Kowalik Patrycja Rybnik 1 20 28 10 Wyrostek Elzbieta Tychy 1 21 49 100m ratownik W konkurencji 100m ratownik najlepszym ratownikiem okazał się Robert Androsz Robert podszedł do tej konkurencji na dosyć dużym luzie wiedział że wypracowana wcześniej przewaga pozwala mu kontrolować nie tylko ten wyścig ale też całe zawody Ostatnie 15m dopłynął z uśmiechem na twarzy Warto tutaj dodać że Tychy wyszły naprzeciw oczekiwaniom zawodników już nie raz pojawiały się głosy że w związku z wprowadzeniem na Mistrzostwa Polski nowej konkurencji należy ją częściej rozgrywać na zawodach lokalnych Ponieważ konkurencja ta nie jest jeszcze bardzo popularna to wymaga większego skupienia i przygotowania się także przez sędziów Należy pamiętać że manekin zapięty w węgorza powinien znajdować się w prawidłowej pozycji holowniczej twarz manekina musi być nad powierzchnią wody a korpus musi być odwrócony głowa w kierunku płynięcia 100m ratownik mężczyzn 1 Androsz Robert Rybnik 1 03 73 2 Piątkowski Jakub Wrocław 1 04 64 3 Kurza Michał Wrocław 1 05 25 4 Wypych Maciej Tychy 1 05 48 5 Korduła Karol Rybnik 1 05 50 6 Szkudlarek Paweł Wrocław 1 05 58 7 Kozioł Tomasz Tychy 1 06 46 8 Krakus Jacek Tychy 1 06 65 9 Kmiecik Artur Tychy 1 06 70 10 Werner Krzysztof Wrocław 1 06 72 Po wszystkich konkurencjach pływackich które zostały przeprowadzone bardzo sprawnie tak sprawnie że niektórzy uznali że za bardzo sprawnie zawodnicy udali się na świeże powietrze aby wziąć udział w uroczystości zamknięcia zawodów W klasyfikacji generalnej kobiet chyba nikt nie był zaskoczony Całe zawody wygrała zwyciężczyni wszystkich indywidualnych konkurencji Agnieszka Marianek reprezentująca Mazowieckie WOPR Biorąc pod uwagę że organizatorzy zastosowali nieco inny sposób liczenia punktów wg wzoru stosowanego przez ILS tyle że zamiast rekordu świata wstawiano wynik zwycięzcy zwyciężczyni danej konkurencji można powiedzieć że Agnieszka nie uroniła nawet pół punktu Katarzyna Gąsiorowska Tomasz Kozioł Agnieszka Marianek Na drugiej pozycji została sklasyfikowana reprezentująca Katowice Sandra Pietrzak której pomimo nie najlepszej dyspozycji zdrowotnej udawało się poprawić nieco rekordy życiowe O trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej walczyły Katarzyna Gąsiorowska z Mazowieckiego WOPR oraz Agnieszka Bieniak z Rybnika Ostatecznie lepsza okazała się Kasia dla której były to drugie zawdy Swoje pierwsze zawody zaliczyła dzień wcześniej w Czechach na basenie 50m Cóż za udany debiut Klasyfikacja generalna kobiet 1 Marianek Agnieszka Mazowieckie WOPR 4000 pkt 2 Pietrzak Sandra Katowice 3773 59 pkt 3 Gąsiorowska Katarzyna Mazowieckie WOPR 3518 84 pkt 4 Bieniak Agnieszka Rybnik 3448 88 pkt 5 Wyrostek Elżbieta Tychy 3421 64 pkt 6 Cygan Wioleta Rybnik 3416 92 pkt 7 Papierzyńska Agata Tychy 3126 08 pkt 8 Lach Anna Katowice 3116 27 pkt 9 Kielak Anna Mazowieckie WOPR 3114 49 pkt 10 Nowak Monika Rybnik 3055 69 pkt 11 Wysocka Agnieszka Knurów 3013 18 pkt 12 Skibska Magdalena Rybnik 3000 55 pkt 13 Cendrowska Agnieszka Katowice 2812 83 pkt 14 Trzaska Grażyna Katowice 7870 62 pkt 15 Kowalik Patrycja Rybnik 2771 64 pkt Drużyna Knurowa W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Robert Androsz który raz jeszcze potwierdził swoje panowanie na Śląsku Kolejne cztery miejsca przypadły wychowankom Jacka Lelewskiego z Wrocławia Pod nieobecność Sebastiana Hełki prymat we Wrocławckiej drużynie wiódł Jakub Piatkowski Klasyfikacja generalna mężczyzn 1 Androsz Robert Rybnik 3989 97 pkt 2 Piątkowski Jakub Wrocław 3818 27 pkt 3 Szkudlarek Paweł Wrocław 3709 39 pkt 4 Kurza Michał Wrocław 3673 85 pkt 5 Hanisz Piotr Wrocław 3634 72 pkt 6 Kozioł Tomasz Tychy 3618 19 pkt 7 Sawicki Tomasz Katowice 3393 32 pkt 8 Więcek Tomasz Rybnik 3380 51 pkt 9 Wypych Maciej

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=79 (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: Zimowe Mistrzostwa Ślaska Knurów 2006
    40 04 15 Cendrowska Agnieszka Katowice 1 40 23 W kategorii mężczyzn nie było wyraźnego faworyta Po pierwszy 50 metrach z czasem 0 26 84 prowadził zwycięzca z pierwszej konkurencji Sławomir Prędki Ale od razu było wiadomo że to nie on zrobi najlepszy wynik wszyscy patrzyli na specjalistę tej konkurencji Roberta Androsza i bezprecedensowo próbującego złamać dobrą passę Andzika Bartłomieja Kwestorowskiego Po 50 metrach byli niemal równo natomiast po dopłynięciu do manekina prowadził już Andzik z czasem 0 41 74 jednak na ostatnich 25 metrach gdzie liczy się szybkość holowania na zmęczeniu Bartłomiej Kwestorowski popłynął na tyle szybko ze wygrał konkurencję z czasem 1 10 05 na kolejnych miejscach uplasowali się Robert Androsz oraz Sławomir Prędki film Androsz tor nr 3 Kwestor tor nr 4 Prędki tor nr 5 100m ratowanie kombinowane mężczyzn 1 Kwestorowski Bartosz Knurów 1 10 05 2 Androsz Robert Rybnik 1 11 12 3 Prędki Sławomir Knurów 1 13 66 4 Bober Bartłomiej Knurów 1 14 82 5 Kresalek Tomas Czechy A 1 14 88 6 Korduła Karol Rybnik 1 14 99 7 Szumichora Mateusz Knurów 1 16 38 8 Lysko Jakub Dąbrowa Górnicza 1 16 60 9 Kozioł Tomasz Tychy 1 17 48 10 Siudmak Dominik Chorzów 1 19 55 11 Karbowski Radosław Tychy 1 21 17 12 Stolarczyk Ariel Katowice 1 21 22 13 Wieczorek Borys Katowice 1 21 85 14 Więcek Tomasz Rybnik 1 22 48 PK Piekara Paweł Knurów II 1 22 97 15 Godula Wojciech Katowice 1 23 07 Ostatnią indywidualną konkurencją rozgrywaną podczas Zimowych Mistrzostw Śląska było 100m ratowanie manekina w płetwach Konkurencję tę podobnie jak wszystkie wcześniejsze wygrała Wicemistrzyni Polski Sandra Pietrzak Kolejne miejsca zajmowały Ewa Morga oraz Agnieszka Wysocka Warto tutaj wspomnieć że czasy uzyskane przez czołówkę kobiet w tej konkurencji na Mistrzostwach polski 2005 dawałyby bardzo dobre miejsca 100m ratowanie manekina w płetwach kobiet 1 Pietrzak Sandra Katowice 1 10 10 2 Morga Ewa Katowice 1 10 62 3 Wysocka Agnieszka Knurów 1 12 86 4 Bieniak Agnieszka Rybnik 1 13 83 5 Dybała Dagna Katowice 1 14 19 6 Cendrowska Agnieszka Katowice 1 14 86 7 Nowak Monika Rybnik 1 16 32 8 Cygan Wioleta Rybnik 1 17 44 PK Pach Aleksandra Knurów II 1 17 74 9 Mazur Iwona Siemianowice Śląskie 1 18 62 10 Gospodarkova Hanna Czechy A 1 19 34 11 Kot Daria Knurów 1 19 41 12 Wilk Natalia Siemianowice Śląskie 1 19 85 13 Omozik Jolanta Zabrze 1 20 33 14 Gołyga Aleksandra MOSiR Katowice 1 20 51 15 Wyrostek Elżbieta Tychy 1 20 98 W kategorii mężczyzn w konkurencji w płetwach zdecydowanie zwyciężył płynący na czwartym torze w zielonych płetwach niebieskich kąpielówkach i różowym czepku Robert Androsz Robert już po pierwszych 50m prowadził i prowadzenia tego nie miał zamiaru oddać czując na plecach oddech Bartłomieja Kwestorowskiego który po pierwszych trzech konkurencjach prowadził dał z siebie wszystko i zrobił taką przewagę jaką musiał zrobić aby walczyć o pierwsze miejsce po rozegraniu tej konkurencji było wiadomo że na podium znajdą się Androsz i Kwestorowski ale do końca było pewne kto wejdzie na najwyższy schodek podium Na torze trzecim tuż obok Androsza płynał Kwestorowski widać na filmie 100m ratowanie manekina w płetwach mężczyzn 1 Androsz Robert Rybnik 0 58 69 PK Piekara Paweł Knurów II 1 01 16 2 Kwestorowski Bartosz Knurów 1 01 30 3 Motyka Łukasz Żory 1 01 30 4 Prędki Sławomir Knurów 1 02 11 5 Więcek Tomasz Rybnik 1 02 29 6 Szumichora Mateusz Knurów 1 02 40 7 Kresalek Tomas Czechy A 1 02 65 8 Bober Bartłomiej Knurów 1 02 87 9 Korduła Karol Rybnik 1 03 06 10 Siudmak Dominik Chorzów 1 04 38 11 Sawicki Tomasz Katowice 1 05 73 12 Kozioł Tomasz Tychy 1 06 04 13 Wieczorek Borys Katowice 1 06 93 14 Godula Wojciech Katowice 1 07 47 15 Raczykowski Ryszard Siemianowice Śląskie 1 08 36 Ostatnią konkurencją rozgrywaną w ramach zawodów była sztafeta 4x25m holowanie manekina Podczas rozgrywania tej konkurencji organizatorzy podziwiając jej widowiskowość niewątpliwie nabrali przekonania ze warto było wprowadzić ją do programu Mistrzostw W kategorii kobiet najszybszą sztafetę miała drużyna Rybnika natomiast w kategorii mężczyzn co było do przewidzenia najszybsi okazali się zawodnicy z Knurowa 4x25m holowanie manekina kobiet 1 Rybnik 1 53 94 2 Katowice 1 55 47 3 Tychy 2 02 40 4 Czechy A 2 12 22 5 Siemianowice Śląskie 2 13 26 6 Knurów II 2 14 96 7 Knurów 2 16 59 8 Żory 2 24 86 9 Dąbrowa Górnicza 2 26 14 10 Świętochłowice 2 40 76 4x25m holowanie manekina mężczyzn 1 Knurów 1 20 85 2 Rybnik 1 30 61 3 Tychy 1 33 22 4 Katowice 1 36 26 5 Czechy A 1 37 71 6 Dąbrowa Górnicza 1 46 06 7 Tychy II 1 48 21 8 Siemianowice Śląskie 1 49 45 9 Zabrze 1 50 26 10 Bieruń 1 52 06 11 Czechy B 1 57 21 12 Żory 1 57 81 13 Dąbrowa Górnicza II 1 59 30 W klasyfikacji generalnej w kategorii kobiet nie było większych niespodzianek nikomu nie udało się powstrzymać Sandry Pietrzak która po raz pierwszy odniosła zwycięstwo w zawodach ratowniczych Jeśli Sandrze uda się równie dobrze przygotować do Mistrzostw Polski niewątpliwie znowu będzie walczyła o najwyższe miejsca podium tych najważniejszych w roku zawodów Po zaciętej walce wyprzedzając się na przemian w różnych konkurencjach kolejne miejsca zajęły również dosyć utytułowane zawodniczki Ewa Morga z Katowic i Agnieszka Bieniak z Rybnika Klasyfikacja indywidualna wieloboju kobiet 1 Pietrzak Sandra Katowice 3 856 32 2 Morga Ewa Katowice 3 366 23 3 Bieniak Agnieszka Rybnik 3 336 83 4 Wysocka Agnieszka Knurów 3 318 55 5 Dybała Dagna Katowice 3 248 35 6 Wyrostek Elżbieta Tychy 3 190 79 7 Cygan Wioleta Rybnik 3 168 43 8 Gospodarkova Hanna Czechy A 3 067 97 9 Cendrowska Agnieszka Katowice 3 052 08 10 Omozik Jolanta Zabrze 3 012 51 11 Nowak Monika Rybnik 2 955 60 12 Papierzyńska Agata Tychy 2 881 92 13 Hutova Eliska Czechy A

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=76 (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: Zimowe Mistrzostwa Polski Południowej w Ratownictwie
    16 6 Merz Justyna Kędz Kluczbork 1 13 36 7 Zieleń Iwona Wałbrzych 1 14 81 8 Adamska Marta Wałbrzych 1 15 25 9 Cendrowska Agnieszka Katowice 1 15 74 10 Kowalik Patrycja Rybnik 1 15 88 Gosia W kategorii mężczyzn w konkurencji w płetwach do czołówki dołączył Paweł Szkudlarek który podobnie jak Ewa Morga dzięki tej konkurencji zapewnił sobie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Warto dodać że Paweł trenował pływanie w monopłetwie i potrafi dopłynąć do manekina poniżej 20sekund 100m ratowanie manekina w płetwach MEZCZYZN 1 Androsz Robert Rybnik 0 58 60 2 Szkudlarek Paweł Wrocław 0 58 84 3 Hełka Sebastian Wrocław 0 58 92 4 Piątkowski Jakub Wrocław 0 59 78 5 Radomski Grzegorz Kędz Kluczbork 1 03 88 6 Werner Krzysztof Wrocław 1 04 23 7 Godula Wojciech Katowice 1 04 75 8 Wiecek Tomasz Rybnik 1 04 98 9 Wieczorek Borys Katowice 1 05 13 10 Sawicki Tomasz Katowice 1 05 54 Na koniec zawodów rozegrano wyścigi sztafetowe 4x25 holowanie manekina KOBIET 1 Rybnik 1 45 06 2 Wrocław 1 50 47 3 Katowice 1 51 51 4 Wałbrzych 2 02 55 5 Zielona Góra 2 08 45 4x25 holowanie manekina MEZCZYZN 1 Wrocław 1 26 49 2 Rybnik 1 31 41 3 Tychy 1 34 51 4 Katowice 1 37 64 5 Knurów 1 41 63 Po podliczeniu punktów ze wszystkich indywidualnych konkurencji zwyciężczynią we Wieloboju została Agnieszka Marianek z Wrocławia wyprzedzając o ok 30pkt Sandrę Pietrzak z Katowic taka sama kolejność była tydzień wcześniej podczas zawodów w Rybniku Na 3 miejscu została sklasyfikowana Stępień Marta która jeszcze niedawno startowała na Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET 1 Marianek Agnieszka Wrocław 3840 29pkt 2 Pietrzak Sandra Katowice 3809 12pkt 3 Stępień Marta Kędź Kluczbork 3784 38pkt 4 Morga Ewa Katowice 3723 88pkt 5 Bieniak Agnieszka Rybnik 3645 95pkt 6 Smykowska Katarzyna Zielona Góra 3253 11pkt 7 Cendrowska Agnieszka Katowice 3249 87pkt 8 Trzaska Grażyna Katowice 3208 71pkt 9 Pawłowska Agata Zielona Góra 3192 14pkt 10 Zieleń Iwona Wałbrzych 3122 05pkt 11 Merz Justyna Kędź Kluczbork 3072 19pkt 12 Nowak Monika Rybnik 3048 47pkt 13 Osińska Dagna Wrocław 2954 07pkt 14 Mazur Iwona Chorzów 2923 89pkt 15 Burghardt Nina Wrocław 2907 17pkt W klasyfikacji generalnej mężczyzn nie było niespodzianek w pierwszej trójce w żadnej z konkurencji zawodnicy Ci nie zajęli miejsca poniżej czwartego Warto tu odnotować bardzo dobre występy podopiecznych Jacka Lelewskiego którzy z zawodów na zawody robią ogromne postępy KLASYFIKACJA GENERALNA MEZCZYZN 1 Hełka Sebastian Wrocław 3824 23pkt 2 Androsz Robert Rybnik 3806 20pkt 3 Piątkowski Jakub Wrocław 3701 36pkt 4 Szkudlarek Paweł Wrocław 3437 60pkt 5 Radomski Grzegorz Kędź Kluczbork 3329 12pkt 6 Wieczorek Borys Katowice 3268 72pkt 7 Monczak Grzegorz Wrocław 3173 32pkt 8 Werner Krzysztof Wrocław 3160 47pkt 9 Sawicki Tomasz Katowice 3126 54pkt 10 Łotecki Piotr Opole 3083 79pkt 11 Karbowski Radosław Tychy 3071 86pkt 12 Godula Wojciech Katowice 3056 26pkt 13 Stolarczyk Ariel Katowice 3052 24pkt 14 Korduła Karol Rybnik 3001 79pkt 15 Kozioł Tomasz Tychy 2902

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=69 (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: Otwarte Mistrzostwa Rybnika Ratowników WOPR
    przed Agnieszką Marianek prowadziła Sandra Pietrzak Jednak samo dojście do manekina wzięcie go i wypłynięcie należało już do Agnieszki która nie tylko odrobiła stratę ale także uzyskała prowadzenie które podczas holowania powiększyła do ponad dwu sekundowej przewagi Raz jeszcze potwierdziło się że w ratownictwie oprócz szybkości pływania bardzo ważna jest technika i taktyka wyścigu 100m ratowanie manekina w płetwach KOBIET rek Pol 1 03 44 A Byczyńska 1 Agnieszka Marianek Wrocław 1 08 20 2 Sandra Pietrzak Katowice 1 11 28 3 Agnieszka Bieniak Rybnik 1 13 44 4 Dagna Dybała Katowice 1 14 52 5 Paulina Masłowska Wałbrzych 1 14 77 6 Hana Gospudartkova Czech A 1 16 13 7 Monika Nowak Rybnik 1 16 57 8 Agnieszka Cendrowska Katowice 1 16 77 9 Wiola Cygan Rybnik 1 17 42 10 Patrycja Kowolik Rybnik 1 17 71 Przemysław Kordowski W kategorii mężczyzn już przedostatnia seria pokazała że poziom będzie bardzo wysoki zwycięzca tej serii Damian Wiśniewski uzyskał czas 0 57 73 Ostatecznie zwyciężył dwukrotny Mistrz Polski 2003 i 2004 Przemysław Kordowski który tą konkurencję zalicza do swoich ulubionych Przemek uzyskał prowadzenie już na pierwszych 25m i nie oddał go do końca Warto jednak zwrócić uwagę na wyniki pierwszej czwórki która znacznie uciekła pozostałym zawodnikom 100m ratowanie manekina w płetwach MEZCZYZN rek Pol 0 53 22 B Błaszczyk 1 Przemysław Kordowski Wałbrzych 0 57 53 2 Sebastian Hełka Wrocław 0 57 59 3 Damian Wiśniewski Rybnik 0 57 73 4 Robert Androsz Rybnik 0 57 76 5 Bartosz Kwestorowski Knurów 0 59 30 6 Paweł Szkudlarek Wrocław 1 00 43 7 Karol Korduła Rybnik 1 01 36 8 Krzysztof Werner Wrocław 1 01 55 9 Tomas Kresalek Czech A 1 01 59 10 Jakub Piątkowski Wrocław 1 02 56 Sandra Pietrzak i Magda Skibska Jako piąta konkurencja zostało rozegrane 4x25 sztafeta z manekinem Konkurencję tę w kategorii kobiet zdecydowanie wygrały zawodniczki z Rybnika 4x25m sztafeta z manekinem KOBIET rek Pol 1 41 71 Mazowsze 1 Rybnik 1 45 85 2 Czech A 1 57 70 3 Katowice 2 16 04 4 Knurów 2 17 77 5 Siemianowice 2 18 95 W kategorii mężczyzn walka toczyła się do samego końca Zawodnicy z Rybnika i Knurowa szli łeb w łeb ale ku uciesze gospodarzy ostatecznie zwyciężyła sztafeta Rybnika Wyniki uzyskane w sztafetach świadczą o tym że podczas zbliżających się MP drużyna Śląska może nie tylko pobić rekord Polski w sztafecie ale także zdominować konkurencje związane z holowaniem 4x25 sztafeta z manekinem MEZCZYZN rek Pol 1 16 90 Mazowsze 1 Rybnik 1 20 58 2 Knurów 1 20 63 3 Wrocław 1 24 78 4 Tychy 1 37 41 5 Katowice 1 39 56 dekoracja kobiet Po podliczeniu punktów wielobojowych nie było wielkich niespodzianek Zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn triumfowali zwycięzcy trzech z czterech indywidualnych konkurencji Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Marianek z Wrocławia która trenując pod okiem Jacka Lelewskiego zrobiła duże postępy od MP 2005 Jeżeli tak dalej pójdzie Agnieszka będzie w stanie walczyć o najwyższe lokaty podczas Mistrzostw Polski 2006

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=68 (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: Drużynowe Zawody w Ratownictwie Wodnym o Puchar Dyrektora UCSiR
    następujące Wyniki 4x50m sztafeta ratownicza 1 Ciechanowskie WOPR 20pkt 2 02 7 2 UCSiR 15pkt 2 05 3 3 Radomskie WOPR 1 12pkt 2 06 1 4 Pałac Młodzieży 1 10pkt 2 09 5 5 WOPR MOSiR Radomsko 1 8pkt 2 13 8 Trzecia konkurencja pokazała że o miejscach na podium decydowały naprawdę niewielkie różnice czasowe Przypomnę tylko że jeszcze 2 lata temu aby wygrać tę konkurencję wystarczyło osiągnąć czas poniżej 30 sekund Konkurencja ta należała do zespołów w których udało się połączyć szybkość ratownika płynącego do poszkodowanego z siłą ratowników ściągających linę Oczywiście nie mniej ważne były technika holowania i koordynacja zdarzało się tak ze niejednej drużynie lina wyślizgiwała się z rąk co także nie pozostało bez wpływu na wynik Akcja ratownicza szelki Wyniki akcja ratownicza szelki 1 Ciechanowskie WOPR 20pkt 0 27 3 2 Pałac Młodzieży 1 15pkt 0 27 5 3 UCSiR 12pkt 0 28 1 4 RATOWNICY AWF PL 10pkt 0 30 2 5 OSiR Żoliborz 8pkt 0 30 3 Czwarta i ostatnia konkurencja tradycyjnie dostarczyła chyba najwięcej emocji Niecelne lub zbyt słabe rzuty zmieniały sytuację poszczególnych drużyn z sekundy na sekundę Wyniki sztafeta 1x3 rzut rzutka ratunkową 1 UCSiR 20pkt 0 28 4 2 Prawy Brzeg 1 15pkt 0 37 4 3 Pałac Młodzieży 1 12pkt 0 40 1 4 Pałac Młodzieży 2 10pkt 0 40 1 5 OSiR Żoliborz 8pkt 0 40 4 na podium Ostatecznie pod nieobecność American School of Warsaw swoją szansę wykorzystała drużyna UCSiR i tym razem ona stała się właścicielem Pucharu Dyrektora UCSiR KLASYFIKACJA GENERALNA 1 UCSiR 67pkt 2 Ciechanowskie WOPR 42pkt 3 Pałac Młodzieży 1 36pkt 4 Prawy Brzeg 1 26pkt 5 WOPR MOSiR Radomsko 1 24pkt 6 RATOWNICY AWF PL 23pkt 7 Radomskie WOPR 1 22pkt 8 Radomskie WOPR 2 20pkt 9 OSiR Żoliborz 18pkt 10 Pałac Młodzieży 2 13pkt Grześ Mieleszko Szczegółowe wyniki znajdziecie tu wyniki Zawody te jak zawsze charakteryzowała bardzo miła i sportowa atmosfera Zostały one przeprowadzone szybko sprawnie a miłym akcentem były nagrody Nagrody fundowała firma ROSE TEX Ci którzy startowali w Otwartych Mistrzostwach Warszawy już zdążyli zapoznać się z ofertą tej firmy Minusem Pucharu Dyrektora UCSiR jest dobór konkurencji które nie występują w prawdziwych zawodach ratowniczych i nie ma ich nigdzie opisanych w oficjalnych regulaminach za tym idzie uznaniowe sędziowanie które zawsze będzie budziło emocje Drużynę Ciechanowskiego WOPR reprezentowali zakładanie płetw 1 Łukasz Michalski kapitan 2 Marta Szymerska 3 Piotr Michalski 4 Łukasz Kwaśniewski W drużynie OSiR Żoliborz startowała Joanna Gołębiowska wchodząca w skład Kadry Polski w ratownictwie Zapraszamy do dodawania komentarzy odwiedzania galerii zdjęć z zawodów a także do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami zawodów Piotrowiak dnia grudzień 06 2005 24 komentarzy 8198 czytań Komentarze Strona 1 z 3 1 2 3 1 Piotrowiak dnia 06 12 05 16 45 Gratulacje dla drużyny UCSiR ale pamiętajcie że Ciechanów depcze wam po piętach i gdyby nie dsq w 4x25 to właśnie młodzi z Ciechanowa staliby na pierwszym miejscu podium Gratulacje dla Pałacu Młodzieży który zrobiła baardzo duży postęp 2 Mateusz dnia 06 12

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=67 (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Ratownictwie 2005
    3 Jakub PIĄTKOWSKI Wrocław 1 15 75 797 24 4 Bartłomiej BOBER Knurów 1 18 21 758 18pkt Ostatnią konkurencją basenowa rozegraną w ramach Otwartych Mistrzostw Warszawy było 100m ratownik W kategorii kobiet raz jeszcze wygrała Agnieszka Marianek z Piaseczna natomiast w kategorii mężczyzn triumfował Krzysztof Piotrowski z Ciechanowa Warto tutaj wspomnieć że wynik uzyskany w tej konkurencji przez Krzysztofa jest lepszy o ok 0 4 sekundy od aktualnego rekordu polski ustanowionego przez Barłomieja Błaszczyka podczas ostatnich Mistrzostw Polski Warszawa Zegrze 2005 100m ratownik kobiet 1 Agnieszka MARIANEK Piaseczno 1 11 51 850 14pkt 2 Zuzanna KRAWCZYK Warszawskie WOPR 1 14 51 801 90pkt 3 Patrycja ŻÓRAWSKA Warszawskie WOPR 1 24 48 641 58pkt 100 ratownik mężczyzn 1 Krzysztof PIOTROWSKI Ciechanowskie WOPR 0 58 89 904 37pkt 2 Przemysław KORDOWSKI Wałbrzych 1 02 94 829 02pkt 3 Maciej SZYMAŃSKI Środowiskowe WOPR 1 04 78 794 78pkt 4 Konrad PIOTROWSKI Ciechanowskie WOPR 1 05 20 786 98pkt 5 Bartosz KWESTOROWSKI Knurów 1 05 61 781 31pkt Po podliczeniu punktacji za konkurencje basenowe okazało się ze w kategorii kobiet prowadzi Agnieszka Marianek ponad 200pkt przewagi natomiast tuż za nią uplasowały się kolejno Zuzanna Krawczyk oraz Patrycja Żurawska W kategorii mężczyzn na prowadzenie wysunął się Krzysztof Piotrowski ok 70pkt przewagi a tuż za nim uplasowali się kolejno Przemysław Kordowski oraz Damian Wiśniewski Ponieważ wynik uzyskany w ostatniej konkurencji tj 100m wiosłowanie łodzią ratowniczą był obligatoryjnie liczony do klasyfikacji generalnej o wszystkim miał zdecydować bój rozgrywany na Jeziorku Czerniakowskim Warto tutaj wspomnieć ze w roku 1983 na tym samym obiekcie Polacy wywalczyli Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym W kategorii kobiet zdecydowanie zwyciężyła córka Mistrza i Rekordzisty Świata 1981 Sofia w konkurencji 150m wiosłowanie łodzią ratowniczą Zuzanna Krawczyk Zuzia uzyskując wynik 1 46 66 nie tylko wygrała kategorie kobiet ale także uzyskała piąty wynik zawodów 100m wiosłowanie łodzią ratowniczą kobiet 1 Zuzanna KRAWCZYK Warszawskie WOPR 1 46 66 762 07pkt 2 Agnieszka MARIANEK Piaseczno 2 20 81 365 71pkt 3 Ewa GALICA Środowiskowe WOPR 3 06 37 0 00pkt W kategorii mężczyzn ze względu na niewielkie różnice punktowe walka na łodziach była niezwykle zacięta Maciej Szymański niestety z przyczyn obiektywnych nie zmierzył się w bezpośredniej walce o 3 lokatę z wyprzedzającym go po konkurencjach pływackich Damianem Wiśniewskim w ostatniej chwili Damian zachowując zimną krew ratownika ominął pływaka który niespodziewanie wtargnął na teren zawodów co z kolei spowodowało zatrzymanie pomiaru czasu na jego torze W walce o 1 miejsce w ostatniej serii zmierzyli się Krzysztof Piotrowski z Ciechanowa oraz Przemysław Kordowski z Wałbrzycha Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie a zawodnicy walczyli do samej mety ostatecznie więcej szczęścia miał Krzysztof Piotrowski który wygrywając tą konkurencję zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Klasyfikacja zawodników została przeprowadzona w kategoriach indywidualnych kobiet i mężczyzn Miejsca zostały ustalone po przeliczeniu uzyskanego czasu na wynik punktowy zgodnie z obowiązującymi tabelami ILS Miłym akcentem który niewątpliwie wpłynął na podniesienie atrakcyjności zawodów było wręczenie pamiątkowych pucharów i dyplomów nie tylko za klasyfikację generalna ale także za konkurencje indywidualne Klasyfikacja generalna wieloboju kobiet

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=63 (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: Mistrzostwa Polski w Ratownictwie 2005
    że jej wprowadzenie było dobrym pomysłem a poruszenie zarówno na trybunach jak i wśród zawodników świadczy o konieczności wprowadzenia jej na stałe do programu Mistrzostw Niestety w komunikatach dostarczonych przez organizatorów nie ma nigdzie wyszczególnionej tej konkurencji więc podanie kolejności i czasów w niej uzyskanych nastręcza pewnych trudności Oto co udało się nam ustalić Sztafeta 4x25 kobiety 1 Mazowieckie WOPR 1 41 71 Rekord Polski Joanna Gołębiowska Agnieszka Marianek Marta Szymerska Aleksandra Byczyńska 2 Śląski WOPR Sandra Pietrzak Agnieszka Bieniak Edyta Mróz Iwona Mazur 3 Dolnośląski WOPR Mirosława Hamera Sylwia Langiewicz Dagna Osiłska Nina Burghart Sztafeta 4x25 mężczyźni 1 Mazowieckie WOPR 1 16 90 Rekord Polski Jakub Hawryluk Krzysztof Piotrowski Łukasz Michalski Mateusz Kwaśniewski 2 Śląskie WOPR Damian Wiśniewski Bartłomiej Bober Robert Androsz Bartłomiej Kwestorowski 3 Dolnośląski WOPR Sebastian Hełka Grzegorz Konieczny Michał Kurza Jakub Piątkowski Ostatnią konkurencją rozegraną pierwszego dnia Mistrzostw było 100m ratowanie manekina w płetwach W tej konkurencji start odbywał się z drugiej strony basenu ale na szczęście nie nastręczyło to wielu trudności w przeprowadzeniu tej konkurencji Warto tu porównać kolejność zawodników i zawodniczek do konkurencji 100m ratownik Okazuje się że kształtuje się ona podobnie zwłaszcza w kategorii kobiet Wynikać może z tego że nie tylko umiejętność szybkiego zapięcia w węgorza manekina czy podjęcia manekina z dna ma decydujące znaczenie ale także siła i umiejętność pływania w płetwach ratowniczych 100m ratowanie manekina w płetwach kobiet 1 Aleksandra Byczyńska Mazowiecki 1 03 44 885 64pkt 2 Sylwia Langiewicz Dolnośląski 1 06 33 834 88pkt 3 Agnieszka Bieniak Śląskie 1 10 70 758 12pkt 4 Agnieszka Marianek Mazowiecki 1 11 03 752 32pkt 5 Sandra Pietrzak Śląskie 1 11 07 751 62pkt 6 Paulina Masłowska Wałbrzyskie 1 11 74 739 85pkt 7 Zuzanna Krawczyk Mazowiecki 1 12 63 724 22pkt 8 Elzbieta Wilk Opolskie 1 13 76 704 37pkt 9 Marta Stępień Opolskie 1 13 96 700 86pkt 10 Anna Draczyńska Łódzki 1 14 02 699 80 Dla porównania przypomnimy wyniki w tej konkurencji z zeszłego roku w kategorii kobiet trzy najlepsze wyniki uzyskane podczas Mistrzostw w Kędzierzynie Koźlu to 1 09 57 I miejsce 1 10 25 II miejsce 1 12 28 III miejsce Wnioski nasuwają się same Wzrost poziomu Mitrzostw jest jeszcze bardziej widoczny w kategorii mężczyzn w zeszłym roku padły następujące czasy 0 55 41 I miejsce 0 55 86 I miejsce 0 56 63 III miejsce 0 58 20 IV miejsce 1 00 06 V miejsce Wynika z tego że zeszłoroczny czas z piątego miejsca w tym starczyłby ledwo na piętnaste miejsce W zeszłym roku tylko 4 osoby uzyskały czas poniżej minuty w tym uzyskało go aż trzynaście 100m ratowanie manekina w płetwach mężczyzn 1 Bartłomiej Błaszczyk Wałbrzyski 0 53 22 946 55pkt 2 Marcin Pyrzyński Wałbrzyski 0 55 14 908 55pkt 3 Sebastian Hełka Dolnośląski 0 55 37 903 99pkt 4 Mateusz Kwaśniewski Mazowiecki 0 56 18 887 96pkt 5 Przemysław Kordowski Wałbrzyski 0 57 25 866 78pkt 6 Jakub Hawryluk Mazowiecki 0 57 65 858 86pkt 7 Łukasz Michalski Mazowiecki 0 58 10 849 96pkt Robert Androsz Śląskie 0 58 10 849 96pkt 9 Krzysztof Werner 0 58 15 848 97pkt 10 Krzysztof Piotrowski Mazowiecki 0 58 60 840 06pkt Drugiego dnia Mistrzostw tj 26 czerwca br na plaży Hotelu 500 nad Zalewem Zegrzyńskim rozegrano ostatnią konkurencję Mistrzostw 100m wiosłowanie łodzią ratowniczą Większość zawodników podeszła do tej konkurencji na luzie a spowodowane to było tym że relatywnie słabo punktowana konkurencja na łodzi dla większości zawodników była tą najsłabszą tą która nie jest liczona do klasyfikacji generalnej Byli też oczywiście tacy zawodnicy dla których konkurencja ta była najważniejszą pozycją Mistrzostw Polski zwycięzca w kategorii mężczyzn Piotr Drogosz ze Słupska próbował zaatakować rekord Polski należący do Andrzeja Fajdasza i wynoszący 1 15 89 100m wiosłowanie łodzią kobiet 1 Edyta Mróz Śląskie 1 42 10 814 99pkt 2 Mirosława Hamera Dolnośląski 1 47 93 747 33pkt 3 Marta Stępień Opolskie 1 50 38 718 89pkt 4 Magdalena Skibsla Śląskie 1 54 12 5 Aleksandra Byczyńska Mazowiecki 1 56 00 6 Olga Bereza Słupski 1 57 27 7 Żaneta Trójniak Lubelski 1 59 87 8 Sylwia Langiewicz Dolnośląski 2 02 86 9 Iwona Zieleń Wałbrzyski 2 03 27 10 Małgorzata Bigos Lubelski 2 04 39 W kategorii mężczyzn i w tej konkurencji była bardzo zacięta walka Piotr Drogosz zdecydowanie wyprzedził pozostałych zawodników ale na dalszych miejscach różnice były naprawdę minimalne Sebastian Hełka przegrał trzecie miejsce z Przemysławem Kordowskim o zaledwie 0 01 sekundy a zawodnicy między drugim a szóstym miejscem zmieścili się w przedziale 2 19 sekundy 100m wiosłowanie łodzią mężczyzn 1 Piotr Drogosz Słupski 1 19 02 882 31pkt 2 Adrian Wyrobek Opolskie 1 22 69 830 41pkt 3 Przemysław Kordowski Wałbrzyski 1 23 48 819 23pkt 4 Sebastian Hełka Dolnośląski 1 23 49 5 Dariusz Grondziewski Słupskie 1 24 66 6 Krzysztof Piotrowski Mazowiecki 1 24 88 7 Grzegorz Konieczny Dolnośląski 1 26 59 8 Marcin Pyrzyński Wałbrzyski 1 27 99 9 Jakub Hawryluk Mazowiecki 1 28 70 10 Krzysztof Gudwański 1 30 01 Po dosyć długiej przerwie na posiłek organizatorzy podliczyli wyniki Kolejność okazała się zgodna ze spekulacjami z poprzedniego dnia po zakończeniu zawodów okazało się że przy stosowaniu nowego przelicznika punktowego dla konkurencji 100m wiosłowanie na łodzi ratowniczej konkurencja ta z reguły nie zmienia nic w klasyfikacji generalnej zawodnika Wśród kobiet obyło się bez niespodzianek prowadząca od początku zawodów Mistrzyni Polski z ubiegłego roku Aleksandra Byczyńska potwierdziła swoją klasę i z przewagą prawie 400 punktów nad drugą zawodniczką wygrała po raz drugi Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym Na niższych pozycjach już nie było tak wielkich różnic punktowych nowa twarz w ratownictwie Sandra Pietrzak ze Śląska w walce o drugie miejsce pokonała uznaną Sylwią Langiewicz Na czwartej i piątej pozycji uplasowały się Joanna Gołębiowska i Agnieszka Marianek z Mazowsza gwarantując tym samym swojej drużynie zwycięstwo w kategorii drużyn żeńskich Klasyfikacja końcowa wielobój kobiet 1 Aleksandra Byczyńska Mazowieckie 4524 89pkt 2 Sandra Pietrzak Śląskie 4129 19pkt 3 Sylwia Langiewicz Dolnośląski 4114 53pkt 4 Joanna Gołębiowska Mazowieckie 4081 09pkt 5 Agnieszka Marianek Mazowieckie 4058 03pkt 6

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=50 (2016-04-27)
    Open archived version from archive



  •