archive-pl.com » PL » L » LIFESAVING.PL

Total: 400

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: Mistrzostwa Słupska w Ratownictwie Wodnym
    za najbardziej kontrowersyjny ale aby zbliżyć się do wyników uzyskiwanych przez czołówkę zawodów wojewódzkich czy mistrzostw Polski muszą pływać jeszcze szybciej 50m ratowanie manekina kobiet 1 Borkowska Sylwia Pałac Młodzieży III 00 45 68 2 Zubel Beata GRUPA WODNA 00 45 82 3 Karnaszewska Ada Pałac Młodzieży III 00 49 79 4 Macegoniuk Monika GRUPA WODNA 00 50 85 5 Konrad Zuzanna Pałac Młodzieży III 00 51 30 W kategorii mężczyzn zdecydowanie najlepszy był Dariusz Grondziewski ze Słupska I chyba nie było to dla nikogo zaskoczeniem Darek już od dłuższego czasu gdy tylko wystartuje na zawodach w północnej części Polski to wygrywa Na Mistrzostwach Polski w 2005 roku w tej konkurencji Darek uzyskał czas 0 33 46 Szkoda że ze względów na obowiązki rodzinne tak świetny zawodnik jak Darek Grądziewski nie pokazuje się częściej na zawodach 50m ratowanie manekina mężczyzn 1 Grondziewski Dariusz SOSiR WOPR I 00 35 08 2 Gołembiewski Tadeusz Tczew 00 36 39 3 Ałasa Grzegorz Pałac Młodzieży I 00 37 12 4 Kosiński Wojciech WOPR Szczytno 4K 00 38 00 5 Kubicki Andrzej Pałac Młodzieży II 00 38 69 100m ratowanie manekina w płetwach i kolejne zwycięstwo Sylwii Borkowskiej 100m ratowanie manekina w płetwach kobiet 1 Borkowska Sylwia Pałac Młodzieży III 01 27 25 2 Zubel Beata GRUPA WODNA 01 29 93 3 Iżykowicz Paulina GRUPA WODNA 01 29 95 4 Konrad Zuzanna Pałac Młodzieży III 01 31 98 5 Zdanowicz Izabela GRUPA WODNA 01 33 02 W kategorii mężczyzn w tej konkurencji już nie było tak dobrych wyników jak w konkurencji z przeszkodami Zdecydowanie konkurencję tę wygrał Darek Grondziewski a na drugiej pozycji uplasował się jego młodszy brat Marcin W tej konkurencji aby liczyć się w czołówce Polski trzeba pływać poniżej 0 58 00 Przypomnimy tylko że aktualny rekord Polski na krótkim basenie należy do Bartłomieja Błaszczyka i wynosi 0 53 22 100m ratowanie manekina w płetwach mężczyzn 1 Grondziewski Dariusz SOSiR WOPR I 01 03 83 2 Grondziewski Marcin SOSiR WOPR I 01 09 16 3 Kaliszewski Maciej WOPR Szczytno 4K 01 10 34 4 Gołembiewski Andrzej Tczew 01 11 35 5 Cieszński Piotr SOSiR WOPR I 01 12 55 Pozostałe konkurencje były konkurencjami drużynowymi a ich wyniki znajdziecie tutaj wyniki W klasyfikacji generalnej kobiet prym wiodły zawodniczki Warszawskiego Pałacu Młodzieży oraz GRUPY WODNEJ Indywidualnie zwyciężyła zwyciężczyni wszystkich konkurencji w kategorii kobiet Sylwia Borkowska Klasyfikacja generalna kobiet 1 Borkowska Sylwia Pałac Młodzieży III 2 Zubel Beata GRUPA WODNA 3 Konrad Zuzanna Pałac Młodzieży III 4 Macegoniuk Monika GRUPA WODNA 5 Karnaszewska Ada Pałac Młodzieży III 6 Nurska Ewa Lewobrzeże Szczecin IV 7 Iżykowicz Paulina GRUPA WODNA 8 Zdanowicz Izabela GRUPA WODNA 9 Góralska Patrycja CSzMW Ustka 10 Drobniak Marta CSzMW Ustka Wśród mężczyzn zwyciężył wspomniany przez nas wcześniej Dariusz Grondziewski ze Słuska Na drugiej pozycji uplasował się junior Maciej Kaliszewski który uzyskał świetny czas w konkurencji 100m pływanie stylem dowolnym z przeszkodami a z brązowym medalem do domu wrócił młodszy brat zwycięzcy zawodów Marcin Grondziewski Klasyfikacja generalna mężczyzn 1 Grondziewski Dariusz SOSiR WOPR I

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=119 (2016-04-27)
    Open archived version from archive


  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: II Indywidualne Mistrzostwa Województwa Łódzkiego
    okazała się być decydującą Po zaciętej walce pomiędzy zawodnikami z Konstantynowa i Zgierza na ostatecznych metrach zwyciężył Mateusz Sass jako drugi dopłynął Łukasz Kaczmarek pomimo tej przegranej i tak nie stracił dotychczasowej pozycji lidera trzeci na mecie pojawił się Grzegorz Pietrasik Pierwszym Juniorem na mecie był po raz kolejny Sebastian Dobrowolski reprezentant Tomaszowa W klasyfikacji kobiet w kategorii SENIOR bez większego zaskoczenia najlepsza okazała się Anna Pogocka z Łodzi tuż za nią uplasowały się 2 zawodniczki z Konstantynowa Łódzkiego Anna Nowakowska oraz Marta Kowalczyk 4 miejsce zdobyła reprezentantka zgiersko łęczyckiego WOPR Sandra Starzyńska tuż za nią Karolina Szpejda z Bełchatowa oraz Ania Remblewska również zawodniczka konstantynowskiej drużyny WOPR W kategorii JUNIOR zwyciężyła Karolina Zięba z Bełchatowa 2 miejsce zajęła Anna Goździk z Tomaszowa Mazowieckiego na 3 lokacie uplasowała się reprezentantka zgiersko łęczyckiego WOPR Anna Bartczak a tuż za nimi Andżelika Rogozińska i Anna Walczak obie zawodniczki z Radomska W klasyfikacji mężczyzn w kategorii SENIOR najlepszymi zawodnikami okazali się ratownicy z Konstantynowa Łódzkiego Łukasz Kaczmarek zdobywając 1 miejsce oraz Grzegorz Pietrasik który ukończył zawody na 2 pozycji Trzeci okazał się Łukasz Śliwiński z Tomaszowa Mazowieckiego następnie Mateusz Sass Zgierz Arek Błaszczyk z Łodzi oraz Wojtek Szymczak również z Tomaszowa W kategorii JUNIOR najlepszym zawodnikiem został bez większego zdziwienia Sebastian Dobrowolski z Tomaszowa następnie jego drużynowy kolega Sęk Paweł oraz zawodnicy z Radomska Buda Bartosz Paweł Sznajder Jędrzejczak Piotr i Wizowski Piotr Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych startów na kolejnych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego które odbędą się już 2 czerwca w Bełchatowie gdzie tym razem zawodnicy będą walczyli o awans do Mistrzostw Polski wyniki zawodów wyniki relacja fotograficzna galeria 2 Autor Ania Remblewska Konrad dnia marzec 28 2007 8 komentarzy 4397 czytań Komentarze 1 ciekawy dnia 28 03 07 18 08 a czemu nie ma podanych wyników czasowych przecież same punkty nic nam nie mówią według jakich tablic były obliczane punkty 2 ania dnia 28 03 07 19 45 nie wiem dlaczego nie ma wyników czasowych ale to juz nie jest zalezne od nas ale od organizatorów a co do relacji no to pierwsze zdanie swiadczy o tym co to były za zawody wiec chyba logicznym jest to ze polegały na wyłonieniu najlepszych ratowników z województwa łódzkiego a pozatym jezeli nie znamy czasów to ciezko jest opisac poziom jaki reprezentowali zawodnicy 3 dnia 28 03 07 19 46 czasy były pewnie przeliczane wedlug tablic z MP 06 4 Kolo dnia 28 03 07 21 29 Słuchaj koziolek jesli relacja zostala zamieszczona na stronce przez Administratorow to wynika z tego jedno ze jest ona poprawna i nie ma do czego sie przyczepic a ty nie wime czgo szukasz chyba dziury w calym jak nie rozumiesz to przeczytaj jeszcze raz a jeslinie pomoglo to wroc i naucz czytac sie ze zrozumieniem 5 Piotrowiak dnia 28 03 07 23 51 wyników czasowych nie mieliśmy i zanosiło się na to że mieć nie będziemy Relację mamy od osoby która tam była i jesteśmy bardzo wdzęczni że nam tą relację przesłano sami pewnie byśmy wielkie

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=113 (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: Zimowe Mistrzostwa Śląska
    Damian Beskidzkie WOPR 1 15 43 5 Szczypiński Marcin Katowice 1 17 86 6 Kozioł Tomasz Tychy 1 18 08 7 Krakus Jacek Tychy 1 19 42 8 Wiencek Tomasz Rybnik 1 21 72 9 Majchrzak Łukasz Tychy 1 21 95 10 Ruda Paweł Dąbrowa Górnicza 1 24 62 Tego dnia w płetwach doskonale czuła się Nowak Monika tym razem jej wyższość uznać musiała Sandra która ostatecznie zajęła drugą pozycję Kolejny dobry występ należy zapisać na konto Izy Skoczylas Tym niemniej wyniki powyżej 1 10 nie należą do specjalnie wyśrubowanych no ale przed ME czy MP jest jeszcze sporo czasu i na pewno dziewczyny zaskoczą nas wynikami 100m ratowanie manekina w płetwach kobiet 1 Nowak Monika Rybnik 1 13 81 2 Pietrzak Sandra Katowice 1 15 14 3 Skoczylas Izabella Katowice 1 15 65 4 Cygan Wioleta Rybnik 1 16 06 5 Kowolik Patrycja Rybnik 1 18 22 6 Duda Anna Rybnik 1 18 82 7 Wyrostek Elżbieta Tychy 1 21 37 8 Dybała Dagna Katowice 1 22 01 9 Papierzyńska Agata Tychy 1 25 84 10 Drabik Dagmara Tychy 1 27 77 W rywalizacji panów była zacięta walka różnice na mecie były niewielkie ale poziom tej konkurencji nie był tak wysoki jak można by było się tego spodziewać Poniżej oczekiwań zaprezentowali się wszyscy zawodnicy z czołówki Świadczy o tym fakt że żadnemu z nich nie udało się uzyskać wyniku poniżej 1 minuty I tu trzeba przyznać że chyba pierwszy raz od dłuższego czasu pomimo zaciętej walki wyniki były zbliżone ale nie wyśrubowane może zmęczenie może to jeszcze nie główne zawody sezonu 100m ratowanie manekina w płetwach mężczyzn 1 Prędki Sławomir Knurów 1 00 10 2 Androsz Robert Rybnik 1 00 16 3 Kozioł Tomasz Tychy 1 00 72 4 Wiśniewski Damian Beskidzkie WOPR 1 02 12 5 Krakus Jacek Tychy 1 02 63 6 Bober Bartłomiej Knurów 1 02 97 7 Wiencek Tomasz Rybnik 1 03 64 8 Szczypiński Marcin Katowice 1 03 79 9 Szumichora Mateusz Knurów 1 07 44 10 Raczykowski Ryszard Siemianowice Śląskie 1 07 58 Jak już było wspomniane tego dnia w płetwach nie do zatrzymania była Monika Nowak Bez kłopotów wynikiem 1 08 47 wygrała konkurencje Tu znów za jej plecami czaiła się Sandra Pietrzak Do Sandry zbliżyła się także Wioleta Cygan która coraz mocniej wkracza do czołówki Także na dalszych miejscach toczyła się zacięta walka 100m ratownik kobiet 1 Nowak Monika Rybnik 1 08 47 2 Pietrzak Sandra Katowice 1 11 38 3 Cygan Wioleta Rybnik 1 12 06 4 Bieniak Agnieszka Rybnik 1 15 13 5 Skoczylas Izabella Katowice 1 15 34 6 Kowolik Patrycja Rybnik 1 16 55 7 Papierzyńska Agata Tychy 1 16 90 8 Duda Anna Rybnik 1 16 93 9 Majstrzyk Karolina Katowice 1 18 17 10 Wyrostek Elżbieta Tychy 1 19 30 W ratowniku doskonale wypadł Tomek Wiencek z Rybnika bardzo obiecujący ambitny zawodnik który niebywale szybko zapina węgorza Ten atut czyni go na Śląsku faworytem tej konkurencji Drugi był Sławek Prędki który ustanowił nowy rekord życiowy

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=112 (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: Zimowe Mistrzostwa Opola
    sensie spodziewanie i niespodziewanie Zawodniczka ta wcześniej nie prezentowała sie na zawodach ratowniczych więc tak wysokie miejsca a przede wszytkim dosyć dobre czasy są niespodzianką Spodziewanie ponieważ nie tylko w tej konkurencji wypadła tak dobrze 100m ratowanie kombinowane kobiet 1 Nowakowska Anna 1 27 59 2 Wierzyk Anna 1 28 42 3 Cygan Wioleta 1 33 06 4 Dawid Paulina 1 37 46 5 Dybała Dagna 1 38 42 Ostatnia konkurencja również należała do PAKERA Zwyciężając ostatnią konkutrencję Jakub Piątkowski zapewnił sobie zwycieztwo w całej klasyfikacji zawodów Niestety pecha w ratowniku miał inny Wrocławianin Sebastian Hełka któremu podczas płynięcia wypadł manekin A szkoda bo w klasyfikacji końcowej mógł być również wysoko 100m ratownik mężczyzn 1 Piątkowski Jakub Wrocław 1 01 65 2 Bober Bartłomiej Knurów 1 02 51 3 Szkudlarek Paweł Wrocław 1 02 65 4 Androsz Robert 1 03 37 5 Radomski Grzegorz 1 04 09 Niepokonana w trzech konkurencjach Ania Nowakowska w 100m ratownik była dopiero czwarta Chociaż konkurencja ta nigdy nie była mocną stroną zawodników z Rybnika to w klasyfikacji kobiet okazało się że Rybnik ratownikiem stoi 100m ratownik kobiet 1 Nowak Monika 1 09 56 2 Cygan Wioleta 1 10 49 3 Majstrzy Karolina 1 15 39 4 Nowakowska Anna 1 16 48 5 Kowolik Patrycja 1 20 30 W klasyfikacji generalnej kobiet nikt nie miał wątpliwości że na pierwsze miejsce zasługuje Anna Nowakowska z Konstantynowa Łódzkiego Zawodniczka ta której z pewnością atutem jest to że jeszcze dosyć niedawno trenowała pływanie i startowała w zawodach pływackich dobrze opanowała techniki holowania i napewno stanowi silny punkt nie tylko w drużynie Konstantynowa Łódzkiego ale także WOPR woj Łódzkiego na Mistrzostwa Polski Na kolejnych czterech pozycjach uplasowały się zawodniczki ze Śląska KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET 1 WOPR Konstantynów Nowakowska Anna 2 WOPR Rybnik Cygan Wioleta 3 WOPR Rybnik Nowak Monika 4 WOPR Katowice Majstrzy Karolina 5 WOPR Katowice Dybała Dagna 6 WOPR Ostrołęka Dawid Paulina 7 WOPR Rybnik Kowolik Patrycja 8 WOPR Katowice Lach Anna 9 WOPR Konstantynów Kowalczyk Marta 10 WOPR Kędzierzyn Koźle Merz Justyna 11 WOPR Kluczbork Wnęk Katarzyna 12 WOPR Wrocław Wierzyk Anna 13 WOPR Żory Serwusiak Elżbieta 14 WOPR Knurów I Szumichora Justyna 15 WOPR Kluczbork Obłój Aleksandra W kategorii mężczyzn już nie było tak wyraźnego faworyta O czołowe miejsca rywalizowali zawodnicy Śląska i Wrocławia Jakub Piątkowski kontra Robert Androsz Bartłomiej Bober kontra Paweł Szkudlarek Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężył Jakub Piątkowski PAKER Jakub jeszcze rok temu żartował sobie że sporo brakuje mu do najlepszych a teraz wygrywa z najlepszymi A może Wrocław w niedalekiej przyszłości planuje powrót na podium Mistrzostw Polski Klasyfikacja generalna mężczyzn 1 WOPR Wrocław Piątkowski Jakub 2 WOPR Rybnik Androsz Robert 3 WOPR Knurów I Bober Bartłomiej 4 WOPR Wrocław Szkudlarek Paweł 5 WOPR Knurów I Szumichora Mateusz 6 WOPR Opole Radomski Grzegorz 7 WOPR Wrocław Czerski Jacek 8 WOPR Wrocław Werner Krzysztof 9 WOPR Katowice Krakus Jacek 10 WOPR Rybnik Korduła Karol 11 WOPR Konstantynów Karczmarek Łukasz 12 WOPR Katowice Sawicki Tomasz 13 WOPR Kluczbork Wnęk Jarosław 14 WOPR Knurów I

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=109 (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: Mazowiecka Liga w Ratownictwie 2006 zakończona
    to konkurencja która tuż po pojawieniu się w regulaminie wzbudzała duże zainteresowanie i wiele komentarzy zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych Ostatecznie wszyscy ją polubili i bardzo chętnie w niej startowali Tutaj już nie umiejętności pływackie ale w 100 poprawna technika oraz refleks decydowały kto stanie na pierwszym miejscu podium Konkurencję tę zdecydowanie wygrała sztafeta WOPR Piaseczno Rzut liną 1 WOPR Piaseczno P Tabor J Tkaczyk 0 17 55 2 WOPR OS Ostrołęka M Grochowina K Antoszewski 0 22 37 3 WOPR OS Ostrołęka P Dawid J Gładysz 0 22 72 4 Radomskie WOPR F Barański M Cywka 0 26 13 5 Radomskie WOPR M Sobieraj A Sułek 0 27 62 Tradycyjnie ostatnią konkurencją była resuscytacja Dzięki pomysłowości organizatorów nawet mała awaria sprzętu nie przeszkodziła w przeprowadzeniu konkurencji W tej konkurencji oprócz przygotowania sportowego liczy się przygotowanie specjalistyczne ratownicze I właśnie takim przygotowaniem popisali się Instruktor WOPR Dominik Kuchowicz oraz Dorota Widłak ze Straży Miejskiej w Warszawie Resuscytacja 1 Prawy Brzeg I Dominik Kuchowicz 65 Straż Miejska Warszawa Dorota Widłak 65 3 WOPR Ostrołęka Anna Waszkiewicz 54 4 WOPR Piaseczno Paweł Tabor 49 Radomskie WOPR Olga Sulima 49 Po podsumowaniu wyników czwartej rundy nie było większych niespodzianek faworyci nie zawiedli Wśród kobiet dominowały Agnieszka Marianek Sylwia Borkowska oraz Olga Sulima Klasyfikacja Końcowa kobiet IV rundy 1 Agnieszka Marianek WOPR Piaseczno 70 2 Sylwia Borkowska Pałac Młodzieży II 60 3 Olga Sulima Radomskie WOPR 50 4 Agnieszka Gajc Pałac Młodzieży II 46 5 Paulina Dawid WOPR OS w Ostrołęce 44 5 Anna Waszkiewicz WOPR OS w Ostrołęce 44 7 Natalia Szlązak WOPR Piaseczno 43 8 Ewelina Gryczka WOPR OS w Ostrołęce 37 9 Paulina Łebkowska Grodzisk Mazowiecki 35 10 Maria Czopowicz SPORT Figielski I 32 Podobnie było w kategorii mężczyzn Filip Barański czy Krzysztof Młynarski chyba już na stałe zagrzali sobie miejsce na podium Klasyfikacja Końcowa mężczyzn IV rundy 1 Filip Barański Radomskie WOPR 65 2 Krzysztof Młynarczyk SPORT Figielski I 52 3 Mikołaj Sobieraj Radomskie WOPR 45 3 Andrzej Kubicki Pałac Młodzieży I 45 5 Daniel Wilkus Prawy Brzeg I 41 6 Igor Kędzierski Prawy Brzeg II 38 7 Mateusz Wierzbicki Prawy Brzeg I 37 8 Michał Gozdalik Pałac Młodzieży II 35 9 Adam Janczewski WOPR Ostrołęka 31 10 Grzegorz Dorosz Pałac Młodzieży II 30 Ponieważ czwarta edycja Mazowieckiej Ligi w Ratownictwie Wodnym byłą już ostyatnią edycją w 2006r przyszedł czas na podsumowanie Została przeprowadzona klasyfikacja końcowa indywidualna kobiet i mężczyzn klasyfikacja najaktywniejszej zawodniczki i zawodnika oraz generalna klasyfikacja drużynowa O ile pozostałe klasyfikacje nie były dla nikogo zaskoczeniem o tyle najaktywniejsza zawodniczka czy najaktywniejszy zawodnik wzbudzały zdziwienie skąd taki pomysł trudno powiedzieć czy się podobał zawodnikom też trudno powiedzieć Wspomnę tutaj tylko że moim skromnym zdaniem w zawodach sportowych wyłania się najlepszych a nie najaktywniejszych No ale najlepsi również zostali wyłonieni więc jak wspomniał jeden z moich kolegów nie ma co się stresować Prezes Mazowieckiego WOPR J Gołębiowski i A Marianek Najlepszą zawodniczką nie mógł zostać kto inny jak tylko aktualna Mistrzyni Polski w Ratownictwie Agnieszka Marianek z WOPR

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=105 (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: III edycja Mazowieckiej Ligi w Ratownictwie
    Sylwia Borkowska Pałac Młodzieży II 1 22 73 3 Paulina Dawid WOPR OS 1 28 21 4 Agnieszka Gajca Pałac Młodzieży II 1 29 97 5 Maria Czopowicz SPORT Figielski 1 32 00 100 m ratownik mężczyzn 1 Piotr Bloda Pałac Młodzieży II 1 06 36 2 Grzegorz Pabijan Pałac Młodzieży I 1 11 33 3 Michał Cywka WOPR Radom 1 14 33 4 Krzysztof Młynarczyk SPORT Figielski 1 14 98 5 Łukasz Szer WOPR Piaseczno 1 20 55 Jak zwykle najwięcej emocji przyniosły konkurencje drużynowe W szczególności widać że organizatorom i zawodnikom przypadł do gustu rzut liną Konkurencja ta wymaga dużych umiejętności technicznych refleksu celności ale także siły fizycznej i opanowania Tym niemniej warto zwrócić uwagę że nie zawsze wygrywają Ci najbardziej doświadczeni Rzut liną 1 WOPR Piaseczno Jan Tkaczyk Paweł Tabor 0 23 38 2 WOPR Piaseczno Agnieszka Marianek Tomasz Werman 0 24 79 3 Straż Miejska Warszawa Marcin Pałka Konrad Kowalczyk 0 25 25 4 WOPR Radom Filip Barański Michał Cywka 0 26 07 5 Pałac Młodzieży I Andrzej Kubicki 0 27 31 Sztafeta 4x50m z pasem ratowniczym węgorz jest konkurencją bardzo często spotykaną na zawodach zagranicznych Co prawda zazwyczaj jest ona rozgrywana na długim basenie 50cio metrowym ale jeśli któraś z edycji Ligi spełni wymagania formalne do uznania rekordu to z całą pewnością nic nie będzie stało na przeszkodzie aby notować rekordy w tej konkurencji na basenie 25cio metrowym 4 x 50 sztafeta z pasem ratowniczym węgorz 1 WOPR Ostrołęka 1 57 07 Manuela Wikieł Tomasz Janczewski Tomasz Bobrowski Adam Janczewski 2 Pałac Młodzieży II 1 57 56 Sylwia Borkowska Grzegorz Dorosz Artur Graliński Michał Gozdalik 3 WOPR Radom 2 08 15 Filip Barański Olga Sulima Mikołaj Sobieraj Michał Cywka 4 Pałac Młodzieży I 2 09 02 Aleksandra Hokys Wojciech Burzyński Grzegorz Pabijan Paweł Uściński 5 WOPR Piaseczno 2 09 91 Agnieszka Marianek Łukasz Szer Tomasz Werman Jan Tkaczyk Resuscytacja na fantomie wzorem poprzednich edycji została przeprowadzona na samym końcu Także i tym razem do jej wykonania zostali wytypowani członkowie drużyn którzy pochwalić się mogą największym doświadczeniem w obcowaniu z manekinem Resuscytacja na manekinie 1 WOPR Szczytno Wojciech Kosiński 2 WOPR OS Ostrołęka Marek Żebrowski 3 SPORT Figielski Maria Czopowicz 4 Pałac Młodzieży I Andrzej Kubicki 5 WOPR Ostrołęka Anna Waszkiewicz Po podliczeniu punktów okazało się że zwycięzcą tej edycji została drużyna Pałacu Młodzieży II wyprzedzając debiutującą w zawodach ratowniczych drużynę Piaseczyńskiego WOPR Warto tutaj zauważyć że drużyna zajmująca drugie miejsce startowała z aktualną mistrzynią i wielokrotną rekordzistką Polski w ratownictwie Agnieszką Marianek Biorąc pod uwagę że Agnieszka pochodzi z Konstancina myślę że możemy spodziewać się iż podpatrując na treningach Agnieszkę młodzi zawodnicy z Konstancina będą robić duże i szybkie postępy Po zawodach na Sali gimnastycznej odbyło się zakończenie gdzie zostały wręczone ufundowane przez GOSiR puchary dla najlepszej zawodniczki i zawodnika II edycji Wręczenia dokonał dyrektor basenu Instruktor WOPR Konrad Kurek a zwycięzcami zostali Agnieszka Marianek z Piaseczyńskiego WOPR oraz Krzysztof Młynarczyk z dywizji ratowniczej Sport Figielski Na uznanie zasługuje organizacja imprezy dzięki sędziom z Piaseczna

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=102 (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: II Edycja Mazowieckiej Ligi w Ratownictwie
    4x50m sztafeta ratownicza zmienna Sztafeta ta została rozegrana w Polsce po raz pierwszy a jeśli chodzi o zawody w innych krajach czy zawody międzynarodowe również nie jest łatwo spotykana a szkoda bo sądząc po komentarzach zawodników konkurencja ta przypadła im do gustu Konkurencja ta była zawsze rozgrywana na Międzynarodowym Pucharze Niemiec organizowanym w wojskowym ośrodku sportowym w Warendorfie 4x50m sztafeta ratownicza zmienna 1 Pałac Młodzieży II 02 18 62 2 Radomskie WOPR 02 38 10 3 Pałac Młodzieży I 02 47 15 4 WOPR OS w Ostrołęce 02 58 08 5 Pałac Młodzieży III 03 05 11 6 Straż Miejska Warszawa 03 15 34 Kolejna konkurencja również debiutowała na polskich zawodach Rzut Liną konkurencja bardzo ciekawa i lubiana zwłaszcza przez zawodników ze Śląska na II edycji Ligi również zdobyła wielu zwolenników Co prawda regulaminowa wersja ILS została nieco zmodyfikowana poprzez wydłużenie czasu w którym należy ukończyć całą konkurencję ale ze względu na to że dopiero niejako zapoznajemy się z nią było to uzasadnione Konkurencję tę w czasie przewidzianym przez przepisy ILS ukończyły cztery drużyny Rzut Liną wygrała drużyna ze Szczytna wyprzedzając zespół pierwszy Radomskiego WOPR i zespół pierwszy Straży Miejskiej Bardzo podoba mi się ta konkurencja Jest bardzo techniczna ale liczą się w niej opanowanie i precyzja Myślę że to będzie moja konkurencja powiedział tuż po jej rozegraniu jeden z zawodników Rzut Liną 1 WOPR Szczytno 0 23 38 2 Radomskie WOPR zesp 1 0 29 20 3 Straż Miejska Warszawa zesp 1 0 29 52 4 Pałac Młodzieży I zesp 1 0 29 95 5 WOPR OS w Ostrołęce zesp 1 0 31 00 6 Straż Miejska Warszawa zesp 2 0 31 38 Przypomnimy tylko że konkurencja ta przebiega w następujący sposób W momencie rozpoczęcia konkurencji zawodnik ustawia się w pozycji przodem do pozoranta w bezruchu nogi złączone ręce wyprostowane wzdłuż ciała a koniec liny trzyma w jednej ręce Pozorant znajduje się w wodzie w odległości 12m Na dźwiękowy sygnał startu zawodnicy przyciągają do siebie liny rzucają je pozorantom i przeciągają ich do brzegu pływalni Konkurencję tę należy ukończyć w wyznaczonym limicie czasowym Ostatnią konkurencją konkurencją która jest rozgrywana na wszystkich edycjach Ligi była resuscytacja na fantomie Tutaj po raz kolejny drużyna Pałacu Młodzieży II potwierdziła że zależy jej na zajęciu wysokiego miejsca z przewagą prawie 10 punktów zajęła pierwsze miejsce tuż przed Pałacem Młodzieży I i Radomskim WOPR Resuscytacja na fantomie 1 Pałac Młodzieży II 2 Pałac Młodzieży I 3 Radomskie WOPR 4 Pałac Młodzieży III 5 WOPR OS w Ostrołęce 6 Straż Miejska Warszawa Po podliczeniu punktów został ogłoszony zwycięzca najwięcej punktów uzyskał Pałac Młodzieży II przed Radomskim WOPR i WOPR OS w Ostrołęce Puchary oraz dyplomy dla drużyn zostały wręczone tylko za uczestnictwo ale niewątpliwie miłym akcentem było uhonorowanie pucharem również drużyny ze Szczytna która startowała poza konkurencją ze względu na to że w swoim składzie nie miała kobiety warunek regulaminowy Klasyfikacja końcowa drużyn II edycji Ligi Mazowieckiej 1 Pałac Młodziezy II 2 Radomskie WOPR 3 WOPR OS w Ostrołęce 4 Pałac Młodzieży I 5 Pałac

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=100 (2016-04-27)
    Open archived version from archive

  • LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe - News: Otwarte Mistrzostwa Knurowa
    Jacek Krakus Tychy 1 18 59 5 Tomasz Kozioł Tychy 1 18 81 6 Artur Kmiecik Tychy 1 20 26 7 Tomasz Kaźmierczak Częstochowa 1 20 46 8 Wojciech Godula Katowice 1 20 62 9 Tomasz Więcek Rybnik 1 21 00 10 Arek Stolarczyk Katowice 1 21 66 Po pierwszych dwóch konkurencjach w kategorii kobiet zdecydowanie było widać że o zwycięstwo w zawodach walczyć będą Agnieszka Bieniak prowadząca z sumą punktów 1795 18 Sandra Pietrzak zajmująca drugą pozycję z sumą punktów 1774 33 oraz Anna Duda trzecia pozycja z 1758 27 punktów Ostatnia konkurencja 100m ratownik miała wyjaśnić wszystko i w zasadzie wyjaśniła świeżo upieczona rekordzistka Polski juniorów w tej konkurencji Agnieszka Bieniak nie pozostawiła cienia wątpliwości kto jest najlepszy i z prawie 6 sekundową przewagą nad drugą zawodniczką dopłynęła do mety Pierwsze miejsce było bezapelacyjne zarówno w tej konkurencji jak i w całych zawodach 100m ratownik kobiet 1 Agnieszka Bieniak Rybnik 1 09 84 2 Wioletta Cygan Rybnik 1 15 19 3 Monika Nowak Rybnik 1 15 94 4 Sandra Pietrzak Katowice 1 16 11 5 Elżbieta Wyrostek Tychy 1 17 09 6 Diana Otto Knurów 1 17 72 7 Marta Kops Knurów 1 20 06 8 Patrycja Kowolik Rybnik 1 20 28 9 Anna Duda Rybnik 1 20 63 10 Monika Misztela Tychy 1 20 84 Sandra Pietrzak podczas 100m ratownik W kategorii mężczyzn zgodnie z przewidywaniami kibiców doszło do walki pomiędzy prowadzącym z sumą punktów Barłomiejem Boberem a Mateuszem Szumichorą Doświadczony i bardzo sympatyczny Bartek prowadził prawie 25 punktami Prowadzenie takie trzeba było jednak uznać za niezbyt duże zwłaszcza biorąc pod uwagę to że zarówno Mateusz jak i Bartek bardzo różnie pływają konkurencję 100m ratownik I sprawdziło się gdy pod koniec dystansu prowadził Mateusz Szumichora o około 1m przed Bartłomiejem Boberem temu pierwszemu wypadł manekin tym samym dopływający z czasem 1 03 66 Bartek został zwycięzcą tej konkurencji a jak się później okazało także całych zawodów 100m ratownik mężczyzn 1 Bartłomiej Bober Knurów 1 03 66 2 Jacek Krakus Tychy 1 04 84 3 Paweł Piekara Knurów 1 04 85 4 Tomasz Sawicki Katowice 1 05 59 5 Tomasz Więcek Rybnik 1 06 28 6 Artur Kmiecik Tychy 1 09 22 7 Tomasz Kozioł Tychy 1 09 47 8 Jacek Zostawa Rybnik 1 11 28 9 Wojciech Godula Katowice 1 11 65 10 Mateusz Szumichora Kunrów 1 12 17 Ostatnią konkurencją była mieszana sztafeta w której udział brały 3 zawodniczki i 3 zawodników z każdego klubu Konkurencja przedstawiała się następująco 1 50m ratowanie manekina 2 25m holowanie manekina 3 25m holowanie manekina 4 25m holowanie manekina w płetwach 5 25m holowanie manekina w płetwach 6 50m holowanie manekina w płetwach Sztafetę tę wygrał zdecydowanie Knurów przed Rybnikiem i Katowicami Czwarte miejsce zajęły z niewielką stratą Tychy piąte Zabrze szóste Kluczbork siódme Knurów II W klasyfikacji generalnej nikt nie był zaskoczony pierwszymi miejscami Można powiedzieć że faworyci nie zawiedli Trzeba też zauważyć że pojawili się nowi bardzo ambitni zawodnicy którzy z czasem mogą bardzo wspomóc szeregi Śląskich ratowników

    Original URL path: http://www.lifesaving.pl/news.php?readmore=99 (2016-04-27)
    Open archived version from archive