archive-pl.com » PL » G » GMINADOBRA.PL

Total: 380

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej
    dziewczęta wzięły udział w spotkaniu z pracownikami Urzędu Gminy Po wszystkich wstępnych ustaleniach w UG i w miejscu zakwaterowania Gamze Karab y k Zeynep Sakall i Hazal Ilg n Bahçeci zjawiły się z tłumaczem w Gminnym Ośrodku Kultury gdzie wspólnie z Panią Dyrektor zaplanowali zajęcia na najbliższy tydzień Trzeba zaznaczyć że dziewczęta z Turcji były przygotowane do działania i swój wolontariat traktowały poważnie Przygotowały np akcję promocyjną Centrum Kształcenia na odległość na wsiach i wykonały plakaty reklamujące tę instytucję Najważniejszym zaś zadaniem w projekcie pod nazwą Ku Europejskiej Jedności Tworzenie Wspólnych Wartości wśród Młodzieży z Różnych Kultur było wzmocnienie solidarności współpracy i poczucia tolerancji wśród młodych ludzi w celu uwrażliwienia we Wspólnocie Europejskiej W budynku Ośrodka przez okres dwóch miesięcy dziewczęta prowadziły dwa razy w tygodniu po dwie godziny zajęć języka angielskiego z dziećmi Dla dorosłych zorganizowały mini kurs języka angielskiego Ciekawym przeżyciem dla grupy wolontariuszek był wyjazd do Warszawy w ramach szkolenia i spotkanie z innymi wolontariuszami z całej Polski Świetnym sposobem na integrowanie się ze społeczeństwem okazał się udział wolontariuszek w IV Złazie Turystycznym na Łopieniu Dziewczęta miały również okazję być na odpustach i kramach w kościołach i na procesjach a na Dożynkach zobaczyć bogactwo strojów ludowych i

    Original URL path: http://www.gok.gminadobra.pl/index.html?gal_id=10748&msg=1&lang_id=PL (2016-04-30)
    Open archived version from archive


  • Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej
    gawędziarki ludowe Maria Markiewicz z Porąbki i Zofia Michałek z Dobrej oraz jedna grupa śpiewacza Grupa Śpiewacza Koła Gospodyń Wiejskich z Porąbki składająca się z sześciu śpiewaczek a mianowicie Marii Cygal Marii Markiewicz Danuty Tomery Zofii Wnęk Józefy Bywalec i Stanisławy Marcisz Panie występowały w dniu 7 listopada tj w sobotę natomiast w niedzielę 8 listopada odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Nasze reprezentantki spisały się nad wyraz

    Original URL path: http://www.gok.gminadobra.pl/index.html?gal_id=10749&msg=1&lang_id=PL (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej
    i wciągnięcia flag na maszt Następnie nastąpiły przemówienia Jako pierwszy głos zabrał Wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn a po nim przemówił Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Wiesław Janczyk Jako ostatni mówił Starosta Limanowski Jan Puchała Po oficjalnych przemówieniach został odczytany Apel Poległych przygotowany przez uczniów klasy II o profilu wojskowym z Zespołu Szkół im Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku Kolejnym punktem uroczystości było złożenie wieńców i zniczy pod pomnikiem upamiętniającym walkę o wolną i niezawisłą Ojczyznę przez następujące delegacje 1 Wójta Gminy Dobra Benedykta Węgrzyna wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Dobra Krzysztofem Smagą 2 Wójta Gminy Słopnice Adama Sołtysa wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Słopnice Józefem Filipiakiem 3 Starostę Powiatu Limanowskiego Jana Puchałę wraz z Radnymi Rady Powiatu Limanowskiego Tadeuszem Kubowiczem i Tomaszem Krupińskim 4 Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Wiesława Janczyka wraz z Radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego Grzegorzem Biedroniem 5 delegację z Biura Poselskiego Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Dutki 6 delegację z Zespołu Placówek Oświatowych w Jurkowie 7 delegację z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dobrej 8 delegację ze Szkoły Podstawowej w Chyszówkach 9 delegację ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Słopnicach 10 delegację z Filii Szkoły Podstawowej Nr 1 w Słopnicach 11 delegację z Zespołu Szkoły Podstawowej

    Original URL path: http://www.gok.gminadobra.pl/index.html?gal_id=10750&msg=1&lang_id=PL (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej
    Jolanta Płoskonka W Komisji zasiadły panie polonistki Maria Karabin Maria Koza Alicja Spędzia i Dorota Spyrka Imprezę zaszczycili przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Kultury Ludowej z Krakowa tj Ewa Chętnik Donatowicz Bronisław Kurek Adam Kopacki Michał Czyżewicz a także Piotr Zawada Radny Rady Gminy Dobra z Chyszówek Na początku wszystkich przybyłych powitała pani Janina Wójcik Radna Rady Gminy Dobra ze Skrzydlnej opiekun Koła Towarzystwa Przyjaciół Kultury Ludowej przy Szkole Podstawowej w Skrzydlnej która była inicjatorem konkursu Następnie głos zabrał przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Kultury Ludowej Bronisław Kurek który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie kultury ludowej w życiu narodu Potem pani Maria Koza przedstawiła sylwetkę i twórczość ks Jana Twardowskiego Recytujący zostali podzieleni na trzy kategorie uczniowie klas 0 III Justyna Giemzik Aleksandra Sarysz Izabela Drożdż Julia Wójcik Weronika Woś Karina Markiewicz Jakub Dutka Edyta Węglarz Artur Kwaśny Aleksandra Kołodziej Filip Klimek uczniowie klas IV VI Barbara Zając Joanna Staniszewska Sylwia Filipiak Ewelina Kowalska Magdalena Zawada Małgorzata Pawlak Zuzanna Płoskonka Małgorzata Łabuz Emilia Kołodziej Ewa Kołodziej Emilia Dudzik Magdalena Wańkowicz Izabela Klimek Gabriela Klimek uczniowie gimnazjum Agata Gąsior Kamil Rapacz Małgorzata Cygal Kinga Liszka Paulina Bodura Maria Toporkiewicz Łukasz Kluczewski Magdalena Zając Katarzyna Morajko Anna Woś Występy poszczególnych grup przeplatane były występami scholi Mali

    Original URL path: http://www.gok.gminadobra.pl/index.html?gal_id=10751&msg=1&lang_id=PL (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej
    Kino Teatr Wielkanocna Dobra 2015 Zespoły artystyczne Koła Gospodyń Wiejskich Sport Multimedia Archiwum instruktorzy Dla turysty rozkłady BUSÓW Dzień Misyjny Dobra 2009 W dniu 13 grudnia 2009 r odbył się w Parafii pw Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej Dzień Misyjny pod nazwą Budujemy studnię życia w trakcie którego swój koncert dał zespół KapBand Zespół KapBand to 20 osobowa grupa profesjonalnych muzyków koncertująca po całej Polsce w skład której wchodzą trzej

    Original URL path: http://www.gok.gminadobra.pl/index.html?gal_id=10782&msg=1&lang_id=PL (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej
    instruktor Świetlicy Środowiskowej w Dobrej Maria Miśkowiec Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Gruszowcu Janina Michałek Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Nr 1 w Dobrej po zapoznaniu się z regulaminem konkursu i obejrzeniu 32 prac w czterech kategoriach wiekowych przyznało następujące miejsca 1 w kategorii dzieci przedszkolnych od 5 do 6 lat I miejsce Mateusz Podgórni Chyszówki II miejsce Konrad Kowalski Chyszówki III miejsce Łukasz Florek Chyszówki wyróżnienie Jakub Rudzki Chyszówki 2

    Original URL path: http://www.gok.gminadobra.pl/index.html?gal_id=10783&msg=1&lang_id=PL (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej
    Dobra 2015 Zespoły artystyczne Koła Gospodyń Wiejskich Sport Multimedia Archiwum instruktorzy Dla turysty rozkłady BUSÓW III Spotkanie opłatkowe w Jurkowie 2009 W dniu 22 grudnia 2010 r w Zespole Placówek Oświatowych w Jurkowie odbyło się po raz trzeci Spotkanie Opłatkowe dla osób starszych z terenu Jurkowa oraz okolicznych wsi W spotkaniu wzięło udział około 20 osób Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości Przed wspólnym posiłkiem jak nakazuje tradycja uczestnicy łamali się

    Original URL path: http://www.gok.gminadobra.pl/index.html?gal_id=10785&msg=1&lang_id=PL (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej
    w Skrzydlnej odbył się V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Komisja w składzie Lucjan Bożek nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Limanowej Maria Cygal Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Porąbce Sławomir Żabówka absolwent Akademii Muzycznej po obejrzeniu 11 grup postanowiła przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach 1 dzieci przedszkolne I miejsce Natalia Trzupek II miejsce Szkoła Podstawowa w Stróży 2 klasy I III I miejsce Szkoła Podstawowa w

    Original URL path: http://www.gok.gminadobra.pl/index.html?gal_id=10787&msg=1&lang_id=PL (2016-04-30)
    Open archived version from archive



  •