www.archive-pl.com » PL » A » AGRAART.PL

Total: 1172

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Dom Aukcyjny Agra-Art - aukcje malarstwa polskiego Warszawa | malarstwo i antyki | galeria obrazów | notowania aukcyjne | ceny dzieł sztuki
    as a painter but also as one of the most fascinating eccentric and independent beauties of the twenties Her exhibitions were very popular in Italy and France She also exhibited in the United States and in Poland Critics often described her work as Perverse versions of Ingress s art Her pieces are ideal examples of the Art Deco style The life story of Lempicka is a novel by its own she painted celebrities and was one of them was known from scandalous acts Her paintings are in collected also by famous people of our time like F Joop Jack Nicholson or Madona Zobacz jak się podpisywał W Domu Aukcyjnym AGRA ART dotychczas wystawiono 9 dzieł sztuku tego autora Ceny w dolarach w dniu aukcji Tytuł Technika Sprzedane Cena wywoławcza Cena uzyskana Dziewczyna z glinianym dzbankiem olej płótno 2001 03 18 80 000 19 370 USD HORTENSJE W WAZONIE ok 1922 olej płótno 2010 06 13 65 000 19 696 USD 116 000 35 151 USD KOBIETA W POMARAŃCZOWYM TURBANIE ok 1956 akwatinta barwna papier 2011 06 12 5 000 1 818 USD 14 000 5 090 USD Kompozycja abstrakcyjna w oranżu ok 1960 olej płótno 2002 10 20 70 000
    http://www.agraart.pl/cgi-bin/autor.cgi?act=1&qt=1352114358&nr=162 (2012-11-05)

    Borisa Grigoriewa którego twórczość ok 1920 budziła ogólne zainteresowanie Nierządnica z Marsylii seria portretów Russia album Boui Boui au bord de la mer Obraz Rudowłosa był wielokrotnie reprodukowany i pokazywany na wielu różnych wystawach m in w Tokio i w Meksyku Ostatnio od marca do lipca 2011 eksponowany był w Museo Complesso del Vittoriano w Rzymie na wystawie zatytułowanej Tamara Łempicka królowa Moderny Oprac na podstawie Blondel A Tamara de Lempicka Catalogue Raisonné 1921 1979 oraz G Mori Tamara de Lempicka Regina del Moderno patrz niżej bibliografia Bibliografia Blondel A and Hirohi U Tamara de Lempicka Catalogue Tokyo 1997 nr kat 3 il s 44 Blondel A Tamara de Lempicka Catalogue Raisonné 1921 1979 Lausanne Edition Acatos 1999 s 88 nr kat 11 il Blondel A Tamara de Lempicka Catalogue Mexico City 2009 nr kat 4 il s 71 Blondel A and Bréon E Tamara de Lempicka et son epoque Catalogue Tokyo and Hyogo Tokyo 2010 s 37 nr kat 3 G Mori Tamara de Lempicka Regina del Moderno The Queen of the Modern Edited by Skira Museo Complesso del Vittoriano Roma 8 marzo 3 luglio 2011 s 108 nr 3 il Tamara Łempicka Warszawa 1898 Cuernavaca Meksyk 1980 de domo Górska była córką warszawskiego adwokata W dzieciństwie podróżowała po Europie lata I wojny światowej spędziła w Petersburgu skąd po wybuchu rewolucji wyjechała do Paryża wraz z mężem Tadeuszem Łempickim Podjęła studia malarskie w Académie de la Grande Chaumiere i w Académie Ranson u Maurice a Denisa i Andre Lothe a Malowała portrety znanych osobistości akty martwe natury Szybko zyskała powodzenie w artystycznych i intelektualnych salonach Paryża oraz w wysokich kręgach burżuazji i to nie tylko jako malarka ale również jako jedna z ekscentrycznych i wyzwolonych piękności lat dwudziestych Wystawy Łempickiej odnosiły sukcesy we Włoszech i Francji ale artystka wystawiała
    http://www.agraart.pl/cgi-bin/obiekt.cgi?act=1&qt=1352114358&nr=16050 (2012-11-05)

    matkę dwóch synów artysta pokochał tragiczną odrzuconą miłością miłością wokół której miała z czasem urosnąć niepotwierdzona legenda łącząca się z jego późniejszym obrazem Szał uniesień 1893 Tymczasem jednak malował impresjonistyczne rozświetlone słońcem pejzaże o których tak pięknie pisała Elżbieta Charazińska Obrazy te nas zadziwiają Podkowiński całkowicie ulega urodzie pejzażu wyrusza w plener ze sztalugą i płótnami chwytając na gorąco przypadkowe skrawki natury Były nimi ukwiecone łąki stawy zakątki ogrodów Kompozycje narzucała sama natura którą starał się odtwarzać wiernie ulegając światłu słońca rozjaśniającemu paletę W Mokrej Wsi i Chrzęsnem powstały zaliczane do najlepszych pejzaży artysty m in obrazy Łubin w słońcu Chłopiec w stawie Mokra Wieś Poranek Sad w Chrzesnem Spotkanie czy Dzieci w ogrodzie Wówczas powstał także prezentowany tu pejzaż który dotąd szerzej nieznany przez lata pozostawał w zbiorach prywatnych a teraz szczęśliwie powraca jako swego rodzaju odkrycie Sądzić należy że był jednym z obrazów pokazanych na wzmiankowanej wyżej wystawie w Zachęcie w roku 1892 Jest być może tożsamy z wymienionym w recenzji wystawy obrazem Sadzawka Obraz przedstawia wycinek natury ujęty w kulisę gałązek i ożywiony postacią samotnej damy w białej sukni Jego urodę podkreśla niebanalna kompozycja z podniesionym horyzontem gra świateł i półcieni koloryt oparty na tonach chłodnej zieleni błękitu i fioletów rozjaśnionych jasnymi żółciejącymi smugami Wspólna i charakterystyczna dla innych obrazów z tego czasu jest także grudkowata rozwibrowana faktura malarska Porównaj E Charazińska Władysław Podkowiński Katalog wystawy monograficznej Muzeum Narodowe w Warszawie Warszawa 1990 s 22 24 29 o pejzażach s 108 nr kat 62 Sadzawka Obraz z prawem wywozu za granicę Władysław Podkowiński malarz i rysownik jeden z pierwszych polskich impresjonistów znany jako autor głośnego obrazu Szał uniesień Studia artystyczne rozpoczął w warszawskiej Klasie Rysunkowej u Wojciecha Gersona 1882 1885 następnie w roku 1885 1886 kontynuował je w Akademii petersburskiej u batalisty B P Willewaldego Wróciwszy do
    http://www.agraart.pl/cgi-bin/obiekt.cgi?act=1&qt=1352114358&nr=16072 (2012-11-05)

    Arts During World War I Kossak served in the army He was the co creator of the Panoramas of Racławice 1893 1894 Berezyna 1895 1896 The battle under the Pyramids 1901 and of the Samosierra unfinished sketches 1900 The artist created battle generic and historical scenes as well as portraits He loved to paint horses Kossak s art greatly appealed to the patriotic feeling of the Polish nation Zobacz jak się podpisywał W Domu Aukcyjnym AGRA ART dotychczas wystawiono 101 dzieł sztuku tego autora Ceny w dolarach w dniu aukcji Tytuł Technika Sprzedane Cena wywoławcza Cena uzyskana AMAZONKA 1934 olej ołówek karton 2008 03 16 15 000 6 382 USD 22 000 9 361 USD ARTYLERIA NA POZYCJI 1940 olej płótno 2007 10 07 40 000 14 285 USD 40 000 14 285 USD Autoportret z papierosem olej deska 2000 06 04 10 000 2 272 USD 20 000 4 545 USD BIAŁY ARAB 1926 olej tektura 2008 12 07 8 000 2 666 USD 23 000 7 666 USD Czerkies w galopie olej deska 2001 03 18 40 000 9 685 USD 40 000 9 685 USD Epizod z 1812 r olej deska 1994 06 12 8 000 3
    http://www.agraart.pl/cgi-bin/autor.cgi?act=1&qt=1352114358&nr=134 (2012-11-05)

    niżej bibliografia Reprodukowany był także w dawnych czasopismach polskich W okresie międzywojennym trafił do prywatnej kolekcji w Stanach Zjednoczonych i jako taki pokazany został na wystawie w Nowym Jorku w roku 1944 Teraz po latach powrócił do kraju Portret żony Wojciecha Kossaka sprzedany w Agrze Art w 2005r więcej Obraz opisany wzmiankowany bądź reprodukowany w Świat Kraków 1889 il na s 325 Moderne Kunst in Meister Holzschnitten Nach Gemälden und Skulpturen Berühmter Meister Der Gegenwart VII Band Berlin Verlag von Rich Bong 1892 1893 tabl LXXVI Einquartierung Holzschnitt von Rich Bong in Berlin Biesiada literacka 1903 1 półrocze Nr 24 1423 z dn 12 czerwca 30 maja 1903 il na s 474 Na kwaterę L Grajewski Bibliografia ilustracji w czasopismach polskich XIX i pocz XX w do 1918 r Warszawa 1972 s 130 kat Nineteenth Century Polish Paintings a Loan Exhibition February 16 to march 19 1944 under the auspices of His Excellency Jan Ciechanowski Ambassador of Poland with the assistance of The Polish Information Center Arranged by Bolesław Mastai The Metropolitan Museum of Art New York 1944 s 12 il 2 na s 27 obraz określony jako Asking for Billets Self portrait of Artist meeting his future wife K Olszański Wojciech Kossak Wrocław Warszawa Kraków Gdańsk 1976 s 14 61 il 12 reprodukcja według drzeworytu z Moderne Kunst in Meister Holzschnitten patrz wyżej także wydania następne W Kossak Listy do żony i przyjaciół 1883 1942 opracował K Olszański t I lata 1883 1907 Kraków 1985 s 55 57 il na s 56 reprodukcja według drzeworytu z Moderne Kunst in Meister Holzschnitten patrz wyżej Wojciech Kossak powszechnie znany malarz postrzegany przede wszystkim jako świetny batalista Syn i uczeń Juliusza Kossaka kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w Akademii monachijskiej oraz w Paryżu W latach 1895 1902 przebywał głównie w
    http://www.agraart.pl/cgi-bin/obiekt.cgi?act=1&qt=1352114358&nr=14094 (2012-11-05)

    A France G Clemenceau From the year 1901 on she lived in Paris She obtained French citizenship in 1927 Mela Muter enjoyed visiting Spain and Switzerland She engaged in a lively contact with Poland by actively working for its benefit and by participating in the Polish artistic life Mela Muter is mostly appreciated for her portraits however she also painted landscapes and still natures A lot of her pieces are devoted to the themes of motherhood suffering and ageing Zobacz jak się podpisywał W Domu Aukcyjnym AGRA ART dotychczas wystawiono 49 dzieł sztuku tego autora Ceny w dolarach w dniu aukcji Tytuł Technika Sprzedane Cena wywoławcza Cena uzyskana Akt śpiącej kobiety ok 1925 1930 olej płótno 2005 03 06 15 000 4 838 USD 81 000 26 129 USD Aleja olej płótno 1991 09 29 18 000 12 000 USD 18 600 12 400 USD Cyklameny po 1930 olej płótno 2002 03 10 35 000 8 433 USD 35 000 8 433 USD Dwa wieki przed 1912 olej płótno 2004 12 05 40 000 12 499 USD 250 000 78 124 USD Dwoje dzieci olej płótno 1992 12 20 10 000 6 666 USD 10 000 6 666 USD Dwoje
    http://www.agraart.pl/cgi-bin/autor.cgi?act=1&qt=1352114358&nr=189 (2012-11-05)

    Paryżu uzyskując w roku 1927 obywatelstwo francuskie Wyjeżdżała kilkakrotnie do Hiszpanii i Szwajcarii zawsze też utrzymywała żywe kontakty z Polską działając na rzecz kraju i biorąc udział w jego życiu artystycznym Ceniona przede wszystkim jako portrecistka malowała również pejzaże i martwe natury Wiele obrazów poświęcała tematom macierzyństwa cierpienia starości We wczesnym okresie malowała obrazy utrzymane w konwencji realistycznej i ciemnej tonacji barwnej Portret L Staffa Gra w szachy Później w
    http://www.agraart.pl/cgi-bin/obiekt.cgi?act=1&qt=1352114358&nr=16129 (2012-11-05)

    i Isaaka Lewitana Po studiach pozostał w Rosji Od 1896 uczestniczył w wystawach Towarzystwa Pieriedwiżników w roku 1907 otrzymał tytuł akademika Od 1923 stale mieszkał w Warszawie gdzie wielokrotnie wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych Był przede wszystkim znakomitym pejzażystą malował także wnętrza i rzadziej portrety Jego obrazy zawsze wysoko cenione niejednokrotnie były odznaczane medalami na wystawach m in w roku 1912 na międzynarodowej wystawie w Monachium nagrodzono złotym medalem
    http://www.agraart.pl/cgi-bin/obiekt.cgi?act=1&qt=1352114358&nr=16100 (2012-11-05)